×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Kā vērtējat Krievijas Federācijas plānus atvērt savas skolas Latvijā? (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdošo partiju pārstāvji visai asi un noraidoši reaģējuši uz ziņām par Krievijas plāniem atvērt savas skolas Latvijā. Arī “Saskaņas centra” un citu opozīcijas spēku pārstāvji spiesti atzīt, ka citas valstis nevar tā vienkārši atvērt savas skolas Latvijā. Kaut gan daži no viņiem tikai priecātos, ja Krievija tā rīkotos.

Igors Pimenovs, 
Saeimas deputāts (“SC”): 
“Ar šādu programmu Krievijas Ārlietu ministrija mums piedāvā naudu, un mēs būsim slikti saimnieki, ja uzreiz atteiksimies. Pareizāka reakcija būtu vismaz aprunāties ar Krievijas pusi un vienoties par noteikumiem, uz kuru pamata šāda sadarbība būtu iespējama. Manuprāt, būtu tikai labi, ja Krievijas Federācija par saviem līdzekļiem atbalstītu saviem Latvijā dzīvojošajiem tautiešiem iespēju mācīties dzimtajā valodā un apgūt savu kultūru. Protams, vienlaikus jānodrošina, lai audzēkņi apgūtu arī latviešu valodu atbil­stošā līmenī, un ir jāizveido pārbaudes mehānisms, lai varētu pārliecināties, ka tas patiešām tā notiek. Es šeit nesaskatu nekādu ideoloģisko provokāciju, kā dzirdēts no citiem politiķiem. Var tikai sapņot, ka visiem Latvijā dzīvojošiem cittautiešiem viņu izcelsmes valsts uz sava rēķina nodrošinātu izglītības iespējas. Cik zinu, mums jau līdzīgi līgumi ir noslēgti ar Poliju, Itāliju un Lietuvu. Nedomāju, ka Latvijas un Krievijas atšķirīgais skatījums uz vēsturi šādai skolu programmai radītu kādus īpašus draudus vai raisītu sabiedrības šķelšanu. Galu galā arī latviešu sabiedrības vidū skatījums uz vēsturi ir daudz atšķirīgāks, nekā valdošajiem politiķiem gribētos ticēt.”

Ņikita Ņikiforovs, 
Saeimas deputāts (“SC”): 
”Man nav padziļinātas informācijas, bet no tā, kas izskanējis publiski, man radies iespaids, ka šī ir tikai tāda apmainīšanās ar politiskiem lozungiem un saukļiem. No juridiskā viedokļa grūti iedomāties, ka cita valsts varētu atvērt skolu Latvijā, jo mums te jau ir sava likumdošana un savs izglītības standarts. Nav iespējams atvērt skolu, kas šos noteikumus neievēro. Tādēļ pašlaik šos paziņojumus neuztveru īpaši nopietni.”

Valērijs Agešins, 
Saeimas deputāts (“SC”): 
”No atsevišķiem Laimdotas Straujumas koalīcijas veidotājiem vairākkārt izskanējuši saukļi par pāreju uz izglītību tikai latviešu valodā piespiedu kārtā no 2018. gada. Manuprāt, tas ir tikai priekšvēlēšanu delīrija elements no atsevišķiem politiķiem, īpaši tiem, kas cenšas saglabāt savu silto vietu Eiropas Parlamentā. Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojums par savu skolu atvēršanu citās valstīs ir atbilde uz šiem nacionāli noskaņoto politiķu saukļiem. Grūti sīkāk vērtēt šo ieceri, jo nekādas konkrētas programmas nav redzētas. Un pieļauju, ka tīri pragmatisku iemeslu dēļ šādu programmu būtu grūti saskaņot ar Latvijā spēkā esošajām programmām.”

Vladimirs Reskājs, 
bezpartijiskais Saeimas deputāts: 
”Ņemot vērā, ka Krievija vēlas, lai jaunizveidotās skolas strādātu, pamatojoties uz Krievijas mācību standartiem, man grūti iedomāties, ka kaut kas tamlīdzīgs tiktu īstenots Latvijā. Cik man zināms, neviena neatkarīga valsts pasaulē neļauj veidot skolas pēc šādiem principiem. Mums ir savi atšķirīgi mācību standarti. Protams, tie alkst pēc pārmaiņām. Tām jābūt orientētām uz pedagogu atalgojuma celšanu un darba vides uzlabošanu, uz tādas izglītības sistēmas ieviešanu, kas atbilstu valsts kopējai attīstības politikai un ņemtu vērā bērna individuālās vajadzības.”

