×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Krievijas pareizticīgo vadītājs iesvēta jaunu Latvijas bīskapu un vēl saglabāt garīgo vienotību (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Bīskaps Jānis Sičevskis.

Vakar Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils iesvētījis Latvijas Pareizticīgo baznīcas jauno bīskapu, teikts baznīcas mājaslapā publicētajā paziņojumā.

Svētdien, kas pēc Pareizticīgo baznīcas kalendāra bija Lielā gavēņa otrā svētdiena, Krievijas patriarhs Kirils veica Visžēlīgā pestītāja baznīcas lielo iesvētīšanas kārtu un vadīja sv.Vasīlija Lielā dievišķo liturģiju jauniesvētītajam baznīcā. Liturģijā notika arhimandrīta Jāņa Sičevska hirotonija par Jelgavas bīskapu un Rīgas eparhijas vikāru.

Liturģijas noslēgumā Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhs teicis Sičevskim ceļavārdus kalpošanai un pasniedzis viņam arhiereja zizli.

Krievijas patriarhs Kirils sacījis bīskapam Jānim, ka viņam lemts veikt bīskapa darbus dzimtajā Latvijas zemē. Labas vietējo apstākļu pārzināšana, līdz šim iegūtā daudzveidīgā pieredze kļūs par labu pamatu gaidāmajā Rīgas eparhijas vikāra kalpošanā, paudis Krievijas patriarhs Kirils un vēlējis jaunajam bīskapam būt uzcītīgam un čaklam Metropolīta Aleksandra līdzgaitniekam, palīdzēt viņam baznīcas pārvaldīšanā un citos darbos.

Krievijas Pareizticīgo baznīcas galva Kirils atzīmēja, ka Latvijas Pareizticīgo baznīca ir pašpārvaldoša baznīca daudznacionālās Krievzemes Pareizticīgo baznīcas sastāvā, kuras garīgā aprūpe tiek īstenota dažādās valstīs un tautās. “Gribu īpaši uzsvērt, cik svarīgi ir saglabāt mūsu garīgo vienotību, kura nedrīkst būt atkarīga no jelkādiem mainīgajiem dzīves apstākļiem, jo baznīcas robežas nenosaka ne valstu robežas, ne etniskās atšķirības, ne politiskā konjunktūra. Atbildība par baznīcas vienotību gulstas, pirmkārt, uz bīskapiem, kā arī uz garīdzniekiem un uzticamajiem tās bērniem,” uzsvēra Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils.

“Vēsturiski izveidojies, ka pareizticīgie Latvijā dzīvo kopā ar citu kristīgo konfesiju pārstāvjiem. Jācenšas uzturēt ar viņiem labas attiecības, veidot dažādus sociāli nozīmīgus projektus, attīstot noderīgu sadarbību, vērstu uz tikumisko vērtību nostiprināšanu cilvēku vidū, kalpošanu pilsoniskajam mieram un saskaņai, uz sabiedriska taisnīguma radīšanu,” aicināja Krievijas Pareizticīgo baznīcas galva.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kādā krāsā viņam būs ķivere?

  2. Skaidrības labad LETA jau nu varēja pirmajā teikumā piemetināt, ka hirotonija notika Maskavā. Lasot, rodas jautājums – vai tad Kirils būtu ieradies Jelgavā inkognito? Šādas personas ierašanos Latvijā taču nevarēja palikt nepamanīta…

  3. jauta …vai tad Latvijas pareizticigie ir krievijas sastavdala..mes esam atseviska republika kas Kirilam te darams;;///

Draugiem Facebook Twitter Google+