×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Krievijas politiķis: Jāsāk cienīt Baltijas valstu suverenitāti (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Iļja Jašins Rīgā interesentus iepazīstināja ar ziņojumu "Nacionālās drošības drauds", kas veltīts Čečenijas līderim Ramzanam Kadirovam.

“Krievijai beidzot jāiemācās cienīt Baltijas valstu suverenitāti. Vienreiz un par visām reizēm jāatzīst, ka Baltijas valstīm pašām ir tiesības veidot savu iekšpolitiku un ārpolitiku. Tā ir bāze, lai starp Latviju un Krieviju varētu veidoties labas attiecības,” tā uzskata Krievijas politiķis Iļja Jašins, kurš nedēļas nogalē apmeklēja Rīgu.

I. Jašins pārstāv labējo opozīcijas partiju “Parnas” un zināms kā pērn nogalinātā politiķa Borisa Ņemcova tuvs līdzgaitnieks. Uz Rīgu viņš bija atbraucis, lai iepazīstinātu interesentus ar ziņojumu “Nacionālās drošības drauds”, kas veltīts Čečenijas līderim Ramzanam Kadirovam. Kā atzīst I. Jašins, tieši Ņemcova slepkavība mudinājusi viņu rakstīt šo ziņojumu, kad kļuvis nepārprotams, ka “nozieguma pēdas ved uz Čečeniju”. Opozicionārs pārmet, ka Krievijas iekšienē faktiski ir izveidojusies “kvaziislāma valsts”, kas ar katru gadu arvien vairāk attālinās no Krievijas tiesiskās ietekmes, un vienīgā saite esot “naudas pumpis”, kas no Krievijas budžeta Čečenijā ieplūdina milzīgas naudas summas. Tomēr nauda netiek tērēta tautas labklājībai, bet lielā mērā R. Kadirova greznā dzīvesveida finansēšanai – dārgām rezidencēm, automašīnām, vērtslietām, ieročiem, sporta un izklaides zvaigžņu vizītēm un tamlīdzīgi. I. Jašins saka, ka Kadirovs nekad neatskaitoties par saviem tēriņiem, tikai atbildot: “Allahs iedeva…”

Atbildīgais par šo situāciju ir Vladimirs Putins, kurš tagad sācis apjaust tās draudīgumu, par ko liecinot arī pēdējā laika kritiskās piezīmes. Tomēr, kamēr Putins atrodas pie varas, nekas nemainīsies, pārliecināts I. Jašins. Uz jautājumu, vai Kadirovs ir problēma tikai Krievijai, vai tas rada draudus arī citām valstīm, tostarp Latvijai, opozicionārs atbildēja, ka drauds esot islāma terorisms. R. Kadirova propagandas ietekmē čečenu jaunieši radikalizējas un daļa pat iesaistījusies teroristiskās organizācijās. Kadirovs saviem mērķiem varot izmantot arī Eiropā dzīvojošos čečenus, piemēram, draudot izrēķināties ar viņu tuviniekiem Čečenijā. Tāpat labi apmācītie Kadirova specvienību vīri var iesaisties konfliktos ārpus Krievijas robežām, kā tas, piemēram, notika Austrum­ukrainā. “Kadirovs radikalizē atmosfēru Krievijā, un tā ietekmē zem sitiena var nokļūt arī Baltijas valstis,” piebilda I. Jašina domubiedrs, Lietuvā dzīvojošais organizācijas “Russia Tomorrow” (“Krievija rītdien”) pārstāvis Vsevolods Černodubs.

Tomēr I. Jašins negaida no ārvalstīm nekādu atbalstu un palīdzību – šī esot problēma, kas jārisina pašiem krieviem. Viņa brauciena mērķis neesot tik daudz uzrunāt latviešus, bet ārvalstīs dzīvojošos krievus: “Ļoti daudzi veiksmīgi cilvēki pēdējos gados ir pametuši Krieviju, mans mērķis ir veidot kontaktus ar viņiem.” Krievijas sabiedrībai, viņaprāt, neesot pa prātam tas, kas notiek Čečenijā, taču tā klusējot un cerot, ka problēma izzudīs pati no sevis. “Taču, lai sāktu risināt problēmu, vispirms ir jāsaka taisnība. Ja mēs turpināsim klusēt, tad vienu dienu pamodīsimies valstī, kur valda Kadirovs,” saka I. Jašins.

Viņš kritizē Krievijas ārpolitiku, kas esot jāmaina pašos pamatos. Tas nozīmē arī attieksmes maiņu pret Baltijas valstīm, kur Krievija joprojām mēģinot dalīt ietekmes sfēras starp lielvalstīm. Politiķim nācās iesaistīties asās diskusijās ar dažiem Latvijas krievvalodīgajiem žurnālistiem, kuri viesim mēģināja iestāstīt, ka demokrātija un vārda brīvība Krievijā ir lielāka nekā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Vai tas tiešām ir krievs ? Atbildēt

  Grūti ticēt.

