×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Krievijas rakstnieks pievienojas teroristiem Donbasā: “Galīgais mērķis ir Kijeva. Neslēpsim” (6)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas rakstnieks Zahars Priļepins kļuvis par Doņeckas teroristu “republikas” speciālo uzdevumu bataljona komandiera vietnieku darbā ar personālsastāvu, atsaucoties uz paša Priļepina teikto, vēsta laikraksts “Komsomoļskaja pravda”.

“Mēs tieksimies pēc tā, lai baltā zirgā iejātu kādā no tuvīnajām pilsētām, kas tika pamesta dažādu apstākļu rezultātā,” laikrakstam pastāstīja Priļepins. “Galīgais mērķis ir Kijeva. Neslēpsim.”

“Kijeva ir krievu pilsēta. Ukrainas krievu pilsēta. Mūsu darbs ir mazs. Augšā izlems. Bet es uzskatu, ka tādu kļūdu, kādas bija ar [Ukrainas eksprezidentu Viktoru] Janukoviču, nedrīkst būt,” skaidroja rakstnieks.

“Viņi lieliski zina, ka var iesēdināt kaut kādu nosacītu Sidorovu, Timošenko un Medvedčuku, par visu ar viņu vienoties, bet pat ne pēc četriem gadiem, bet pēc mēneša viņi veiks pilnīgu pārlādēšanu, un atkal sāksies viss tas pats. Es uzskatu, ka viņiem pietiks prāta tādas lietas vairs nedarīt. Mērķis ir visa Ukraina. Nekāda cita mērķa nevar būt,” piebilda Priļepins.

safe_image

Kremlis Priļepina izteikumus nevēlējās komentēt.

“Es to nekādi nekomentēšu,” sacīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. “Tas ir fakts, kuru var konstatēt, bet komentēt es negribētu.”

Doņeckas teroristu “republikā” kaujās “dažādu apsvērumu dēļ”, arī “sirds aicinājuma dēļ”, piedalās Krievijas, kā arī Rietumu un Austrumeiropas valstu pilsoņi, skaidroja amatpersona.

Priļepins kopš 2015.gada ir Doņeckas teroristu “republikas” vadītāja Aleksandra Zaharčenko padomnieks. Kopš 2016.gada rakstniekam ir autorraidījums telekanālā “Cargard TV”.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nekad neesmu nedz dzirdējis nedz lasījis tādu rakstnieku. Tagad zinu ko nelasīt.

  2. Krievija ir neizdevusies valsts. Krievijai jāatgriežas Mongolijas sastāvā; somugriem, Ziemeļu tautām un Sibīrijai jādibina savas valstis.

    • Всё бредите!? А вы значит, удавшееся государство? Самому то не смешно?

    • Nē nu, kāpēc, ja Krievija atgriezīsies apmēram Maskavas kņazistes izmēros, pirms Zelta Ordas, būs labāk visai pasaulei. Citādi Krievija aizņem milzīgu teritoriju, ko nespēj apsaimniekot. Maskavas kņaziste ir normāls izmērs, ar ko viņi varbūt tiktu galā.

  3. Skaidrs, ka drīz vien ies bojā.

Draugiem Facebook Twitter Google+