×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Krievijas opozicionāri gatavojas protestu “eskalācijai”

krievija

Krievijas opozīcijas aktīvisti trešdien vēlreiz centīsies panākt, lai Maskavas varasiestādes atļauj 5. martā – nākamajā dienā pēc prezidenta vēlēšanām – sarīkot protesta akciju kādā no galvaspilsētas laukumiem Kremļa tuvumā, vienlaikus gatavojoties protestu eskalācijai, kā arī protestētāju telšu pilsētiņas izveidošanai.

Tostarp Maskavas mērijā skaidri ļāvuši saprast, ka dienā pēc prezidenta vēlēšanām nevienu no stratēģiskajiem galvaspilsētas punktiem opozicionāriem ieņemt neļaus, piedāvājot protestētājiem rīkot mītiņu Bolotnajas laukumā, kur notika pirmā masu demonstrācija pret 4. decembrī notikušo parlamenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Savukārt opozicionāri negrib ar šādu “izolāciju” samierināties un ir gatavi savus atbalstītājus pulcināt pašu izraudzītajos laukumos, arī Sarkanajā laukumā tieši līdzās Kremlim.

Turklāt tagad viņi runā arī par telšu pilsētiņu izveidošanas akcijām, līdzīgi kā tas notika Kijevā 2004. gada Oranžās revolūcijas laikā. Sākot ar trešdienu, Maskavas Puškina laukumā aktīvistiem sāks izdalīt teltis, kuras iespējams uzsliet uz teju vai jebkura pamata, arī betona un asfalta. Viens no populārākajiem Krievijas opozicionāriem Aleksejs Navaļnijs telekanālam “Doždj” (“tvrain.ru”) par telšu pilsētiņas akciju sacīja: “Tā ir zīme tam, ka notiks protestu eskalācija.” “Viņi iestājas par Maidanu,” uzsvēra Navaļnijs, minot Ukrainas Oranžās revolūcijas epicentra – Maidana jeb Neatkarības laukuma – vārdu. “Ar to pašu viņi visiem grib pateikt – jā, mēs iestājamies par Maidanu.”

“Vārdā “eskalācija” es ielieku protestu pieauguma ideju. Iepriekš bija mierīgi protesti, kuros visā valstī piedalījās simtiem tūkstošu cilvēku. Protestētāji izvirzīja ļoti konkrētas un ļoti saprātīgas prasības. Neviena no tām netika izpildīta, pat smieklīgā par bezkauņas un blēža Čurova (Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja) atstādināšanu no amata. Kādā jaukā dienā cilvēkiem ir jāiziet ielās un tur jāpaliek, līdz viņu prasības netiek izpildītas,” sacīja populārais blogeris.

Opozīcijas aktīvisti ir gatavi piedalīties nesankcionētos mītiņos pilsētas centrā, telekanālam “Doždj” apliecināja akcijas “Par godīgām vēlēšanām” organizācijas komitejas loceklis žurnālists Sergejs Parhomenko. Tas, ka Maskavas mērija atteikusies saskaņot mītiņus Manēžas un Lubjankas laukumos, nesniedzot konkrētus atteikuma iemeslus, liecina, ka, “pēc visa spriežot, ir pienākusi komanda sākt karu”, norādīja Parhomenko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+