×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Krievijas pinekļos (18)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“The Russian connection” – šis jēdziens tagad burtiski applūdina plašsaziņas līdzekļus. To varētu aptuveni latviskot kā “saite ar Krieviju”, un tā var daudzējādā ziņā kļūt liktenīga ASV prezidentam Donaldam Trampam.

12. jūlijā, piecas dienas pēc savas “vēsturiskās” tikšanās ar Vladimiru Putinu Hamburgā G20 saieta ietvaros, Donalds Tramps atrada par vajadzīgu izvērtēt šo neparasti ieilgušo sarunu: “Manuprāt, mēs ļoti labi sapratāmies, un tas nav slikti. Tas ir ļoti labi!” Šajā intervijā amerikāņu raidsabiedrībai CBN Tramps pieskārās pārmetumiem, ka Krievija viņam esot palīdzējusi uzvarēt ASV prezidenta vēlēšanās, un tad nāca klajā ar itin dīvainu “atklājumu”: vispār jau Putins droši vien būtu vēlējies, lai prezidenta vēlēšanās uzvarētu Hilarija Klintone, jo tādā gadījumā ASV bruņotie spēki būtu pamatīgi vājināti.

Tramps, sapinies “Russian connection” pinekļos, šādi lūkoja pierādīt, cik absurds ir apgalvojums par izšķirīgu Krievijas līdzdalību viņa uzvaras nodrošināšanā. Tikmēr šī sasodītā “saite” liek Trampam arvien jaunas cilpas. Viņa dēls Donalds juniors un znots Džareds Kušners nespēj vien atkauties no āķīgajiem izmeklētāju jautājumiem. Tagad kļuvis zināms, ka Donalds juniors “sazinājās” ar krievu advokāti Natāliju Veseļnicku, kas it kā bija saistīta ar Krievijas izlūkdienestu, un šajos kontaktos iejaukts oligarha Agalarova dēls, kas bijis gatavs sagādāt kompromitējošus materiālus par Hilariju Klintoni. Te iejaukts arī bijušais čekists Ahmetšins, kas mīt Savienotajās Valstīs un palīdzējis diskreditēt Klintoni.

Salīdzinošā metode vēstures izpētē ir aizraujoša, un te atļaušos atkāpi. Akurāt tagad paiet 105 gadi kopš citas ļoti zīmīgas tikšanās starp diviem tālaika Eiropas likteņu lēmējiem – Vācijas ķeizaru Vilhelmu II un Krievijas imperatoru Nikolaju II. Dinastisku asinssaišu dēļ viņi bija radinieki un viens otru franciski uzrunāja par “mon cousin”. Vārdu sakot, 1912. gada 5. jūlijā abi valdnieki tikās Vācijas ķeizara jahtā “Hohenzollern”, kas noenkurojās Krievijas karaostā “Baltiskij Port” (tagad Paldiski, Igaunijā). Tikšanās esot noritējusi “draudzīgā atmosfērā”, taču nekāda vienošanas netika panākta, Krievijas alianse ar Franciju un Lielbritāniju palika spēkā, un 1914. gada 1. augustā Vācija pieteica Krievijai karu…

Jā, divi valdnieki pirms 105 gadiem un tagad. Labi vēl, ka impulsīvajam un šaudīgajam Trampam līdzās ir ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons, kurš gan vēl nesen, vadot naftas koncernu, “labi pazinis Krieviju kā ekonomisku partneri”, tomēr ieņēmis principiālu pozīciju Ukrainas jautājumā. Ieradies Kijevā, viņš uzsvēra, ka ASV interesēs ir saglabāt Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti un pret Krieviju vērstās sankcijas turpināsies, kamēr Maskava neizvedīs savu karaspēku un smago bruņojumu no Ukrainas dienvidaustrumiem un neatdos (!) Ukrainai Krimu. Lai nu Trampam allaž būtu līdzās tādi tilersoni!

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Apnikuši nejēgas ! Atbildēt

  šādi gordoni arī ir tie kas Krievija vankšķ par “latviešiem-fašistiem “, bet šeit kurina naidu ar krieviem…- cer , ka volstrītas plukatu noziegumi tad mazak akcentēsies..
  Un vai tas nav smieklīgi- cik šis večuks te raksta , visur šim tikai putini un cik ļauns ir kaut kāds abstraktais krievs…Tālāk atliek vēl vienu šā sunjekta tautieti palasīt – bergeru portālelī vesti, – tas vispār rej dumības.

 2. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Редакция портала открыто поддерживает только одну точку зрения и допускает прямые оскорбления тех, кто с этим не согласен. Вы нарушаете конституцию своей же страны! Любая цензура запрещена!

  • Grafomān, tavas ķengas te regulāri lasāmas… Tad ko cenzē? Tos kas tev iebilst?

   • Кто? Да цензоры ваши. Удаляют по несколько раз один и тот же комментарий. И что это, по вашему? Разве это не цензура?!

    • Ko tad es vēl tagad tavus gara darbus varu te izlasīt? Būs slikti tie tavi cenzētāji šonedēļ strādājuši..

     • Просто у них выходной. Должны же они тоже отдыхать от «тяжких трудов».

   • Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

    Ko tur ar to DUBU, zAJADLIJS KRIEVS!

 3. oi vei tas viss ir demokratu un neokonu meginajums gazt Trumpu ne varda neticu

 4. Ir interesanti spekulēt — kur Pūķins glābsies, kad viņš tiks gāzts no troņa? Jo kādu dienu (varbūt nepārāk tālā nakotnē) tas notiks. Mierīgi dzīvot kā Gorbačovs viņš nevarēs. Varbūt tiks pa kluso novākts, tā kā Jeļcins? Jeb meklēs patvērumu kādā rietumu valstī?

  • «Интересно» читать спекулятивные измышления от вора. Вы не забыли, вы же вор, вы воруете чужие ники. Прекрати уже воровать чужие ники, сука!
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 5. Piedodiet kungi! Man kā šunelim tak jārej un saimniekam jāklausa, maizīte kaut kā jānopelna….

  • Заткнись уже, хорёк вонючий, падаль. Да когда же ты угомонишься то, а?! Прекрати воровать чужие ники, падаль!

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 6. Paldies Frankam Gordonam par aktuālo labo rakstu! Tiešām, ASV prezidenta sakari ar rafinēto čekas spiegu tīklu var kļūt viņam liktenīgi. Un tad sakas apjukums. Vai agrāk kāds varēja iedomāties ka varenākās valsts prezidents viens pats bez lieciniekiem tiksies stundas garumā ar citas valsts sankcijām apkrauto vadoni tikai viņa tulka klatbūtnē?

 7. Paldies Gordona k-gam par vēsturiskiem komentāriem. Kremļa troļļa naids apliecina ka ejam pareizā virzienā. Lai Jums veicas!

 8. Опять, « старые песни о главном»! Дедушка не может успокоиться никак. Почему бы автору не написать о внутри изральских проблемах? Или там он никому не интересен? Между прочим, 9 Мая в Израиле государственный праздник. Почему бы автору не написать о недавней резолюции кнессета, резко осуждающей решение польских властей о сносе памятников воинам освободителям Польши? Не хочет или боится?

  • Grafists ar putām uz lūpām drukā kārtējos komentāru palagus, ar ko aplaimo katru otro Latvijas Avīzes rakstu, bet Gordons, redz, ir tas, kurš nevarot nomierināties.

   • Вам смешно? А вы попробуйте возразить по существу, доказательно и с фактами в руках. Не можете, вам слабо? Остаётся только ехидничать и питаться националистической пропагандой. Приятного апетита!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+