×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Krievijas prokuratūra brīdina Udaļcovu

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prokuratūra izdevusi brīdinājumu Krievijas opozīcijas Kreisās frontes līderim Sergejam Udaļcovam, norādot, ka viņa vadītās kustības veiktās darbības ir pretrunā valsts likumiem.

Pēc izmeklēšanas par iespējamo ekstrēmismu Kreisās frontes darbībās prokuratūra pievērusies kustības hartai, norādot, ka šajā dokumentā nav konkrēti norādīti kustības mērķi un finansējuma avoti, kā arī konstatēti citi pārtraukumi. Prokuratūra informējusi, ka Kreisajai frontei dots laiks līdz 28. janvārim, lai sniegtu paskaidrojumus par pārkāpumiem. Tomēr Udaļcovs paudis pārliecību, ka prokuratūras draudiem nav reāla pamata. “Maskavas prokuratūras izmeklēšanā noskaidrots, ka Kreisās frontes darbā nav nopietnu pārkāpumu,” intervijā aģentūrai AFP norādīja Udaļcovs, piebilstot, ka dažas no prokuratūras prasībām ir nepamatotas un viņš vērsīsies pēc palīdzības pie juristiem.

Pagājušajā mēnesī Udaļcovam tika izvirzītas apsūdzības par masu nekārtību organizēšanu, tomēr viņš netika arestēts. Viņam noteikti ceļošanas ierobežojumi un aizliegts izbraukt no Maskavas.

Krievijas Ģenerālprokuratūra sākusi izmeklēšanu saistībā ar “faktiem”, kas pieminēti filmā “Protesta anatomija II”, kurā Udaļcovs apsūdzēts nolūkos ar ārvalstu atbalstu sarīkot masu nekārtības. Atbilstoši filmas veidotāju versijai Udaļcovs plāno gāzt Krievijas valdību, un viņu atbalsta Gruzijas parlamenta aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētājs Givi Targamadze, kā arī šobrīd Britānijā dzīvojošais bijušais “Maskavas bankas” vadītājs Andrejs Borodins. Filmā arī apgalvots, ka Kreisās frontes līderis apsver iespēju savu nodomu īstenošanai algot čečenu kaujiniekus. Šajā lietā apsūdzības izvirzītas arī opozīcijas aktīvistam Leonīdam Razvozžajevam un Udaļcova palīgam Konstantīnam Ļebedevam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+