×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Krievijas opozicionāram Navaļnijam piespriež 3,5 gadu nosacītu cietumsodu (1)

LETA/AFPLETA/AFP

Maskavas Zamoskvoreckas rajona tiesa otrdien piesprieda opozīcijas aktīvistam Aleksejam Navaļnijam trīsarpus gadu nosacītu cietumsodu krimināllietā par Francijas kosmētikas firmas “Yves Rocher” naudas līdzekļu izkrāpšanu un atmazgāšanu.

Tiesa otrdien atzina Navaļniju par vainīgu “Yves Rocher” Krievijas meitsabiedrības un uzņēmuma “Mnogoprofiļnaja processingovaja kompaņija” (MPK) līdzekļu krāpnieciskā izlaupīšanā un legalizēšanā.

Spriedumā teikts, ka pirms tā stāšanās spēkā ir jāsaglabā Navaļnijam noteiktais drošības līdzeklis mājas arests.

Tiesa piesprieda Navaļnijam 3,5 gadu cietumsodu un 500 tūkstošu rubļu (7475,37 eiro) naudassodu, bet šis cietumsods tika aizstāts ar nosacītu sakarā ar viņam agrāk piespriesto nosacīto cietumsodu par līdzekļu izlaupīšanu kompānijā “Kirovļes”.

Zamoskvoreckas rajona tiesa otrdien tajā pašā lietā atzina par vainīgu arī Navaļnija brāli Oļegu Navaļniju un piesprieda viņam 3,5 gadu reālu cietumsodu un 500 tūkstošu rubļu (7475,37 eiro) naudassodu. Oļegs Navaļnijs tiks ievietots iepriekšējās izmeklēšanas izolatorā Maskavā līdz sprieduma apelācijas procedūrai.

Aleksejs Navaļnijs tiesā pauda neapmierinātību ar brālim piespriesto sodu un pauda uzskatu, ka tas ir papildu sods viņam pašam. “Par ko jūs viņu iesēdināt? Vai jūs šādi gribat mani sodīt?” Navaļnijs jautāja tiesnesei Jeļenai Korobčenko pēc sprieduma pasludināšanas.

Brāļi Aleksejs un Oļegs Navaļniji tika apsūdzēti krāpniecībā sevišķi lielos apmēros un šādi iegūto naudas līdzekļu legalizācijā. Izmeklētāji uzskata, ka viņi krāpnieciski izlaupījuši “Yves Rocher” Krievijas meitsabiedrības “Yves Rocher Vostok” naudas līdzekļus vairāk nekā 26,7 miljonu rubļu (399 180 eiro) apmērā, kā arī MPK naudas līdzekļus vairāk nekā 4,4 miljonu rubļu (65 780 eiro) apmērā. Šie naudas līdzekļi pēc tam tikuši legalizēti ar fiktīvi pamatotiem pārskaitījumiem uz brāļu Navaļniju un viņu radinieku kontrolētu uzņēmumu “Кobjakovskaja fabrika po lozopļeteņiju”.

Maskavas Zamoskvoreckas rajona tiesa 19.decembrī pagarināja Aleksejam Navaļnijam noteikto drošības līdzekli mājas arestu līdz 15.februārim. Oļegam Navaļnijam noteiktais drošības līdzeklis bija paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Pērnā gada 18.jūlijā Kirovas pilsētas Ļeņina rajona tiesa piesprieda Aleksejam Navaļnijam piecu gadu ieslodzījumu par līdzekļu izlaupīšanu kompānijā “Kirovļes”, bet nākamajā dienā viņu atbrīvoja pret parakstu par dzīvesvietas nemainīšanu līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim. Kirovas apgabala tiesa 16.oktobrī šo spriedumu mīkstināja, aizstājot reālu cietumsodu ar nosacītu.

Aleksejs Navaļnijs uzsver, ka viņš tiek krimināli vajāts tāpēc, ka viņš ir opozīcijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Kompānija “Yves Rocher” ir paziņojusi, ka tai nav pretenziju pret Navaļniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mani pavisam neinterese ko Krievija dod žīdiem.Ja Latvija soditu savus(iebraucējus Ždanoku,P|lineru,Lindermani un citus no Krievijas) žīdus par pretvalstisku darbību tas būtu cita lieta!

Draugiem Facebook Twitter Google+