×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Krievijas organizāciju konferencē sūrojas par “plaukstošo rusofobiju” (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Tikšanās vieta nemainīga – Maskavas nams Marijas ielā. Arī klātesošās personas un runas ierastās – pārsvarā Krievijas politikas slavēšana un pārmetumi Latvijai par “plaukstošo rusofobiju”. Jau astoto reizi Rīgā notika Krievijas “tautiešu” organizāciju konference.

Latvijas Drošības policija savā gada pārskatā norādījusi, ka tieši Krievijas īstenotā “tautiešu” politika rada “nozīmīgākos riskus konstitucionālās iekārtas drošībai”.

Vešņakovs vaino medijus

Šoreiz uz pasākumu bija pulcējušies ap 300 cilvēku un pieteiktā konferences tēma bija “Mēs atceramies! Mēs lepojamies! 70 gadi kopš uzvaras pār vācu nacismu Lielajā Tēvijas karā 1941. līdz 1945. gads”. Konferencē tika ievērota arī tradīcija, ka pirmo uzrunu saka Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, kurš skaidroja, ka situācija pasaulē veidojoties sarežģīta, jo no ES un ASV puses uz Krieviju tiekot izdarīts spiediens. Viņš atkārtoja ierasto Krievijas mantru par “antikonstitucionālo apvērsumu Ukrainā, kas izraisījis drošības krīzi Eiropā”. Tālāk uzrunā vēstnieks sāka lepoties par Krievijas varenību: “Par spīti visiem centieniem mūs izolēt, nekā tāda nav, esam ietekmīgi un pieprasīti. Krievijai šogad stāv priekšā prezidentūra BRICS valstu padomē un Šanhajas sadarbības organizācijā.” Runājot par Latvijas iekšpolitiku, viņš izteica nepatiku par “rusofobisko fonu”, kuru radot vietējie mediji, kā arī tas, ka krievu “tautiešu” organizāciju pārstāvji nonāk Drošības policijas uzskaitē. Tēmu par Krievijas varenību paspilgtināja viesis no Krievijas – Maskavas “tautiešu” nama vadītājs Vladimirs Ļebedevs, kurš apgalvoja, ka rietumvalstis sākušas krusta gājienu pret slāvu tautām un notikumi Ukrainā neesot “ukropu” un “vatņiku” savstarpējais protests. “Eiropa sev ir iešāvusi kājā. Mūsu potenciāls ir tāds, ka grūtības veiksmīgi pārvaram. Kādreiz mūsu cilvēki brauca atpūtā uz dārgiem Eiropas kūrortiem, bet tagad to vietā pastiprinājusies plūsma uz mums draudzīgo Turciju, kā arī Kipru un Grieķiju,” teica viesis no Maskavas.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. grafists, bet ne Antonijas ielas Atbildēt

  Vērts izlasīt!

  за последние 20 лет из России уехали сотни тысяч человек в разные страны. Если даже очень приблизительно посчитать подоходный налог, который эти люди платят сегодня в тех странах, которые стали для них родиной, эта сумма в десятки раз превышает сегодняшний доход России от нефти. И этим сказано всё, на мой взгляд.

 2. tas nelāgā paskata pilsonis laikam neatšķir rusofobiju no SraŠŠafobijas, pu†lerofobijas un sovakofobijas!

 3. kā ar to dopinga kontroli vešnakov,ksenofob… .

 4. ................... Atbildēt

  kad tev .. špļaus pie kājām…….nekas neplaukst, jau lapas birst

 5. Krievi Sibīrijā no gulagā nogalināja manu vectēvu, un citus manus radiniekus, kopā 7. Staļina un Molotova plāns bija iznīcināt latviešus. Par ko man viņus mīlēt? Es neieredzu krievus, mani bērni un bērnu bērni nekad nepiedos krievam par nodarīto.

 6. Vešņakova kungs, jūs – kas redziet civilizētu pasauli, jūs tik būtu vīrs un ieietu pasaules vēsturē, ja atklāti pateiktu par Krievijas propogandu un nosodītu to – ka Krievijas valsts kanāli melo un sagroza faktus – zombē tautu ! Izejiet kā saka priekšplānā un pasakiet, ka tam vienreiz ir jābeidzas .. Ilgtermiņā jūs TĀ cienīs. Piemēram, Makarevičam Krievijas tauta, kad tiks vaļā no diktatora, ordeni iedos – pieminiet manus vārdus – par to, ka viņš nav mīkstais un nerīkojas pēc bara principa.

  • Krievi Sibīrijā no gulagā nogalināja manu vectēvu, un citus manus radiniekus, kopā 7. Staļina un Molotova plāns bija iznīcināt latviešus. Par ko man viņus mīlēt? Es neieredzu krievus, mani bērni un bērnu bērni nekad nepiedos krievam par nodarīto.

 7. viņš jauc sovakofobiju, srašafobiju un Pu†lerofobiju ar rusofobiju.

 8. Ak,jūs, krievi!

 9. Nu traki, 70 gadi pagājuši un nav varējuši aizbraukt mājās.

 10. Veestuljniekam ir sajuuta, ka ir putninji galvaa… taapat, kaa patreiz tur visiem, kas ir pie varas!!!

 11. Vai tiešām viņi nesāks analizēt arī sevi? kas ir šie visi aizstāvji? ko pārstāv? un ka vaina vispirms meklējama pašos?

 12. Vešņakov, tas tev un visiem taviem kremļa troļļiem:

  Bet mēmā zeme
  Tad muti vērs
  Un aprīs jūs,
  Un kūpēs sērs
  (J.Rainis 1903. ”Pastarā dienā”)

  Zīdāt asinis, čūskas,
  Neizbēgsat tūskas!
  Pušu sprāgstat, raustoties –
  Zeme paliks mūsu.
  (J.Rainis)

  • Brīnos, bet Rainis ļoti precīzi sapratis situāciju, proti, cīņa notiek par tertoriju. Nav no svara, ar ko to motivē: krievu aizstāvēšana; cīņa ar fašistiem – būtība ir viena. Kremlim vajag šās teritorijas, uz tautām viņam nospļauties. Tas pats notiek šodien arī Ukrainā: cenšās izspiest ukraiņus no doneckas un luhanskas, ja izdosies tad vel no kurienas, lai atgūtu teritoriju. Izmanto Ukrainas vājo pusi – daudz vatņiku šajās teritorijās. Tie domā, ka par viņiem rūpējās, bet, patiesībā, vienkārši un bezkaunīgi izmanto.

 13. Nudie brīnums, ka tā. 🙂 Nāk prātā četrrinde
  Visi manīm labi bija
  Kad es pate laba biju
  Visi mani naidenieki
  Kad es naida cēlājiņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+