×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Krievijas pseidovēsturnieks Djukovs vēlējies UNESCO mītnē izrādīt Latviju nomelnojošu izstādi (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Prokremliskais Krievijas pseidovēsturnieks Aleksandrs Djukovs vēlējies UNESCO mītnē Parīzē izrādīt Latviju nomelnojošu izstādi par holokaustu.

Izstādi “Aizvestā bērnība. Holokausta upuri nacistu koncentrācijas nometnē Salaspilī (Latvija) ieslodzīto bērnu skatījumā” UNESCO mītnē Parīzē bija paredzēts atklāt 25. janvārī.

Pēc fonda “Vēsturiskā atmiņa” direktora Djukova sacītā, izstādi bloķējusi Latvijas pārstāvniecība UNESCO.

Parīzē plānotā izstāde esot balstīta uz 2012. gadā Maskavā un Minskā izrādīto skandalozo ekspozīciju “Aizvestā bērnība: 1943-1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis”.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums aģentūru LETA informēja, ka Krievijas pārstāvniecība UNESCO lūgusi Latviju izvērtēt piedāvājumu. Lai gan Latvijai nav bijusi pilna informācija par plānoto pasākumu, pēc jau esošās informācijas konstatēts ka izstāde balstīta uz Djukova fonda “Vēsturiskā atmiņa” Maskavā jau 2012. gadā organizēto izstādi, kas bijusi sagrozīta un tendencioza. Turklāt izstādes autors paudis klaji naidīgus un nedraudzīgus izteikumus par Latviju un tās iedzīvotājiem.

Latvija izteikusi vēlmi sadarboties izstādes veidošanā, lai tas būtu lietderīgs un izglītojošs pasākums, kas stāstītu par šo holokausta traģēdiju nacistu okupētajā Latvijā. Tomēr šo izstādi atsaukusi pat Krievija.

Latvija ir gatava sadarboties izstādes organizēšanā un piedāvāja tajā piedalīties ar savu filmu “Pretrunīgā vēsture”, kuras viens no fragmentiem ir tieši veltīts Salaspils nometnes gūsteknim, uzsver Eihenbaums. Turklāt Latvija vienmēr ir gatava sadarbībai un konstruktīvam dialogam, kas nevairo naidu un nesapratni. Ministrija cer, ka šo filmu izdosies samērā drīz arī parādīt.

Izstāde “Aizvestā bērnība: 1943-1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” 2012. gada februārī izrādīta Maskavā, bet martā to bija paredzēts izrādīt arī Rīgā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 2012. gada martā nolēma fonda direktoru Aleksandru Djukovu un fonda pētniecības programmu vadītāju Vladimiru Simindeju pasludināt par “persona non grata”. Skandalozais pseidovēsturnieks Djukovs jau iepriekš bija radījis rezonansi ar skaļiem paziņojumiem, kuri vērsti pret Latviju. Piemēram, viņš savulaik pēc dokumentālās filmas “Padomju stāsts” noskatīšanās paziņoja, ka vēlas “nogalināt filmas režisoru un aizdedzināt Latvijas vēstniecību”.

Galu galā izstāde Maskavas namā Rīgā tika atcelta, bet 2012. gada novembrī izrādīta Minskā.

Iepazīstinot ar izstādi, Djukovs atsaucās uz “nesen atrastiem dokumentiem”, kas liecinot, ka vācu okupācijas laikā Latvijā notikušas “īstas medības uz krievu un baltkrievu bērniem, kuras veikuši ne vien fašisti, bet arī latvieši. Ļoti bieži šajās operācijās nevis piedalījās vācieši, bet tās bija latviešu kolaboracionistu operācijas”.

Latvijas Ārlietu ministrija norādīja, ka Djukova aktivitātes ir ļaunprātīga vēstures falsifikācija.

Tikmēr Kremļa propagandas mediji plaši ziņo par Latvijas realizēto “cenzūru UNESCO sienās”, nelaižot garām iespēju sludināt “nacisma atdzimšanu Latvijā”.

