Latvijā
Sabiedrība

Krievijas prezidenta vēlēšanas Rīgā: Lielas rindas pie iecirkņiem12

Ekrānuzņēmums

Krievijas pilsoņi prezidenta vēlēšanās nobalsot var piecos iecirkņos Latvijā.

Iecirkņi no plkst.8 līdz 20 būs atvērti Rīgā, Antonijas ielā 2, Smilšu ielā 3, kā arī Kr.Valdemāra ielā 36. Tāpat vēlēšanu iecirkņi būs Daugavpilī, Krāslavas ielā 46 un Liepājā, Liepu ielā 27.

Atbildot uz Krievijas vēstniecības Latvijā lūgumu saskaņot Krievijas prezidenta vēlēšanu pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu papildus vēlēšanu iecirkņiem Rīgā, Daugavpilī un Liepājā vēl 12 pilsētās, Ārlietu ministrija (ĀM) atbalstījusi iecirkņu ierīkošanu tikai piecās diplomātiskajās telpā.

Ministrija atbalstījusi to, ka 18.martā Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirkņu ierīkošana var notikt visās diplomātiskajās telpās, kas kopumā ir piecas – Krievijas vēstniecība Rīgā, Krievijas vēstniecības konsulārā nodaļa un Krievijas vēstniecības konsulārās nodaļas sociālās nodrošināšanas nodaļa un abi ģenerālkonsulāti Liepājā un Daugavpilī.

Savukārt Krievija bija lūgusi papildu vēlēšanu iecirkņiem Rīgā, Daugavpilī un Liepājā saskaņot arī pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu vēl 12 Latvijas pilsētās.

Krievija arī Igaunijai lūdza ļaut ierīkot prezidenta vēlēšanu iecirkņus pilsētās, kurās kompakti dzīvo Krievijas pilsoņi. Tomēr Igaunijas Ārlietu ministrija norādīja, ka iecirkņus drīkstēs atvērt tikai Krievijas vēstniecībā Tallinā, tās konsulārajā nodaļā Tartu, kā arī ģenerālkonsulātā Narvā.

VIDEO: Kā izskatījās pie Krievijas vēstniecības priekšpusdienā, Ģirta Vikmaņa vdieo:

Saistītie raksti

Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirknī, kas izvietots Vecrīgā Smilšu ielā Krievijas vēstniecības konsulārās daļas telpās, neliela rinda uz ielas veidojās jau dažas minūtes pēc iecirkņa atvēršanas 8.00, novēroja LA.lv.

Vairāk skatieties video. Autors – Dainis Bušmanis.

LA.lv