Pasaulē

Krievijas prezidenta kandidātam “atrod” īpašumus Latvijā14

Ekrānuzņēmums no video “Life.ru” – Grudiņina dēlam piederošais īpašums Mārupē

Pārmetumi par nedeklarētiem īpašumiem Latvijā izvirzīti vienam Krievijas prezidenta amata kandidātiem Pāvelam Grudiņinam. 18. martā gaidāmajām vēlēšanām viņš pieteikts kā Komunistiskās partijas kandidāts, lai gan oficiāli nav tās biedrs. Īpašumi atrodoties Mārupes novada ciematā “Sēļi”, kā arī netālu no jūras Ķesterciemā, un reģistrēti uz P. Grudiņina dēla Artjoma un viņa sievas vārda, kuriem esot arī uzturēšanās atļaujas Latvijā.

Krievijas portāls “Life” ziņo, ka Mārupē Grudiņina dēlam piederot divstāvu māja, kas nopirkta jau 2009. gada decembrī par 129 000 latu. “”Sēļi” skaitās prestižs ciemats – pie mājām stāv tikai jauni un dārgi “Range Rover”, “Mercedes”, BMW, “Lexus”,” raksta portāls. Savukārt P. Grudiņina vedeklai Natālijai piederot ekskluzīvs zemes gabals un māja pie jūras Ķesterciemā 110 000 eiro vērtībā. Viņa esot iegādājusies zemi arī Mārupē, bet tur pagaidām nekas neesot uzcelts.

Pēc šiem atklājumiem prezidenta kandidāts Grudiņins jau saņēmis pārmetumus no konkurentiem. Komunistiskā partijas līderis Genādijs Zjuganovs to sauc par “provokāciju”, taču solījis tuvākajā laikā pārbaudīt.

P. Grudiņins ir ļoti netipisks “komunists” – miljonārs, lielsaimnieks, kurš vienlaikus pozicionējas gan kā Staļina piekritējs, gan kā pareizticīgais. Viņam pieder uzņēmums “Ļeņina vārdā nosauktais sovhozs”, kas patiesībā ir liela lauksaimniecības ražotne. P. Grudiņina kandidatūrās izvirzīšana daudziem bija pārsteigums, jo tika prognozēts, ka komunistus arī šoreiz vēlēšanās pārstāvēs ilggadējais līderis G. Zjuganovs. Krievijas politologi uzskata, ka visi reģistrētie prezidenta kandidāti ir “akceptēti Kremlī”, arī P. Grudiņins, taču viņa popularitātes pieaugums pēdējā laikā esot radījis satraukumu, tāpēc tagad tiekot meklēti dažādi kompromāti. Ģimenes īpašumi “nedraudzīgā NATO valstī” varētu nepatikt tradicionālajam komunistu un kreiso nacionālistu elektorātam.

Wikipedia – Pāvels Grudiņins

Saistītie raksti
LA.lv