×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Krievijas pilsonis vēršas ECT, baidoties no nosūtīšanas uz Donbasa fronti (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas armijā iesauktais Murmanskas iedzīvotājs Sergejs Holkins vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), baidoties, ka viņš var tikt nosūtīts karot uz Ukrainas austrumiem, ziņo laikraksts “Kommersant”.

Holkins nolēmis atteikties no dienesta armijā 2014. gada septembrī, motivējot to ar notikumiem Ukrainas austrumos, kur pret Ukrainas armiju karo Krievijas karavīri, algotņi un vietējie kaujinieki. Jaunietis nobijies, ka arī viņu var nosūtīt karot uz Ukrainu.

Murmanskas kara komisariātā Holkins lūdzis ļaut viņam pildīt konstitucionālo pienākumu alternatīvā civildienesta ietvaros, tomēr īpaši sasaukta komisija nolēmusi, ka jaunieša pārliecība nav pretrunā ar militāro dienestu un “nav pietiekami spēcīga”. Holkins nav pārliecināts pacifists, turklāt arī pats atzinis – viņa uzskati noformējušies aizvadītajā vasarā, skatoties ziņas no Donbasa, skaidroja komisijā. Līdzīgus slēdzienus izdarījušas dažādu instanču Murmanskas tiesas, norāda laikraksts.

Kara komisariāts turpina Holkinam piesūtīt pavēstes par iesaukšanu armijā, un viņam draud kriminālatbildība par izvairīšanos no militārā dienesta. Sūdzībā, kuru Holkina vārdā Strasbūras tiesā iesniegusi cilvēktiesību aizsardzības organizācija “Sanktpēterburgas karavīru mātes”, teikts, ka Krievijas varasiestādes ir pārkāpušas Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 9. pantu, ar kuru garantēta uzskatu brīvība.

Šī ir pirmā reize, kad Krievijas pilsonis vērsies ECT ar šāda veida sūdzību. Holkinam ir labas izredzes uzvarēt prāvā, jo ECT līdz šim vairākkārt lēmusi par labu sūdzību iesniedzējiem, kas saņemtas no citām valstīm, arī no Armēnijas, norāda organizācija “Sanktpēterburgas karavīru mātes”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. …. kas ir Donbasa fronte ? Cik es zinu kara nav ….

Draugiem Facebook Twitter Google+