Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
30. septembris, 2015
Drukāt

Krievijas parlaments ļauj Putinam izmantot armiju Sīrijā (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas parlamenta augšpalāta trešdien atbalstījusi prezidenta Vladimira Putina lūgumu par Krievijas karaspēka izmantošanu Sīrijā, ziņu aģentūrai “Interfax” paziņoja prezidenta administrācijas vadītājs Sergejs Ivanovs.

Viņš gan piebilda, ka pilnvarojums paredz vienīgi gaisa spēku izmantošanu un ka sauszemes spēki karadarbībā Sīrijā netikšot iesaistīti.

Ivanovs norādīja, ka lēmums pieņemts, pamatojoties uz Sīrijas prezidenta Bašara al Asada lūgumu sniegt militāro palīdzību.

Augšpalātas locekļi Putina lūgumu dot pilnvarojumu spēka pielietošanai Sīrijā atbalstīja vienbalsīgi.

Atsevišķi mediji Tuvajos Austrumos vēsta, ka krievu lidmašīnas Sīrijā jau sākušas uzlidojumus, taču Kremlis atteicies to apstiprināt.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un ar “Al Qaeda” saistītā “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 240 000 cilvēku.

Sīrija ir viena no Krievijas tuvākajām sabiedrotajām Tuvajos Austrumos.

Maskava pēdējās nedēļās cenšas ieņemt aktīvāku starpnieka lomu attiecībā uz Sīrijas pilsoņkaru un starptautiskajiem centieniem cīnīties pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, kas kontrolē prāvas teritorijas Sīrijā un Irākā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. lieliski – – un atkal latvijas masu mediju meli- //// nevis armiju bet lidmasinas — lai aizstavetu likumigi ieveletu sirijas valdiby//// un nevis brunotus/asv teroristiskus grupejumus /////

  2. Vai tad Krievijas Duma varētu šim diktatoram arī kautko neatļaut?

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+