×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Krievijas Sauszemes spēku pavēlnieks pieļauj drīzu Arktikas brigāžu veidošanu

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas Sauszemes spēku pavēlnieks Vladimirs Čirkins pieļāvis iespēju, ka Krievijai drīzumā radīsies nepieciešamība veidot Arktikas brigādes, taču pagaidām notikumu attīstība netiekot steidzināta, ziņo aģentūra “Arktika-Info”.

“Pilnīgi iespējams, ka tuvākajā laikā radīsies nepieciešamība veidot aiz Polārā loka Arktikas brigādes, bet pagaidām mēs pret šo jautājumu izturamies piesardzīgi, cenšoties neapsteigt notikumu gaitu un nemilitarizēt Arktiku pirms laika,” viņš paziņojis.

Jautājums par šādu brigāžu veidošanu izvirzīts jau pirms vairākiem gadiem, jo Arktikas dzīļu apguvē ieinteresētas ne tikai šā reģiona valstis, bet arī, piemēram, Ķīna, izteicies ģenerālis. Iepriekš Krievijas aizsardzības ministrs Anatolijs Serdjukovs tika paziņojis par divu brigāžu izveidi Krievijas interešu aizstāvībai Arktikā. Domājams, tās varētu tikt izvietotas Murmanskā un Arhangeļskā, norāda aģentūra. Bijušais Krievijas Sauszemes spēku pavēlnieks Aleksandrs Postņikovs izteicās, ka pirmo motorizēto strēlnieku brigādi Arktikā iecerēts izveidot 2015. gadā.

Tikmēr izdevums “Argumenti nedeļi” nesen rakstīja, ka Krievijas Aizsardzības ministrijas sapņi par Arktikas brigāžu izveidi esot nonākuši pilnīgā strupceļā gan finanšu trūkuma dēļ, gan vienkārši tādēļ, ka šādas brigādes “nav, no kā veidot”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+