×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
28. novembris, 2017
Drukāt

Krievijas skeletonistu treneris: Feriānī man apsolīja nediskvalificēt sportistus (10)

foto - Edijs Pālens/LETAfoto - Edijs Pālens/LETA

Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents Ivo Feriāni (attēlā) esot apsolījis dopinga skandālā iekļuvušajiem Krievijas sportistiem atbalstu, lai viņi varētu piedalīties sacensībās, kamēr turpinās antidopinga noteikumu pārkāpumu izskatīšana, taču vēlāk savu nostāju mainījis, aģentūrai “R-Sport” atklājis Krievijas skeletona izlases treneris Deniss Aļimovs.
Treneris pieļāvis, ka IBSF lēmumu pieņemšanā nav patstāvīga.

Pagājušajā nedēļā IBSF informēja par četriem Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) uz mūžu no dalības olimpiskajās spēlēs atstādinātajiem Krievijas skeletonistiem. Aleksandram Tretjakovam, Jeļenai Ņikitinai, Olgai Potiļicinai un Marijai Orlovai piespriestas arī pagaidu diskvalifikācijas no Pasaules kausa sacensībām.
“IBSF prezidents mums sacīja: “Esam ar jums, mēs jūs atbalstīsim, kamēr notiek izskatīšana, jūs būsiet visu Pasaules kausa posmi dalībnieki”,” teica Aļimovs. “Bet pēc tam pārzvanīja un teica: “Atvainojiet, jūs neesat pielaisti.” Tāda sajūta, ka federāciju kāds ļoti spēcīgi “loka”.”

Kā zināms, mūža diskvalifikācijas četriem sportistiem SOK piešķīra 22.novembrī, gan pirms, gan arī pēc tam sodot vēl citus Krievijas sportistus, kuriem arī anulēti rezultāti Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs arī ir anulēti.
Aļimovs, kurš ir arī Ņikitinas personīgais treneris, SOK lēmumos saskata politiku.

“Auksts aprēķins no SOK un Osvalda komisijas, kas mūs neizbrīna. Viss tiek darīts ar koppapīru. Šķiet, ka Ovalda komisija pati nepieņem lēmumus. To dara trešā puse. Mēs saprotam, ka risinās liela politiskā spēle, kurā esam bezspēcīgi,” uzskata treneris. “Tagad sportistiem ir grūti trenēties. Uzturam saikni ar advokātiem, kuri saka, ka no SOK pagaidām nav oficiālu dokumentu. Saprotu, ka ar tiem vilks laiku līdz pēdējam brīdim.”
Virkne Krievijas sportistu tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām SOK arī pieņēmusi lēmumus atņemt medaļas.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā starp diskvalificētajiem Krievijas sportistiem bija arī 2014.gada olimpisko spēļu čempions skeletonā Aleksandrs Tretjakovs un bobslejists Aleksandrs Zubkovs, bet pirmdien diskvalifikācijas piesprieda arī bobsleja stūmējiem Aleksejam Ņegodailo un Dmitrijam Truņenkovam.
Līdz ar to, par olimpisko čempionu skeletonā, visticamāk, kļūs Martins Dukurs, kamēr bronzas medaļu saņems Tomass Dukurs, bet bobslejā par čempioniem kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem IBSF. Tā pagājušajā nedēļā piesprieda pagaidu diskvalifikācijas, bet par medaļu pārdali nelēma.

SOK disciplinārā komisija ceturtdien izskatīja arī Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Kasjanova lietu par viņa iespējamo saistību Soču dopinga skandālā. Kasjanovs un Maksims Belugins divniekos bija ceturtie, līdz ar to, arī viņiem saņemot diskvalifikāciju, Melbārdim un Dreiškenam ir iespējas cerēt uz bronzas medaļām.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. POLITISKIE SASKATITAJIE VIENMER <SMIRDIGIE CUUKAS <KRAPJ VISU PASAULI AR SAVAM BIOTU UN TROLLJU FERMA< FEIK ZINJAM< NAIDA PROPOGANDA TERORISMS UN ARi SPoRTAA IZGAZAS< VISUS JUSY MELUS JAU SEN SEN VISI ZIN! KAD TEROISTS PUTLER UN VINJA VUKU BARS KAS ZOMBE CILVEKUS NOSPRAGS TIKAI TAD VARES CERET UNZ KAUT KO PATIESU !

 2. SAKIET PALDIES PUTLERA TERORISMA PROPOGANDAS UN MELU DIKTATURAI KURA PADARIJA SPORTISTUS PAR KRAPNIEKIEM< KADA VALDIBA TADI SPORTISTI< VISA TA NAIDA UN FEIK ZINJU TELEVIZIJA VISU LAIKU ZOMBE SAVUS IEDZIVOTAJUS UN PADARA SAVU TAUTU PAR IZSMIEKLU< ZIEMELKOREJAS REZIMS TUVOJAS TIK STRAUJI!

 3. Kad ragavi slieces, slēpes, slidas pat bučus futbolā iesmērē ar dopinga tabletēm – jā labāk ripo… Tikai tad vajag rīkot dopinga spēles un nevis spēlēties ar dopinga ripām – atklās, neatklās…
  Kaut kā nav godīgi.
  Senāk jau dopingoja dabīgāk – VDR sportistiem bija halle ar retinātu gaisu un PSRS Medeo sporta kompleks kalnos netālu no Alma Atas. Tur retinātākā gaisā organismu pieradināja pie aktīvākas skābekļa uzņemšanas – tad vel tā. Šodien dzer tik ripas.

  • Kas tev liedz aizbraukt paskraidīt tuksnesī, būsi kā ABEBE BIKILA, tu varēsi plūkt laurus Tokijā!

   • ABEBE BIKILA ir no Etiopijas un Etiopija ir kalnu zeme vid augstums ap 1,5 – 2 km vīrs jūras plus vasarās sauss un karsts klimats – tā kā vasaras maratonos karstums traucēja mazāk un arī kalnu zemes trenniņi nāca pa labu + etiopi ir austruafrikāņu rases nodalījuma pārstāji ( skrējēji, mednieki ) . Ja tas ko izsaka…

  • Diezgan zīmīgi ka pēc Vācijas apvienošanās,bij.Austrumvācijas sportistu panākumi būtiski pamazinājās.

 4. Pirms nepieķēra dopingā politisko spēļu nebija, tagad tikai. Šķiet diezgan pazīstama dopingotāju politika.

  • nepieķēra jau dopingā!!!! par to jau stāsts. ir viena tante teica limeņa pieradijumi, pozitivu analižu nav. sok sākumā pretojās negribeja uz tā pamata vien diskvalificet, bet nu amisi acimredzot piespieduši pie sienas. atsevišķas sporta nozares šo sok lēmumu ignorē un teikim biatlonisti mierigi turpina startet, jo sportistiem nav jācieš par politiķi spelitem. bet nu kā redzams skumjās renes šļuceju kantoris ari paklausigi seko politiķu pasutijumiem. un var jau saprast, liela naudas plūsmas daļa ir amišu, un kas maksā pēc tā stabulles danco

   • Ko tu vari no viena raksta komentāriem uz citu vāvuļot vienu un to pašu.Ņu ievēroja tevi,ievēroja,piešķirs kādu lieku koka rublīti prēmijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+