×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Krievijas parlaments atbalsta “bagātnieku” kompensācijas

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas likumdevēji pirmajā lasījumā trešdien apstiprinājuši pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas paredz izmaksāt valsts kompensācijas tiem, kas cietuši no sankcijām, kuras Rietumi vērsuši pret Maskavu, reaģējot uz iebrukumu Ukrainā.

Neskatoties uz ekonomikas ministra izteikto brīdinājumu, ka tas var tikai paātrināt jau tā milzīgo kapitāla aizplūšanu no Krievijas, likumprojektu atbalstīja 233 Valsts domes deputāti, kamēr pret balsoja 202 likumdevēji.

Taču likumprojekts jāapstiprina vēl divos lasījumos.

Likumprojekts paredz kompensācijas tām personām, kuru īpašumi Rietumos tikuši iesaldēti, kā arī Krievijas tiesu pilnvaru paplašināšanu ārvalstu īpašumu konfiscēšanai.

Šis ierosinājums jau ieguvis “Rotenberga likuma” nosaukumu, nodēvējot to Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātā magnāta Arkādija Rotenberga vārdā. Pagājušajā mēnesī Itālijā uzlikts arests viņa īpašumiem, kuru kopējā vērtība sasniedz 32 miljonus eiro.

Taču likumprojekts atklājis Krievijas elites iekšējās pretrunas, un ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs pirms balsojuma aicināja to noraidīt.

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) jau tagad lēš, ka kapitāla aizplūšanas rezultātā no Krievijas šogad tiks izvesti 100 miljardi ASV dolāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+