×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Krievijas propaganda ziņo par “esesiešu maršu” (38)

16marts_gajiensi26

Norādot, ka šogad pasākums aizritējis mierīgāk nekā iepriekšējos gadus, Krievijas mediji uzmanību vērsa uz to, ka vakar gājiens notika stingrā policijas uzraudzībā. “Akciju, kurā piedalījās daži simti cilvēku ar Latvijas, Igaunijas un Lietuvas karogiem, uzraudzīja policistu rekordskaits. Viņu bija aptuveni tūkstotis, no kuriem 210 bija pašvaldības policijas pārstāvāju,” ziņoja laikraksta “Izvestia” interneta vietne, lielo kārtības sargu klātbūtni skaidrojot gan ar iepriekšējo gadu pieredzi, gan ar to, ka Latvija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

Tikmēr laikraksts “Rossijskaja gazeta” par gājiena dalībniekiem nodēvēja arī “TM Security” apsardzes darbiniekus, kuri gādāja par pasākuma dalībnieku drošību. “Kolonnā redzami arī aptuveni desmit nacionālisti kamuflāžas formās un armijas zābakos,” teikts “Rossijskaja gazeta” publikācijā, kurai kā autore norādīta Nadežda Jermolajeva. Viņa arī esot pamanījusi, ka gājiena laikā kāds tā dalībnieks mēģinājis izritināt Ukrainas galēji labējās organizācijas “Labējais sektors” sarkani melno karogu. “Taču par negantāko epizodi procesijas laikā kļuva nacionālistu izsaucieni par to, ka “krievu okupantus vajag iekraut vagonos un aizvest no šejienes kā lopus”,” informēja laikraksta “Rossijskaja gazeta” neuzmanīgā žurnāliste.

Interneta vietne “lenta.ru”, ziņojot par “”Waffen SS” veterānu gājienu”, lūgusi Krievijas Ārlietu ministrijas komentāru. Tās pārstāvis Konstantīns Dolgovs sarunā ar šo interneta vietni prātojis, ka “gājienu nedrīkst uzlūkot vārda brīvības rāmjos”. Savukārt radio “Sputnik” par Rīgā notiekošo leģionāru piemiņas gājienu lūgusi komentāru Vācijas parlamenta turku izcelsmes deputātei no partijas “Kreisie” Sevimai Dāgdelenai. Intervijā Krievijas propagandas radio viņa paziņojusi, ka gājienu Rīgā palīdzējusi organizēt kāda Vācijas labējā partija, kuras štābs atrodas dzīvoklī Dortmundē. “Vācijas federālajai valdībai tā vietā, lai piesegtu Baltijas valstis, vajadzētu izteikt savu viennozīmīgo nosodījumu,” sacījusi Dāgdelena.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Vecos marasmātiķus neinteresē ,ko par mums domās citi, neapjēdz,ka viņi saasina attiecības starp latviešiem un krieviem u.c. Viņi vairs nav spējīgi loģiski domāt…
  Šķiet ,arī neofašistēnu gailēni nav nekādi domātāji- bidla.
  Kaut kādi mērķi ir tikai vadītājiem…

 2. Cik nožēlojami- dažs salīdzina ,kuri bija sliktāki-krievi vai vācieši …. Salīdzina arī mūsu neofašistus ar krievu neofašistiem. Mūsējie ,protams, ir labie :).

 3. Atklāti sakot, mani Krievijas mediju uzskati par šo notikumu vairs nesatrauc: tie ir mediji, kas nepamanīja, ka viņu pašu valstī varu pārņem drošības komitejas nomenklatūra.

