×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Krievijas opozicionāram Navaļnijam izvirza apsūdzību “Kirovļes” lietā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas opozīcijas aktīvistam Aleksejam Navaļnijam ir izvirzīta apsūdzība īpašuma izšķērdēšanas organizēšanā valsts uzņēmumā “Kirovļes”, otrdien paziņoja Krievijas Izmeklēšanas komitejas preses sekretārs Vladimirs Markins.

“Navaļnijam ir izvirzīta apsūdzība nozieguma izdarīšanā, ko paredz Krievijas Kriminālkodeksa 33. un 160.pants – sveša īpašuma piesavināšanās organizēšanā sevišķi lielos apmēros,” sacīja Markins.

Saskaņā ar viņa teikto Navaļnijam ir noteikts drošības līdzeklis – paraksts par neizbraukšanu no dzīvesvietas.

Markins atzīmēja, ka tuvākajā laikā tiek plānots izvirzīt apsūdzību vēl diviem cilvēkiem šajā lietā – Pjotram Oficerovam un Vjačeslavam Opaļovam.

Saskaņā ar izmeklēšanas versiju Navaļnijs, būdams Kirovas apgabala gubernatora padomnieks uz sabiedriskiem pamatiem, organizējis Kirovas apgabala valsts uzņēmuma “Kirovļes” īpašuma izlaupīšanu  pēc norunas ar uzņēmuma “Vjatskaja ļesnaja kompaņija” direktoru Oficerovu un “Kirovļes” ģenerāldirektoru Opaļovu.

Izmeklētāji uzskata, ka 2009.gadā no maija līdz septembrim tika izlaupīti vairāk nekā 10 tūkstoši kubikmetru mežkopības produkcijas, kas piederēja valsts uzņēmumam “Kirovļes”. “Tādējādi Kirovas apgabala budžetam tika nodarīti zaudējumi par vairāk nekā 16 miljoniem rubļu (283 tūkstošiem latu),” uzsvēra Markins.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas Galvenā izmeklēšanas pārvalde pārkvalificēja krimināllietu pret Navaļniju pēc smagāka Kriminālkodeksa panta.

“Sākotnēji krimināllieta pret Navaļniju un “Vjatskaja ļesnaja kompaņija” direktoru Oficerovu tika ierosināta pēc nozieguma pazīmēm, kuras paredz Krievijas Kriminālkodeksa 165.panta 3.daļa – materiālu zaudējumu nodarīšana ar krāpšanu vai uzticības ļaunprātīgu izmantošanu,” sacīja Markins.

Pēc krimināllietas nodošanas tālākai izmeklēšanai Galvenajā izmeklēšanas pārvaldē “izmeklētāji saņēma ekonomisko ekspertīžu slēdzienus un operatīvās meklēšanas darbības materiālus, kas apstiprina Navaļnija līdzdalību nozieguma izdarīšanā, ko paredz Krievijas Kriminālkodeksa 33. un 160.pants – sveša īpašuma piesavināšanās organizēšana sevišķi lielos apmēros,” teica Markins.

160.pants paredz divreiz ilgāku cietumsodu nekā 165.pants – brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem.

Navaļnijs uzskata, ka viņam izvirzītās apsūdzības ir pretrunā viņa un citu liecinieku liecībām.

“Ir noticis kaut kas ļoti absurds un dīvains, jo man pilnībā mainīja apsūdzības fabulu salīdzinājumā ar to, kas bija [pirms tam]. Un tas izdarīts, visticamāk, tāpēc, lai šodien televīzijas ziņās pateiktu, ka Navaļnijs nozadzis 16 miljonus. Ar cipariem, tā teikt, tiksim galā pēc tam. Visa šīs apsūdzības fabula ir pretrunā manām liecībām un citu liecinieku liecībām,” Navaļnijs paziņoja žurnālistiem.

Viņš atgādināja, ka agrāk ticis turēts aizdomās par zaudējuma nodarīšanu bez izlaupīšanas pazīmēm viena miljona rubļu (17,7 tūkstošu latu) apmērā. “Tagad es jau tieku apsūdzēts, ka kopā ar kompānijas vadītājiem esot stājies noziedzīgā norunā, un tieku apsūdzēts izšķērdēšanā par 16 miljoniem rubļu (283 tūkstošiem latu),” sacīja Navaļnijs.

Opozicionārs uzsvēra, ka pēc šī panta viņam var draudēt cietumsods līdz 10 gadiem.

“Visi jociņi par to, ka Hodorkovskis nozadzis visu naftu, bet Navaļnijs nozadzis visu mežu – apmēram tas tagad ir noticis,” sacīja Navaļnijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+