×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Krievijas prokuratūra parlamenta vēlēšanās konstatējusi 3000 pārkāpumu

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas parlamenta vēlēšanās notikuši aptuveni 3000 vēlēšanu likuma pārkāpumu, paziņojusi ģenerālprokuratūra, tomēr neatbalstot novērotāju un opozīcijas apgalvojumus, ka būtu notikusi masveida vēlēšanu rezultātu falsifikācija.

Par pārkāpumiem pie administratīvās atbildības saukti 95 cilvēki, ierosinātas divas krimināllietas, vēl četrās lietās gaidāmi lēmumi par kriminālvajāšanu. Kā teikts Krievijas prezidenta tīmekļa mājaslapā, šie un citi pārkāpumi minēti ģenerālprokuratūras starpposma ziņojumā valsts galvam. Kremļa preses dienests norādīja, ka kopumā konstatēti aptuveni 3000 pārkāpumu un saistībā ar tiem pieņemti 1300 ziņojumi, 760 protesti par nelikumīgām tiesiskām darbībām, izteikti 700 brīdinājumi par likumpārkāpumu nepieļaujamību. Notikuši pārkāpumi vēlēšanu komisiju veidošanā, noformējot vēlētāju sarakstus, vēlēšanu dienā un dienu pirms tām notikusi aģitācija, komisiju locekļi parakstījuši tukšas protokolu blankas, vēlētājiem izsniegts vairāk nekā viens biļetenu komplekts. Krimināllietas ierosinātas par vēlētāju uzpirkšanas mēģinājumu Ļeņingradas apgabalā, kā arī balsotāju apliecību nelikumīgu izgatavošanu, glabāšanu un pārvadāšanu. Šādas apliecības tiek izsniegtas vēlētājiem, kas nebalso savā pieraksta vai pagaidu reģistrācijas vietā.

Atbilstoši oficiālajiem rezultātiem 4. decembra Krievijas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi Kremļa partija “Vienotā Krievija”. Salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, tās pārstāvniecība sarukusi, tomēr tai joprojām parlamentā ir vairākums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+