Pasaulē
Citur

Krievijas spēki ieiet Sīrijas ziemeļos1


Turcija.
Turcija.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Krievija ir veikli izmantojusi iespēju izvietot savu karaspēku teritorijā Sīrijas ziemeļos, ko pametuši ASV karavīri, Turcijai pirms nedēļas sākot uzbrukumu etnisko kurdu apdzīvotajiem rajoniem.

Kā ieganstu Krievijas spēku izvietošanai Maskava minējusi vēlmi nepieļaut sadursmes starp uzbrūkošo Turcijas armiju un Sīrijas režīma spēkiem.

Kurdu zemessardzei pēc tās ASV sabiedroto nodevīgās aiziešanas nācās pieņemt smagu lēmumu par sadarbību ar Sīrijas diktatora Bašara Asada spēkiem, lai atvairītu Turcijas uzbrukumu un civiliedzīvotāju slepkavošanu. Sīrijas režīma spēki, kurus atbalsta Krievija un Irāna, jau ir iegājuši teritorijā, ko agrāk kontrolēja ASV karavīri.

Kā ziņo aģentūra “Reuters”, Krievijas spēki patrulē Manbižas pilsētas apkaimē un ir šķērsojuši Eifratas upi, ieejot Kobani pilsētā. Analītiķi apšauba Krievijas “vidutāja statusu” starp Sīrijas un Turcijas spēkiem, jo Maskava tradicionāli ir atbalstījusi Asada režīmu, piegādājot bruņojumu arī Turcijas armijai.

Turcijas prezidents Redžeps Erdogans ir noraidījis ASV un Eiropas valstu aicinājumu izsludināt pamieru un apturēt uzbrukumu Sīrijas ziemeļaustrumos, kur jau gājuši bojā desmitiem civiliedzīvotāju.

Turcijas iebrukums kurdu zemessardzes kontrolētajās teritorijās Sīrijas ziemeļaustrumos savas dzīvesvietas licis pamest jau aptuveni 300 000 cilvēku, vakar paziņojusi nevalstiskā organizācija Sīrijas Cilvēktiesību novērošanas birojs (SOHR).

Sīrijas kurdu administrācija apsūdzējusi Turciju aizliegtu ieroču izmantošanā uzbrukumā Sīrijas ziemeļos. Kurdu administrācija apgalvo, ka Turcija ķērusies pie napalma un baltā fosfora munīcijas un citiem aizliegtiem ieročiem, jo sastapusies ar negaidīti spēcīgu pretestību, cenšoties ieņemt Rāselainas pilsētu.

SOHR nespēja apstiprināt, ka Turcijas spēki būtu izmantojuši aizliegtus ieročus, bet organizācijas vadītājs Rami Abdelrahmans norādīja, ka pēdējās divās dienās pieaudzis to cietušo skaits, kuri guvuši apdegumus, un vairums no viņiem atvesti no Rāselainas apgabala.

Kurdu amatpersonas publicējušas sociālajos medijos video, kurā redzami bērni ar apdegumiem.

Kurdu vadīto Sīrijas Demokrātisko spēku pārstāvis aicinājis starptautisko sabiedrību nosūtīt ekspertus izmeklēt notiekošo, piebilstot, ka vietējām medicīnas iestādēm trūkst speciālistu, kas varētu izpētīt aizdomīgos ievainojumus.

ASV Kongresa Pārstāvju palāta pieņēmusi rezolūciju, kas nosoda ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu izvest ASV bruņotos spēkus no Sīrijas ziemeļiem.
Saistītie raksti

Demokrātu un republikāņu kopīgā rezolūcija ir pirmais Kongresa paustais nosodījums par šo Trampa lēmumu, kas pavēra iespēju Turcijas spēkiem iebrukt Sīrijas ziemeļos. ASV Kongresa rezolūcija aicina Turcijas prezidentu Redžepu Erdoganu nekavējoties pārtraukt vienpusēju karadarbību šajā rajonā un mudina turpināt ASV humāno atbalstu Sīrijas kurdu kopienām.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Plūdi Venēcijā nodarījuši nopietnu kaitējumu Svētā Marka bazilikai
16 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Bosnijā panākta vienošanās par koalīcijas valdības izveidi
18 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ECT: Krievija pārkāpusi trīs protestētāju tiesības
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lielākie ieguvēji no nodokļu reformas būs strādājošie bez bērniem
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
TIEŠRAIDE: Juris Pūce skaidro pašvaldību reformu Aglonas iedzīvotājiem
Tiešraide 25 minūtes
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Mūsu NBA puišu paveiktais svētku nedēļā – sezonas ceturtās nedēļas Latvijas TOP10
8 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords! 1
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
IDB aizdomās par kukuļņemšanu aizturējis policijas amatpersonu
1 stunda