×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Krievijas pilsonība kļuvusi mazāk iekārojama (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas pilsonība Latvijas iedzīvotāju vidū kļuvusi mazāk iekārojama, tomēr joprojām ik gadu liels skaits Latvijas iedzīvotāju izvēlas kļūt par Krievijas pavalstniekiem. Vairums Krievijas pasu saņēmēju to dara finansiālu apsvērumu dēļ, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Krievijas konsulārās nodaļas apmeklētāji neslēpj, ka ir vai plāno atteikties no Latvijas pases un kļūt par Krievijas pilsoņiem. Izplatītākais iemesls ir zemais pensijas vecuma slieksnis Krievijā, kas sievietēm ir vien 55 gadi. Tātad iespēja agrāk sākt pensionāra dzīves priekšrocības, jo Latvijā līdz pensijai jāgaida par septiņiem gadiem ilgāk.

“Man vienalga – Latvijas vai Krievijas pilsonība, es mīlu visas nācijas. Latvijā kopš 18 gadiem dzīvoju, un drīz man būs 80. Taču pilsonību mainīju, lai vairāk naudas būtu,” LNT raidījumam stāsta Ļubova, kura nule kļuvusi par Krievijas pilsoni.
Tikmēr kāda cita kundze Valentīna norāda: “Es arī vēlos atgūt Krievijas pilsonību. Tāpēc, lai uz dzimteni varētu doties bez vīzas un citiem sarežģījumiem.”

Pārejot Krievijas pilsonībā, bijušie Latvijas valstspiederīgie tomēr visbiežāk izvēlas palikt dzīvot tepat Latvijā. Viņi saglabā visas līdzšinējās priekšrocības, piemēram, pensionāri sabiedriskajā transportā turpina braukt bez maksas.

Krievijas vēstniecībā norāda, ka Krievijas pilsonības iegūšana ir vienkārša un reti aizņem ilgāk par četriem mēnešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Toties visi brauc uz Latviju

Draugiem Facebook Twitter Google+