×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Krievijas premjers lūdz saglabāt pacietību laikā, kad krītas rubļa kurss (1)

dima_medvedevs

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs trešdien aicināja valsts iedzīvotājus būt pacietīgiem laikā, kad naftas cenu samazinājuma un Rietumu sankciju dēļ krīt rubļa vērtība, un teica, ka Krievijas valūta esot pārāk zemu novērtēta.

“Noteikti nav jākrīt histērijā,” Medvedevs sacīja televīzijā pārraidītā intervijā.

“Cilvēkiem vienkārši ir jābūt pacietīgiem un jāskatās, kā notikumi attīstījās līdzīgā situācijā 2008.-2009.gadā, kad rubļa kurss būtiski samazinājās,” Medvedevs sacīja pieciem televīzijas kanāliem.

“Lielākā daļa ekonomistu un analītiķu piekrīt, ka pašlaik rublis ir ārkārtīgi novājināts, tas ir – pārāk zemu novērtēts,” Medvedevs teica Krievijas iedzīvotājiem, brīdinot, ka viņi beigu beigās zaudēšot, ja apmainīs savus ietaupījumus pret ārvalstu valūtu.

Viņš norādīja, ka 2008.-2009.gada krīzes laikā, kad iepriekšējo reizi rubļa kurss krasi saruka attiecībā pret ASV dolāru un eiro, tie, kas apmainīja savus iekrājumus pret ārvalstu valūtu, cieta zaudējumus, jo valūtas kurss atguvās.

Krievijas premjers atzina, ka savu naudu glabā rubļos.

“Mēs esam vienā laivā,” sacīja Medvedevs, kurš četrus gadus bija Krievijas prezidents pirms 2012.gadā šajā amatā atgriezās Vladimirs Putins.

Tomēr Krievijas premjers secināja, ka vienkāršie Krievijas pilsoņi cieš no cenu kāpuma un, lai gan vājais rubļa kurss ir izdevīgs eksportētājiem, tas kaitē ekonomikai ilgtermiņā.

“Ilgtermiņā.. ir acīmredzams, ka nozīmīga rubļa kursa pavājināšanās nav izdevīga mūsu ekonomikai,” klāstīja Medvedevs.

Viņš atkārtoti pauda Kremļa oficiālo pozīciju, ka Krievija nevar būt tā, kas atceļ sankcijas, tomēr uzsvēra, ka tās valstij šogad ir radījušas zaudējumus miljardu eiro vērtībā.

“Mēs nesākām šīs sankcijas, un mums nevajadzētu būt tiem, kas tās atceļ, tā ir viņu lieta,” Krievijas premjers piebilda.

“Šo sankciju rezultātā mūsu ekonomika, visticamāk, ir zaudējusi desmitiem miljardus dolāru,” viņš sacīja, norādot, ka Eiropas Savienība arī ir cietusi zaudējumus sankciju dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vainu, protams, ir vienkaarshaak novelt uz “vinjiem” nekaa kko dariit lietas labaa !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+