Krievijas mediji ilustrācijai piesaukuši visu iespējamo, sākot ar “ikgadējo “Waffen SS” svinību maršu Rīgas ielās” un beidzot ar pērn iestudēto mūziklu par pretrunīgi vērtēto latviešu aviatoru Herbertu Cukuru un “Krievijas centieniem” cīņā ar “Latvijas nacistiskās pagātnes godināšanu”.

Pagājušā gada augustā Djukovs aizturēts Viļņas Starptautiskajā lidostā un izraidīts no Lietuvas. Viļņā tika prezentēta viņa grāmata “Holokausta priekšvakarā” – tendenciozs “dokumentu krājums” par 1940. un 1941. gadu Lietuvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Grafist ej d…

  • Обана, с утра пораньше, и так «интелектуально»! Сами идите туда! Судя по всему, вы там живёте постоянно.

 2. Lai būtu rādīta Salaspils, bet paralēli vajadzēja parādīt faktus par 1941. un 1949. gada deportācijām, kad no PSRS puses tika izsūtīti no mājām bērni, grūtnieces un veci, slimi cilvēki, kurus nometināja dzīvei nepiemērotos apstākļos. Daudzi no viņiem ceļā gāja bojā un vēl šodien nav zināms, kur atrodas viņu mirstīgās atliekas. Ja taisnīgi, tad par visu.

 3. Какие замечательные примеры пропагандисткой борьбы: «прокремлёвский российский псевдоиссторик», просто замечательно. И в чём, простите, заключается «фальсификация»? Что, в Саласпилсе лагеря не было, и в нём не содержались малолетние дети?! Что, мюзикл про Цукурса больше не идёт, и 16 марта никакого шествия не будет?

  • Esi kljuvis arii demagogs … 🙂 Un kaa biji latveishu niideejs taads arii esi palicis. Paldies dievam, ka cilveekam ir vinja muuzhs un katrs mees nospragsim, gan tu grafist gan arii mees visi citi. Paareejais ir tikai jaaluudz dievs, lai merglji izaugtu mazaak. Taapeec ieguldiisim beernos labaako, ko varam ieguldiit, lai vinjiem nebuutu tik gruuta dziive, kaadu izveeleejies ir grafists. Dziivot tur kur, spriezhot peec vinja komentaariem dara visu laiku paari!!! Un ko vinjsh ir dariijis, lai taa nebuutu, cik labus darbus esi izdariijis rpeiksh visiem, kas sheit dziivo??? Kaut vienu esi???

   • Разочарую вас, я не демагог, демагог это вы. И я не ненавижу латышей, как вы утверждаете, а очень даже уважаю и ценю своих коллег и соседей. Кстати, и они меня тоже. Говорю и пишу по латышки, когда это необходимо. И для родного предприятия сделал очень даже много, а значит принёс пользу и всей стране.

  • To :kremla cekistu propagandas un deinformacijas trubaduram ( 21.01.2015. plkst. 23:21)
   Es loti labprat par so,un vel citam temam “padiskutetu” ar Jums personigi. Vai pastav kada iespeja Jus,un Jums lidzigos satikt ? Vieta un laiks pec Jusu izveles.

   • Знаете, доктор. Я охотно с вами бы встретился некоторое количество лет назад. Увы, для физического контакта я уже несколько староват. Но если хотите, могу забрать вас на тот свет вместе с собой, это запросто. Ну а дискутировать интелектуально, судя по всему, уже не в состоянии именно вы. Жаль…

 4. Paldies Dievam, ka Latvijas pārstāvniecībai UNESCO vismaz tik daudz saprāta bija. Ģukovs ir krievu nacists. Bet ar aizstāvēšanos vien nepietiek; Latvijai ir jāsagatavo “Padomju stāsts Nr. 2”, rādot kāda bija dzīve Baltijas valstīs krievu okupācijas laikā, īpaši pirmos 20 gadus.

 5. Lai cenzūra saka, ko grib, bet es tev piekrītu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+