 2. Krievu tauta pie trūcīgas dzīves pieradusi ,pieradusi arī pie “stingras rokas”…. Gatavi ciest badu ,karot ,bet lepoties ar saviem vadoņiem ,miljardieriem ,milzīgo teritoriju . Šķiet ,gatavi atkal zaudēt daļu tautas ,lai tikai vēl kaut ko pievienotu Krievijai….
  Normāli dzīvot ,strādāt joprojām nav iemācījušies. Nevelti slavenie bagātnieki savus bērnus sūta uz Rietumiem , tur arī pasu nauda… Un ja kas … drapaķ …

 3. Gandrīz par tēmu! Atbildēt

  Tātad tomēr fiksēts Fakts – 58% krievu ir zombēti vergi
  19.04.2016 18:15
  tā viš i

  15.12.2007.18:27

  KGB -VDK zombētie krievi ir ar ļauna, agresīva okupanta mentalitāti, kā sekas gadsimtiem paverdzinātu, garīgi, psiholoģiski deformētu cilvēkveidīgo primāti, radījumi bez pašcieņas, bez taisnīguma un goda izjūtām. Kā trula, bet paklausīga cionistu vadoņu izveidota vadāma masa, paredzēta, kā akla, agresīva lielgabalgaļa un melno, primitīvo darbu darītāji.

 4. Netikvien Krievijas ārpolitiku 19. aprīlis, 2016 16:15
  Atbildēt

  Jāmaina no pamatiem bet visu krieviju un tās varas struktūras. Tādēł mums šādus krievus jāatbalsta un jāveicina vińu svētīgo darbu. Nekādu sadarbības partnerību ar putina Vienoto Krieviju kā tas kremļa Latvijas Saskaniešiem ir šobrīd

 5. Labi, ka ir kaut dažas godīgu krievu politiķu apvienības un kustības! No tiem nākotnē jāveido krievijas valdība!

 6. vel viens staigulis kas 90 gados izlaupija krievijuun tagad te gaudo par brivu krieviju. dievs lai dotu tadu valstviru ka putina kungs kasrupejas par cilvekiem un neklanas amerikas prieksa. riebjas skatities ka eiro lideri, tai skaita baltijas ka nozombeti gobleniizpilda visas aizdika paveles.musu vieniga ceriba ir tikai uz stipru krieviju un to ari velesim musu draugiem un kaiminiem

  • Sen jau galvu durvīs saspiedi?

  • Bet izskatījās, ka prātīgs džeks! Jautājums par šo valsts vīru jau sen nav aktuāls. Esi bišķi aizgulējies savos sapņos. Kāmēr krievijā valdīs tādi, kas rūpējās tikai par savu un savu čomu kabatu, nekāda runa par stipru krieviju nav vietā. Nav ko tērēt laiku.

  • Galvu esi saspiedis? Putins rūpējas par tautu,aha,Hitlers arī rūpējas.

 7. Vīrs tomēr vai nu nerunā, vai nu nesaprot visu līdz galam. Putins lieliski pārvalda Kadirovu, tas viņam vajadzīgs speciāliem uzdevumiem un, jā kas sagājis grīstie, tad ir iespēja to novelt uz Kadirova pašdarbību. Pats Kadirovs ir izpļāpājies (ir pat video), ka viņam Islamvalstī ir lielā skaitā iefiltrēti savi kaujinieki un jūtās tur absolūti droši. Domāju, ka lieta ir bišķi savādāka, respektīvi, Kadirovs ar Putina svētību mēģina vadīt vai ietekmēt Islama Valsts politiku. Nedomāju gan, ka tas viņiem ir izdevies visā pilnībā, bet ļoti iespējams, ka tiem visiem teraktiem un nekārtībām Eiropā ir viens autors vai līdzautors. Dabīgi jau, ka mūsu viesis to nepateiks. Nu bet paldies, ka ļauj mums paturēt tiesības veidot savu valsti pēc sava prāta. Priekš krieva arī tas ir liels progress! Jā atcerēsimies arī tādiem, kā Soložinicins, Saharovsu uc. (negribu tam sarakstam tērēt laiku) tas kādreiz ir bijis klupšanas akmens.

 8. Tomēr dīvainā kārtā pasaulē tieši Putinu uzskata par vienu no ietekmīgākajiem valstsvīriem.
  Īpaši jau pēc Sīrijas reida.
  Bet šitie visi bēguļojošie “dumpinieki” – aiz žoga arī Jorkširas terjers volkodavam uzdrīkstas uzriet.

  • Nekā dīvaina tur nav, jo viņa pārziņā ir kodolčemodāna podziņas. Citādi ar viņu diez vai kāds vispār runātu. Kā politiķis viņš nav pievilcīgs.

 9. Netikvien Krievijas ārpolitiku Atbildēt

  Jāmaina no pamatiem bet visu Krieviju un tās varas struktūras. Tādēł mums šādus krievus jāatbalsta un jāveicina vińu svētīgo darbu. Nekādu sadarbības partnerību ar Putina Vienoto Krieviju kā tas Latvijas Saskaniešiem ir šobrīd

 10. Skaidrs,ka lielāka! Sibīrijas plašumos vari vai visu pasauli lamāt,tāpat Maskavā nesadzirdēs.Ja nu vienīgi lācis taigā…

Draugiem Facebook Twitter Google+