×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. decembris, 2012
Drukāt

Krievijas opozīcijas līderim Navaļnijam izvirzītas jaunas apsūdzības

navalnijsafp_8857832

Krievijas Izmeklēšanas komiteja pirmdien, 24.decembrī, atkal izvirzījusi jaunas apsūdzības opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam. Šoreiz tā ierosinājusi krimināllietu pret viņa vadīto kompāniju “Allekt”, apsūdzot to Labējo spēku savienībai piederošas naudas izlaupīšanā.

Kā paziņojuši izmeklētāji, runa esot par 100 miljoniem rubļu (1,73 miljoniem latu), ko Labējo spēku savienība 2007.gadā izmaksājusi Navaļnija kompānijai reklāmas pakalpojumu sniegšanai, savukārt “Allekt” šos līdzekļus pārskaitījusi firmām, no kurām lielākajai daļai esot fiktīvu uzņēmumu pazīmes. Izmeklētājiem joprojām nav iesniegti dokumenti, kas apliecinātu, ka līguma noteikumi izpildīti, norādīts paziņojumā.

Par šādu apsūdzību var draudēt cietumsods uz laiku līdz desmit gadiem.

Jau īsu brīdi pēc tam, kad medijos parādījās paziņojums par apsūdzības izvirzīšanu, pats Navaļnijs tviterī pasmējies par to. “Vēl vienu apsūdzību izvirzījuši… Izmeklēšanas komiteja, nu ko tu dari… ha ha… pietiks taču reiz,” viņš raksta.

Šīs apsūdzības izdalītas atsevišķi, izmeklējot citu krimināllietu, kurā Navaļnijs jau apsūdzēts kompānijas “Kirovļes” īpašuma izšķērdēšanā. Arī par iepriekšējām apsūdzībām var tikt piespriests ieslodzījums uz laiku līdz desmit gadiem.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Navaļnijam un viņa brālim Oļegam izvirzītas apsūdzības plaša apmēra krāpšanā un naudas atmazgāšanā pasta kravu pārvadājumu jomā.

Kā paziņojis bijušais Labējo spēku savienības līderis, Kirovas apgabala gubernators Ņikita Belihs, viņa rīcībā nav ziņu par pārkāpumiem, ko būtu pieļāvusi firma “Allekt” vai Navaļnijs personiski.

Savā blogā viņš norādījis: “Esmu pilnībā pārliecināts, ka nekādu pārkāpumu nav bijis. Partija ir likvidēta, visi finanšu pārskati savlaicīgi tika nodoti Tieslietu ministrijai un Centrālajai vēlēšanu komisijai. Ja kāds vēl atceras, kāda toreiz bija varas iestāžu attieksme pret Labējo spēku savienību, varat nešaubīties – ja pārkāpumi būtu bijuši, tie būtu atrasti jau 2007.gadā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+