×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Krievijas parlamenta aptiekā izķer “Mildronātu” (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc atklātās informācijas, ka daudzi krievu sportisti lieto meldoniju, kas ir Latvijā ražotā “Mildronāta” sastāvā, Krievijas parlamenta apakšpalātas aptiekā strauji audzis pieprasījums pēc medicīniskā preparāta.

Aptiekas darbiniece norādīja, ka ažiotāža ap “Mildronātu” sacelta tieši pēc tā saucamā dopinga skandāla. “Agrāk mēs pasūtījām tikai vienu preparāta kārbiņu, bet tagad nespējam pievest. Šodien pārdevām pēdējo, nākamā partija pasūtīta uz piektdienu,” stāstīja aptiekas darbiniece.

Jau ziņots, ka meldonijs, kas ir Latvijā ražotā medikamenta “Mildronāts” aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā tika iekļauts 1.janvārī. Kopš tā laika pārbaudēs vielas klātbūtne konstatēta virknei augstākā līmeņa sportistu, tostarp tenisa superzvaigznei Marijai Šarapovai no Krievijas.

Pasaules mediji ar atsauci uz Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) vēsta, ka meldonijs šogad konstatēts jau vairāk nekā 100 sportistu dopinga testos. Pašlaik WADA neatklāj meldonija lietošanā pieķerto sportistu vārdus, tomēr sportisti pārstāvot dažādus sporta veidus un nākot no dažādām valstīm.

Tikmēr Krievijas Federācijas padomes pārstāvji pieprasījuši nacionālā sporta vadībai, lai tā izskaidro, kā aizliegtais preparāts nonācis tik daudzu šīs valsts sportistu organismā, lai gan bijis zināms, ka tas no gada sākuma būs aizliegts.

Savukārt Krievijas valdības vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs paziņojis, ka valdība pa saviem oficiālajiem kanāliem pieprasīs no WADA informāciju par tās veiktajiem zinātniskajiem pētījumiem attiecībā uz meldoniju.

Kā ziņots, “Mildronāta” izstrādātājs Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadītājs Ivars Kalviņš ir neizpratnē par meldonija aizliegšanu sportistiem. Viņš iepriekš norādījis, ka sportistiem jāļauj rūpēties par savu veselību.

Kalviņš plāno rakstīt vēstuli WADA, tajā skaidrojot vielas ietekmi uz cilvēka organismu un to, ka tai nav dopinga vielām raksturīgās iedarbības.

Savukārt bijusī Latvijas Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļas vadītāja Liene Kozlovska, kura patlaban strādā Eiropas Padomes Sporta nodaļā, aģentūrai LETA iepriekš stāstīja, ka “Mildronāts” aizliegto vielu sarakstā iekļauts, jo tā lietošana pārmērīgi lielās devās ir kaitīga veselībai. Viņa ir pārliecināta, ka sportistiem vajadzētu ļaut lietot “Mildronātu”, ja tam ir medicīniski iemesli un preparātu izrakstījis ārsts.

Tādējādi varētu kontrolēt vielas lietošanu, jo sportistiem vajadzētu legālu pamatojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kalviņš uzmeties par tādu kā otru Putinu, tikai medicīnā. Visa pasaule saka, ka mildronāts kaitīgs veselībai, bet Kalviņš saka – nē, nav kaitīgs! Prese taču raksta, ka šis preparāts bijis sportistiem brīvi pieejams un tā lietošanā nekādas normas nav tikušas ievērotas. Tajā pat laikā arī Latvijā paši reklamējam, ka nekontrolēta zāļu lietošana ir kaitīga veselībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+