 4. Var lauzt šķēpus par to,kurš latviešiem bijis labāks-vācietis vai krievs.Es uzskatu,ka ļaunākais ir savējais-latvietis nodevējs,kurš pašlabuma dēļ ir gatavs ziņot par savu kaimiņu,ienīst “reņģēdāju”,”veco muižu dedzinātāju”,”muļķi”-šie epiteti ir nākuši no expremjeru mutēm-birkava,gaiļa,krištopana.Arī,tagad,tiek uzskatīts,ka tauta nav tik gudra,lai ievēlētu prezidentu un to “ievēlēs”simts gudrās galvas.Ārpolitiskā klanīšanās jenkiju priekšā ir,vienkārši,smieklīga.Tādu tautu-iztapoņu,ar labākā vagara slavu neciena neviens.Un,neaizstāvēs nekāds 5.paragrāfs.Paradokss,ka tā valsts,ko mēs šodien tā gānām,vienīgā divas reizes mums-oficiāli-ir piešķīrusi neatkarību…

 5. Vai tad nu nekādi tūdaliņi nespēj iztikt bez krievijas mēdiju šļupstiem?
  Vai tas klanīšanās krievijas priekš tūdaliņiem ir iedzimta?
  Nelasi krievijas ziņas par LV!

 6. Svešo sprukstiņam Atbildēt

  Piemin kritušos kapos (ar reālu piemēru 9.maijā), nevis organizē svešas agresorvalsts karaspēka militāro rēgu parādi pie Uzvaras laukuma pieminekļa.
  To var tikai Latvijā, kur psrs klaidoņi -migranti uzskata, ka tālaika vācieši tomēr lieli nabadziņi, jo zaudējot kariņu, pabalsta un pabaro noplukušos un nabadzīgos “uzvarētājus” un ir atīstītākā un varenākā valsts Eiropā,’pretēji badā un postā grimstošajai “uzvarētājai” krievijas sarkanās impērijas atliekai

 7. Krievs jau nav spējīgs pats pētīt vēsturi un atzīt, ka viss nav gluži tā, kā stāsta Kremlis. Mīkstie. Vienmēr tādi bijuši.

 8. Cik aprobežotam .. gan jābūt, lai neatšķirtu marša soli no vecu cilvēku sēru un piemiņas gājiena!!! Vēl saprastu ja to gvelztu urliki no Bidlostānas, taču ja to sāk līdz kaukt latvieši-nu tad lai Dievs Latvijai žēlīgs!

 9. Izrādās -ne tikai krieviem gribas karot,bet arī starp bauriem dullo ,kas no zila gaisa cenšas izraisīt konfliktus ,netrūkst. Vācieši,acīmredzot, joprojām savējie- gadsimtiem baurus slānījuši….Arī Hitlera laikā bija miesassodi. Bauris sen nav pipku jutis…Nostaļģija.

 10. miks
  Kādi tev vēl esesieši, tu zini, ka lai kļūtu par esesieti, bija jābūt nacistu partijas biedram,
  kur latvieši vispār neskaitījās
  ————————–
  Vispār nacistu partijas NSDAP biedram būt nebija gan “neizbēgami obligāti”, bet savu
  ārisko izcelsmi līdz kuram tur augumam gan vajadzēja pierādīt. 🙂 Dabiski, ka vācieši,
  kuri brīvprātīgi stājās SS rindās, lielākoties bija partijas biedri… Āriskās izcelsmes dēļ
  jau izgudroja visus tos leģionus!

 11. vienreiz jau aizgajam lidz kremlim,laikam atminas baida.

 12. Ja ieskatāmies krievu vikipēdijā par ģenerāli Vlasovu , tad tur varēsim lasīt , ka viņš pārgājis karot Hitlera pusē , lai cīnītos par Krievijas atbrīvošanu no boļševisma režīma .
  Kā tur būtu ar Krieviju , ja Hitlers uzvarētu karā , grūti teikt , bet Latvijas Hitlera kartē nebija . Tur bija Ostland . Vlasovs tika sodīts , kā nodevējs , bet atšķirībā no latviešu leģionāriem , Krievijas vēsturē viņš vairāk iztēlots , kā Otrā pasaules kara un lielvaru režīmu upuris . Kāpēc tāda atšķirīga attieksme Krievijas propogandā pret līdzīgām norisēm ? Varbūt tāpēc , ka latviešu leģionāri cīnījās par Latvijas brīvību un tas nav tas pats , kas cīnīties karojot Hitlera karaspēka pusē par Brīvu Krieviju . 🙂

 13. Nu jau SS vīri manīti arī Balkrievijā…Un kur tikai Putinam tie nerādās…

 14. Ko gribu, to arii godinu! Esmu savaa zemee un man ir uz to tiesiibas un pamatojums! Bet, ar kaadaam tiesiibaam ,naidu un bezkauniibu ;velkas muusu ienaidnieki pie muusu piemineklja???

