×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Krievijas pensijas saņēmēji Latvijā šogad saņems par 17% mazāku pensiju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valūtas kursa izmaiņu rezultātā Krievijas pensijas saņēmēji Latvijā šo pabalstu gada pirmajā ceturksnī saņems par aptuveni 17% mazāku nekā pagājušā gada pēdējā ceturksnī, aģentūra LETA uzzināja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VSAA pārstāve Iveta Daine, novembrī izmaksāto Krievijas pensiju lielums par pagājušā gada pēdējo ceturksni, salīdzinot ar tā paša gada trešo ceturksni, samazinājies aptuveni par 15%, bet šobrīd samazinājums ir vēl lielāks – aptuveni 17%.

Viņa skaidroja, ka Krievijas pensijas to saņēmējiem tiek izmaksātas reizi ceturksnī uzreiz par trim mēnešiem. Savukārt vidējais pensijas apmērs tiem, kuri saņem pensiju no Krievijas, ir 117 eiro mēnesī.

Atbildot uz jautājumu, vai Krievijas pensijas saņēmēji nav griezušies aģentūrā saistībā ar samazinātajām pensijām, Daine norādīja, ka VSAA ir tikai šo izmaksājamo summu starpniece un iestādē nav reģistrētas Krievijas pensijas saņēmēju sūdzības par pensijas apmēru.

VSAA pensijas par šā gada pirmo ceturksni izmaksās līdz 19.martam.

Šā gada pirmajā ceturksnī Krievijas pensiju saņēmēju sarakstā iekļautas 7896 personas, bet iepriekš iekļautas 7479 personas.

Daine uzsvēra, ka caur VSAA tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju saņem Krievijas pensiju. Lielākā daļa Krievijas pensiju saņem tieši no šīs valsts pensiju fonda.

Jau ziņots, ka Krievijas pensijas saņēmēju vidū ir vērojams satraukums par pensijas apmēra izmaiņām, aģentūrai LETA atzina Krievijas vēstniecībā Latvijā.

Vēstniecības konsulārā daļa aģentūrai LETA norādīja, ka Latvijas teritorijā dzīvo apmēram 13 000 Krievijas Aizsardzības ministrijas pensijas saņēmēju, tajā skaitā Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kuriem ir izdienas gadi PSRS bruņoto spēku dienestā, un aptuveni 14 000 Krievijas pilsoņu, kuri saņem darba pensiju no Krievijas Pensiju fonda.

Šajā gadā personu, kuras vēlas saņemt Krievijas pensiju, skaits samazinājies par aptuveni 30% salīdzinājumā ar personu skaitu, kas Krievijas pensiju noformēja 2013.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, kas tad pie taa vainigs ka samazinats valutas kurs? Atkal rietumu pustosais kapitalisms!?

Draugiem Facebook Twitter Google+