×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
4. augusts, 2017
Drukāt

Krievijas pilsoņiem par incidentu Ādažos piespriež jau izciesto cietumsodu; Lindermanu attaisno (25)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas rajona tiesa diviem Krievijas pilsoņiem par 2015.gada vasarā notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Ādažu bāzē piespriests cietumsods, ko viņi jau iepriekš izcietuši. Savukārt prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans attaisnots.

Huligānismā apsūdzēto Krievijas pilsoņu Aleksandra Kurkina un Andreja Popko advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA pastāstīja, ka abiem vīriešiem piemērota trīs mēnešu un 27 dienu ilga brīvības atņemšana. Tas ir laiks, ko viņi iepriekš pavadīja apcietinājumā.

Tāpat abiem liegts iebraukt Latvijā uz vairākiem gadiem.

Savukārt huligānisma atbalstīšanā apsūdzētais Lindermans attaisnots.

Lai arī klientiem uz cietumu nav jādodas, Jansone “juridisko nianšu un kolīziju” dēļ, spriedumu pārsūdzēs Rīgas apgabaltiesā. Motivētais spriedums būs pieejams augusta otrajā pusē.

Minēto krimināllietu iztiesāja aiz slēgtām durvīm. Krimināllikums par inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Drošības policijas (DP) veiktajā izmeklēšanā noskaidrots, ka abi Krievijas pilsoņi, veicot iepriekšēju gatavošanos, 2015.gada jūnijā nelikumīgi iekļuva NBS militārajā objektā Ādažos. Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi arī liecinot, ka šī noziedzīgā nodarījuma plānošanā un izdarīšanā Krievijas pilsoņiem atbalstu sniedza Latvijas iedzīvotājs Lindermans.

Popko un Kurkinu DP sākotnēji turēja aizdomās par spiegošanu un mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, taču vēlāk viņu veiktās darbības tika pārkvalificētas par huligānismu personu grupā. Krievijas pilsoņu apcietināšanai sekoja arī Lindermana aizturēšana.

Aizturēšanas brīdī Ādažos pie Krievijas pilsoņiem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmās kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas pēctece – partija “Cita Krievija”.

Personas tika aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesankcionēti iekļūtu bāzes teritorijā. Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas bija paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas.

Krievijas pilsoņi iepriekš paziņoja, ka notikušais bijusi mierīga akcija un viņi vēlējušies parādīt, ka “esam pret to, ka ASV un Eiropas Savienība veic mācības tik tuvu Krievijas robežai”, jo to Krievija saskata kā draudu. Tas bija mierīgs protests un ka vīriešu mērķis pavisam noteikti nebija kādu iebiedēt vai nobiedēt.

Tiesa pēc aizturēšanas abiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, taču pēc vairākiem mēnešiem viņus no cietuma atbrīvoja un atļāva izbraukt no valsts uz dzimteni.

Incidents notika laikā, kad Ādažos sākās starptautiskās mācības “Saber Strike 2015”, kurās piedalījās arī ASV karavīri.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Interesanti, kāds sods būtu Krievijā par nelegālu iekļūšanu armijas bāzē, it sevišķi, ja to izdarītu ārzemnieks

 2. Portāla jaunais lozungs- latviski par svarīgo. Tikai komentāri kirliskā rakstā un svešā mēlē, Neba nu bez redakcijas ziņas.

 3. Вообще то, вполне закономерный итог. Действия этих ребят максимум тянули на административное нарушение и штраф, а хотели, задним числом, впаять чуть ли не терроризм. Не получилось.
  Кстати, заявление Линдермана россиская прокуратура приняла, и уголовное дело против Шноре, скорее всего, будет возбуждено. Вот так.

 4. Ja Latvijā drīkst publiski izrādīt sirpi un āmuru — kāds tur brīnums?

 5. NU tas gan ir kaut kāds murgs mūsu valstī! Padomju laikos par šādām izdarībām jau sen viņi būtu aizsūtīti pie baltajiem lāčiem! Un tāpēc pēc šādiem tiesas spriedumiem, Lindermans rupji sakot, kakā uz galvas Latvijas valstij. Kas tās par tiesām,un kas tie par tiesnešiem? Nu tālāk jau vairs nav kur iet,tiesu sistēma galīgi nekam neder,tur ,lūk ,vajadzīgas pamatīgas REFORMAS!! Un ministrs vēl mums no NA,izsmiekls galīgs!

 6. Ko var auklēties ar šo noplukušo krievu ž..du izraidīt uz viņaidoloģiijas fāterlandi!

 7. Lietuvā būtu aiz restītēm. Vai cietējs Lindermanis ir Latvijas pilsonis? Ja nē, tad taču var nepagarināt uzturēšanos atļauju, bet latvieši jau tirgo tās atļaujas. Cietīs valsts budžets…

 8. Cik viņi saņemtu lielu sodu Krievijā par šādiem gājieniem? Varbūt vajag mācīties no ,,pareizās”kaimiņvalsts,nevis slaucīt puņķus!

 9. Lindermanis cītīgi stutē krievu nacismu. Kāpēc?

 10. latvieti par krievu karoga kāta salauzsanu gan notiesāja

 11. Latvijas padomiskā tiesa ir sapuvusi. Krievnacistiem te ir brīvas rokas.

  • Вот кто бы вякал про суд, но только не ты! Ты же вор, не забыл?! Ты воруешь чужие ники. Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!

  • Вот кто бы вякал про суд, но только не ты! Ты же вор, не забыл?! Ты воруешь чужие ники. Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!

 12. sarkanaa sojuza tikumi Atbildēt

  E.S. pie varas ir sarkanie un ANTIFA saudzejamaa rezimaa riko grautinjus kopa ar imigrantiem.
  Lindermans sai varai ir savejais un savejos, protams, netiesaa.
  Taa ka lai jums buutu skaidrs. E.S. ir neomarksistu jaunais sojuzs.

 13. Krievijā par šādām izdarībām būtu 10 gadi cietumā!!! Bet Latvijā pret krieviem vispār ietur labestīgu un līdzjūtīgu attieksmi, toties latviešus soda pēc pirmās uzdevības, ”piemeklējot” visbargākos sodus no iespējamiem variantiem! Lindermans laikam ir valsts tiesu iestāžu mīlulis?! Tas var darīt DA JEBKO UN VIENMĒR IZIET SVEIKĀ!

 14. nebiju piefiksējis,ka Ādaži ir Krievijas pierobeža.

 15. Krievijaa par saadaam izdaribam vismaz 1o gadi buutu

 16. Mūsu Rīdzenes runātāji Atbildēt

  Ari ir sava veida prokrieviskie aktivisti… tiesa tos ari attaisnos? Ja tie jebkad nonāktu tiesas priekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+