 15. Kur tie .. “Sprukstiņš” un “Dā.. už” redzēja karaspēka paradi pie Brīvības pieminekla un dzirdēja friču dziesmas ? Kaut vienu ! Kur tie krievu čurku žurnālisti konstatēja, ka uz piemiņas gājienu bija atnākuši tieši soda bataljonu dalībnieki, nevis parastie ierindas frontes karavīri ?

 16. Pēc 10 gadiem pēdējais dzīvais leģionārs būs 10 0 gadus vecs!

  • Tikmēr nekas neliecina Atbildēt

   par novecošanu pretējā nometnē. Devītajā maijā karātavu laukumā pulcējas tūkstoši.

  • Toties to, kuri viņus atcerēsies un godinās būs arvien vairāk.Cerams, ka tie vājprātīgie, kuri tur bļaustās, gan būs apmiruši un viņu pēcteči aizvākušies uz neapstrādāto zemju Krieviju.

  • Atklāšu tev mazu noslēpumu – arī tu kādreiz nosprāgsi.

 17. Neviens nespēj aizliegt vācu armijā ar varu iesauktos,karā kritušos un soda nometnēs nomocītos leģionārus pieminēt gan baznīcā,gan pie Brīvības pieminekļa šo upuru bērniem un mazbērniem! Pamēģiniet aizliegt! Viņi ies!

 18. Piemin kritušos kapos, nevis organizē svešas valsts karaspēka rēga parādi pie Brīvības pieminekļa.
  To var tikai Latvijā, kur uzskata, ka tālaika vācieši tomēr lieli nabadziņi, jo zaudēja kariņu.

 19. Vakar, Latvijā uztevramais, lattelecom u.c. pakās raidošais kremļa propogandas kanāls Rossiya RTR ziņoja, ka Rīgas centrā maršējot ss soda bataljonu esesieši, kas esot vainīgi tūkstošiem ebreju slepkavībās. Vēl protams neiztika bez klasiskā “Latvijā atdzimis nacisms” utt. Vienvārdsakot kremļa propoganda turpina strādāt, Latvijas mēdiju telpas “inspektori”, to turpina ignorēt.

  • Un ka jūs piespiedīsiet”lattelecom” lai man nebūtu jāabonē un jāmaksā par naidīgas valsts propagandu??? Es gribu maksāt tikai par latviski raidošiem tv kanāliem!!!!

 20. Piespiedukārtā iesauca vācu armijā , bet kļuva varoņi 🙂 Un tā iepatikās ,ka joprojām jāsalasās jāpadzied friču dziesmas. Un vēl ir bariņs līdzjutēju -vācu armijas apjūsmotāji….Un vecās piepes ,kas no laika gala jūsmojušas par vācu zaldātiņiem….
  Un jaunie nacistēnu gailīši arī jau iejutušies varoņu kārtā…

  • Neviens neko neapjūsmo, tā ir traģiska lapaspuse mūsu tautai un tā nav apjūsmošanas, bet piemiņas un upuru atceres diena. Apjūsmošana notiek 9. maijā pie kauna staba Pārdaugavā.

   • Nevajag nolaisties līdz viņu līmenim un kaut ko skaidrot.Kas raksta šādus murgus arī nemaz negrib saprast, kas Latvijā notika šajā traģiskajā laikā.

