×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Krievijas politologs: Krima bija teorētiskos Krievijas “operatīvajos plānos”, Latvijas tur nav (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas ZA Stratēģiskā novērtējuma departamenta direktors Sergejs Utkins.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nebija iecerējis pievienot Krievijai Krimu, tomēr viņam bija pilnīgi nepieņemami “atdot Ukrainu Rietumiem”, savukārt Krimas pārņemšana bijusi tikai teorētiskos “operatīvajos plānos”, kādu attiecībā uz Latviju Krievijai nav, intervijā pavēstīja Krievijas Zinātņu akadēmijas Situāciju analīzes centra Stratēģisko novērtējumu nodaļas vadītājs Sergejs Utkins.

“Ja tiktu atrasta iespēja, lai [bijušais Ukrainas prezidents Viktors] Janukovičs paliktu amatā līdz nākamajām vēlēšanām un politiskajā arēnā parādītos vara, ar kuru arī Kremlis būtu gatavs sadarboties, viņi nelauztu šo scenāriju medņa, kurš sēž kokā, dēļ, pat ja arī vēlēšanās pievienot Krimu vienmēr bijusi kādam galvā,” izteicās Utkins.

Politologs uzskata, ka Krimas pievienošana ir bijusi “operatīvajos plānos”, proti, “ko vajadzētu darīt, ja nu pēkšņi…”. “Manuprāt, pašlaik Kremļa darbības ir mēģinājums iegūt vismaz kaut ko tajā vietā, kur tā zaudētu visu,” paskaidroja Utkins.

Uz jautājumu, vai tādos Kremļa “operatīvajos plānos” varētu būt arī Latvija, Igaunija un Lietuva, kā arī, piemēram, Kazahstāna un Baltkrievija, Krievijas eksperts atbildēja noliedzoši.

“Pat visstingrākie konservatīvie, neoimperiālisti, kuri ir par dižās Krievijas impērijas atjaunošanu – un nebūt nav teikts, ka viņus tajā atbalsta Kremlis -, saskata Krievijas impērijas stratēģijā divas kļūdas, kuras to ir iznīcinājušas. Tā ir kontroles pārņemšana pār Baltiju, kura pirmā sagribēja izkļūt no šīs kontroles, tādējādi palaižot visu dezintegrācijas procesu, kā arī Rietumukrainas pārņemšana. Un šie cilvēki uzskata, ka šīs kļūdas nevajadzētu atkārtot,” izteicās eksperts.

“Ja jūsu valsts veiksmīgi attīstās, ja jūs tiekat galā ar problēmām, tad arī kaut vai teorētiska spēka pielietošanas iespēja pret jums būs minimāla,” uzskata Krievijas eksperts.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kas tie par Krievijas plāniem , kurus zina visi Latvijas politiķi , Krievijas politologi, Vaira Vīķe Freiberga un Jaceņuks kopā ar Turčinovu un Parubiju . Minētās personas tos saņem ar ikrīta e- pastu un autogrāfu ,,no drauga Volodjas”?
    Ja tādi vai citādi plāni ir , tad tie ir slepeni un visai šai plašajai publikai nav pieejami. Šī publika var izteikt tikai savus minējumus un aizdomas par tādu vai citādu plānu esamību , jo pilnīgi dabiski , ka viņiem šī informācija nekad netiks dota. Katra valsts aizsargā savus noslēpumus . Un tas ir tikai dabiski , tā notiek visā pasaulē.

  2. KRIEVU FAŠISTIEM nevar ticēt ne vienam vārdam .

  3. Pēc kāda izcila krievu režisora teiktā par aktiera spēli – Es neticu! Runa ir par Krieviju no Atlantijas okeāna līdz Klusajam. Iesākumā PSRS robežās, tad Krievijas impērijas 1914. gada. un tālāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+