Pasaulē
Citur

Sojuz ar astronautiem uz klāja pēc starta atslēdzas dzinēji0


Kosmosā tiek palaists Krievijas kosmosa kuģis “Sojuz”.
Kosmosā tiek palaists Krievijas kosmosa kuģis “Sojuz”.
Foto: AFP/LETA

Krievijas raķetei “Sojuz”, kas ceturtdien ar diviem astronautiem startējusi no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS), atslēgušies otrās pakāpes dzinēji.

Pēc avārijas kapsula ar astronautiem atdalījusies no raķetes un veiksmīgi piezemējusies Kazahstānas stepē 20-25 kilometru attālumā no Žezkazganas pilsētas. Kā pavēstīja avots Baikonurā, ekipāža traumas nav guvusi.

“Medicīniskā palīdzība nav vajadzīga,” sacīja avots, piebilstot, ka kapsulas nolaišanās vietā no lidmašīnas “An-12” ar izpletņiem izsēdīsies glābēju grupa, bet nedaudz vēlāk ieradīsies glābēju helikopteri.

Avārija notikusi lidojuma 119.sekundē, kad no otrās pakāpes centrālā bloka atdalījās pirmās pakāpes sānu bloki. Iedarbojusies avārijas bāka, pēc kā atslēgušies otrās pakāpes dzinēji, atvienojies kosmosa kuģis ar astronautiem un izlaidis izpletni.

Ar “Sojuz” uz SKS startēja amerikāņu astronauts Niks Heigs un krievu kosmonauts Aleksejs Ovčiņins. Bija plānots, ka viņi SKS pavadīs 187 dienas.

Šobrīd SKS apkalpē ir Vācijas astronauts Aleksandrs Gersts, ASV astronaute Serēna Aunjona-Čenslere un Krievijas kosmonauts Sergejs Prokopjevs.

LA.lv