×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

Krievijas sportu gaida jauns cirtiens. Šoreiz zem giljotīnas biatlons (2)

Sputniks/ScanpixSputniks/Scanpix

Starptautiskās biatlona savienības (IBU) prezidents Andreass Besevergs no Starptautiskās antidopinga aģentūras saņēmis sarakstu ar 31 Krievijas biatlonistu vārdiem, kuri lietojuši aizliegtās vielas vai ir aizdomas par to. Krievijas biatlona izlasi gaida smags trieciens.

Ziņojumā runa iet par 31 sportistu, kuri tiek turēti aizdomās par dopinga lietošanu laika posmā no 2011. līdz 2015. gadam. Krievijas medijs sports.ru ziņo, ka šie trīs desmiti sportisti dalāmi trīs daļās
1) tikai Krievijā startējušie biatlonisti, kuri nav bijuši izlases sastāvā,
2) jau karjeru beiguši sportisti
3) esošie Krievijas izlases biatlonisti.

Besebergs apstiprinājis, ka runa ir par sportistiem, kas startējuši arī augstākajā Pasaules kausa līmenī. Tāpat prezidents neizslēdz iespēju, ka iespējama visas Krievijas komandas diskvalifikācija no šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas. Tieši šādu – visbargāko sodu – paredz arī Krievijas biatlonam tuvu stāvoši cilvēki. Vēl smagāks trieciens Krievijai varētu būt biatlona komandas nepielaišana Phjenčanas olimpiskajām spēlēm.

“IBU jābūt stingriem pret tiem, kas apmāna sporta principus. Tie nav viens divi cilvēki, tie ir 31. Ceru, ka federācijai pietiks drosme diskvalificēt vainīgos. Ja nē, būs jārīkojas sportistiem. Ja netiks pieņemti vajadzīgie soda mēri, aicināšu gan komandas biedrus, gan konkurentus nepiedalīties sacensībās,” paziņojis pašlaik spožākā biatlona zvaigzne francūzis Martēns Furkāds.
Atbalstu stingriem mēriem, diskvalifikācijas ieskaitot, ceturtdien NRK kanālā pauda arī Norvēģijas izlases biatlonists Emils Hegle Svendsens.

Furkads ceturtdien uzvarēja Pasaules kausa posma sprinta distancē Čehijā, otrajā vietā atstājot Krievijas izlases līderi Antonu Šipuļinu. Krievijas mediji steidz ziņot, ka Šipuļina vārds jau pieminētajā ziņā neesot atrodams.

Besebergs solījis, ka lēmums par Krievijas biatlona izlasi tiks pieņemts tuvākajā laikā. Kā iespējams gala termiņš minēts 22. decembris. Vai Krievijas sportu sagaida vēl viens fiasko?

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …Ziņojumā runa iet par 31 sportistu,…
    ===================
    Vēl ir tādi “žurnālisti” – “padomju valodā” domājošie un runājošie, kuriem “runa iet” (razgavor iģjot)… .
    Varbūt tad izdevumu nevajag dēvēt par “Latvijas avīzi”, tā “lētāk apiesies” (ģeševļe oboiģotsa), nebūs pilnīgs “tupiks” un nevajadzēs lasītājiem “atgriezt” (vernuķ) naudu…!?

  2. Gaidāms Savicka komentārs!

Draugiem Facebook Twitter Google+