Citāts


Vjačeslavs Dombrovskis (RP), ekonomikas ministrs, bijušais izglītības ministrs: “Tā ir absolūti nereāla iecere! Latvijas Republikā par mācību valodu un saturu ir konkrēts regulējums, un es neredzu nekādu iespēju, kā kāda cita valsts varētu tā vienkārši atvērt šeit savas skolas. Tiesa, mums savulaik ir bijusi diskusija, piemēram, ar Francijas vēstniecību par franču skolas atvēršanu Latvijā. Reizēm valstis šādas izglītības iestādes izmanto kā veidu ārvalstu investīciju piesaistīšanai. Piemēram, ja vēlamies piesaistīt franču kompānijas, tad tās noteikti gribētu, lai daļa no franču personāla strādātu Latvijā. Šiem cilvēkiem varētu būt ģimenes un bērni, kurus viņi grib izglītot dzimtajā valodā. Tādēļ Francijas vēstniecība bija aktualizējusi jautājumu par franču skolu, bet šī lieta nav īpaši pavirzījusies, jo tam nepieciešams atsevišķs regulējums. Tik viegli tas nav izdarāms!”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. TĀ valsts laikam NEKAD NEBEIGS BĀZTIES CITU NEATKARĪGU VALSTU IEKŠĒJĀS LIETĀS!!! MUMS TO NESAGAIDĪT, KA TĀ SĀKS DZĪVOT SAVU DZĪVI UN DOMĀS PAR SAVU ZEMI!!! TIKAI LĪST VISUR VAI NU AR DRAUDIEM, EKONOMIKAS IEDRAGĀŠĀNU, VAI ROBEŽPUNKTOS VEIDOT GARAS RINDAS, TĀ SABOJĀJOT PRECI – PRODUKTUS JAU UZ ROBEŽAS VAI KĀ TAGAD – AR BENZOPIRĒNU ZIVĪS!??? VIŅI BEZ KAUNA IZMANTO JEKURU SPRAUDZIŅU VAI KLAJI DEMONSTRĒ SAVU ATTIEKSMI UN PĒC TAM PRIECĀJAS, KA KAIMIŅI ATKAL LIEN UZ CEĻIEM…. UN TAD ŠIE DEMONSTRĒS SAVU “SAPRATNI”…. VĒL NAV GADĪJIES PIEREDZĒT KOPŠ NEATKARĪBAS, KA KRIEVIJA BŪTU KO LABU IZDARĪJUSI, LAI LATVIJAS EKONOMIKA VAI KĀDA NOZARE CELTOS VIŅU LABO PADOMU UN PRETĪMNĀKŠANAS DĒĻ… NESAGAIDĪSIM ARĪ!!! TAGAD PLUS VISAM TE FINANSĒS SAVAS FEDERĀCIJAS SKOLAS AR SAVAS VALSTS PROGRAMMU… KUR VĒL TĀLĀK VAR ATĻAUTIES IET??? “APBRĪNAS'” VĒRTAS VISAS MŪSU VALDĪBAS?! IR GAN “AKNAS” …

 2. Lieliskās Krievijas lieliska i-deja.

  Latvijā jau ir A. Bērziņš, tam piestāvēs Krieviešu skola, Krieviešu armija, Krieviešu bankas, Krieviešu konstitūcija, Krieviešu valdība, Krieviešu kultūra, Krieviešu olimpiāde, Krieviešu policija, Krieviešu rinkevičs ar tā vietas izpildītāju Krieviešu straujumu, Krieviešu ļešķinski, Krieviešu mākoņtēvi, Krieviešu puzes rūķi un citi Krieviešu krāmi.

  Vakariņas Viņa Exelence turpmāk ēdīs tikai Krieviešu Sočos, baros, Krieviešu Latvijas Prezidentu no karotes, Pats Krieviešu Visuma Krieviešu Valdnieks Krieviešu VVPutins.

  Vien pensija nāks no Latvijas Jevrās, Amju $ un ķīniešu jenās.

  Bauri dzīvos Pribalķikā, klanīsies Božiņkam, lasīs Krieviešu Latvijas avīzi un pateiksies DIŽAJAI KRIEVIJAI un MĪĻOTAJAI KOMUNISTISKAJAI PARTIJAI.

 3. Galīgi garām šo maskaļu lielšovinistu iecere!!!

 4. krievi izmantos jebkuru iespēju atkal okupēt Baltijas valstis. Sovetskij sojuz .. un tas viņiem ļoti kremt. Ne velti naudīgos robos un bankās ir fsb darbinieki. Mums uzbrūk gan ekonomiski gan politiski gan ideoloģiski. Tūliņ pa..s (precīzāk nav iespējams izteikties) arī ietekmi Ukrainā.Atkal kauns. Liela un nožēlojama valsts.

 5. Šeit visā pilnībā un patiesumā parādās Krievijas nekaunība !

 6. Kur patriotu un atbildīgo amatpersonu atbildes? Visi politkorekti klusē vai iztapoloģiskās politkorekcijas žurnālistikā? Tik pat labi kārtējo fufaikoloģes viedokli varēja publicēt. Nu jā -ždanokk i pļiņerr piemirsu

 7. Tas būtu tas pats, ja Saeimā SC, kopā ar satelītpartijām iegūtu vairākumu, un par prezidentu arī Latvijā ievēlētu Putinu.

 8. Ciet aizlēgt visas krievu skolas un nojaukt – Punkts !

Draugiem Facebook Twitter Google+