 21. Diemžēl, mūsu valdība pieļauj šādu gājienu. Tur tikai pāris vecūkšņu -esesiešu. Varētu jau cerēt uz viņu galu….,diemžēl- vecie leģionāri ir tikai iegansts-tas ir neofašistu gājiens, un notiks arī tad ,kad pēdējie vecūkšņi būs aizsaulē. Tad,redz, salasīsies atcerēties viņus ,paraudāt, padziedāt vācu karalaika dziesmas . Vecie pamuļķi pat neapjēdz,ka apkauno Latviju,saasina situāciju. Bet īstos vadoņus ,visticamāk, mēs nezinām…. Gan jau starp neofašistiem ir arī čekisti….Bijušo čekistu nav- Putins.

  • Kādi tev vēl esesieši, tu zini, ka lai kļūtu par esesieti, bija jābūt nacistu partijas biedram, kur latvieši vispār neskaitījās, tādiem āmuriem kā tev atgādināšu vēlriez: Nirnbergā latviešu vafen ss leģions tika atdzīts par regulāro armijas vienību un nekādi netika pielīdzināts ss vienībām. Vēl jo vairāk leģionāri tika pat norīkoti apsargāt ārējo perimetru.
   Tagad par gājienu, tas nav nekāds neofašistu gājiens, tas ir latviešu karavīru piemiņas pasākums, nevis kaut kāds svētku gājiens, nu cik var malt katru gadu vienu un to pašu kremļa propogandu.

  • Gan baznīcā,gan pie Brīvības pieminekļa ar Vācijas varu iesauktos un karā kritušos leģionārus pieminēja viņu bērni,kuri ir jau pensijas vecumā,gan mazbērni. Kas to var aizliegt?!

 22. cik apsēsta ir Krievijas propogandas mašīna ar citu tautu karavīru piemiņas aplūkošanu no “SAVA TAISNĪGUMA”, ka JĀBRĪNĀS AR ATVĒRTU MUTI….PIE ŠĪS TĒMAS aktualitātes vēl tik daudzus gadus pēc kara ir VAINĪGI LATVIJAS VALSTS VADĪTĀJI Un mūsu vēsturnieki!?? CIK ILGI VĒL MALS ŠO TĒMU UN SKAIDROS I..TIEM PARASTUS JAUTĀJUMUS, UZ KURIEM KATRS IZZINĀT GRIBOŠS VALSTS PILSONIS VAR ATRAST ATBILDES!?? NONSENSS!!! KAUT KĀ NEVIENU esesieti 16.martā Rīgā neredzēju???! Tur bija vienīgi vecie karaviri ar ziediem rokās un devās tos nolikt savu kritušo biedru piemiņai pie Brīvības pieminekļa!?!! Slikti, ka jau jaunībā slikti ar redzi…

 23. Bet kas tad tas bija? Bērnu dārza gājiens uz kino? Sauciet lietas īstajos vārdos. Kādi tur leģionāri? Wafen SS tādi mīļi nevainīgi puisīši, kuri izrādās ir cīnījušies pret boļševikiem. Kas par meliem. Tos jaunekļus, ar pilnām biksēm, vēl 1943.g. iesauca vācu armijā par lielgabala gaļu. Kas viņi par varoņiem? Varoņi bija tie, kuri aizgāja mežā. Šitie, vistīrākie fašisti.

  • Pret ko tad viņi tavuprāt cīnījās? Vienā frontes pusē viņi – otrā boļševiki…Kāds ir Tavs variants? Pret pašu gribu iesauca, un tāpēc vistīrākie fašisti?? 🙂 Tu gan māki pīties uz līdzenas vietas…

  • Vai tiešām ir arī latvieši,kuri nemaz nezin savas tautas vēsturi?! Tu protams skolā esi gājusi Krievijā.

 24. Bija lieliska lasāmvieli, ļoti jauka un iepriecinoša. Sen nebiju tā smējies.

 25. Skūtgalvju marši un ekscesi Krievijā ir labāki?

Draugiem Facebook Twitter Google+