×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Krievijas televīzijas pastiprināti interesējas par Baltiju (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Krievija savā labā izmanto ASV prezidenta vēlēšanu radīto neskaidrību brīdi, izplatot dezinformāciju par Eiropu un Baltijas valstīm, aģentūrai LETA norādīja vairāki aptaujātie ārpolitikas pētnieki un eksperti.

Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds sacīja, ka salīdzinoši nesen trīs dienu laikā no diviem Krievijas raidījumiem saņēmis uzaicinājumu piedalīties diskusijās par Baltijas valstīm. Pēc viņa sacītā – ja vienu reizi vēl var uzskatīt par nejaušību, divas reizes jau balansējot uz sakritības un likumsakarības robežas.

“Viens [gadījums] ir pašiniciatīva, vairāki – iespējams, ka zināms signāls no augšas. Līdz šim Krievijas televīzijās bija divas tēmas – Ukraina un Sīrija. Šobrīd jau redzam, ka arī Baltija tiek pieķerta klāt. Vai tas automātiski nozīmē, ka tēmu attīstīs? To nevar izslēgt,” atzina Sprūds, piebilstot, ka šādi vēstījumi galvenokārt tiek fokusēti uz pašas Krievijas iedzīvotājiem.

LĀI direktors gan piebilda, ka šādas intereses dēļ Baltijas valstīm uzreiz nevajadzētu baidīties, taču nevar izslēgt, ka pēdējā laika uzmanības palielināšana varētu būt saistīta ar notikumiem Eiropā, kā arī ASV un NATO klātesamību.

“Iespējams, ka kāds lēmumu pieņemšanas aprindās runājis par augsnes sagatavošanu. Kopumā gan šāda situācija rada nedaudz bažīgus, taču jāskatās uz to, cik bieži tas notiks,” viņš sacīja.
Sprūds atgādināja, ka Krievijas mediji jau iepriekš centušies parādīt Baltijas valstis kā neizdevušās, ka tajās atdzimstot nacisms, notiek krievvalodīgo diskriminācija.

“Par to, ka jāsteidzas viņiem [baltiešiem] palīgā. Sabiedrība un tauta [Baltijas valstīs] esot laba, taču politiskā elite – pilnībā neatbilstoša,” par Krievijas dezinformācijas spilgtākajiem piemēriem atgādināja Sprūds.

Viņš gan sacīja, ka šādi Krievijas centieni cietīs sakāvi gadījumā, ja Baltijas iedzīvotāji nebūs bažīgi un kļūs pārliecinātāki par sevi. “Šajā gadījumā mums nevajadzētu pārspīlēt, bet jāpiefiksē – augsnes sagatavošana notiek,” viņš izteicās.

Līdzīgu viedokli pauda arī Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis, norādot, ka pēc ASV prezidenta vēlēšanām valda zināms neskaidrību periods.

“[Donalds] Tramps ievēlēts, bet nekas daudz par viņa politiku nemaz nav zināms. Šajā neskaidrību periodā Krievija aktīvāk izmanto savas iespējas, lai mainītu viedokli. Tā vienkārši izmanto izdevīgu brīdi,” sprieda Cepurītis.

Pētnieka ieskatā šāda veida kampaņas ir vidēja termiņa. “Varam to pat salīdzināt ar pakāpenisku informācijas pilināšanu. Iespējams, ka tas aktīvāk notiks līdz nākamā gada janvārim, līdz Trampa politika kļūs skaidrāka,” viņš izteicās, piebilstot, ka Krievija līdzīgas kampaņas pret Baltijas valstīm izvērsusi jau iepriekš.

Tāpat Cepurītis atgādināja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēl salīdzinoši nesen parakstīja jauno valsts ārpolitikas koncepciju, kurā nav pazudis informatīvais konteksts. “Tas ir pat uzsvērts. Tā ir daļa no kopējās politikas,” norādīja pētnieks.

Pēc ASV prezidenta vēlēšanām būtiski ir pieaugusi pret Baltijas valstīm vērstā Krievijas dezinformācija, liecina Eiropas Savienības (ES) izveidotās “East StratCom Task Force” komandas iknedēļas izdevumā “Disinformation Review” (“Dezinformācijas apskats”) publicētā informācija.

Apskatā norādīts, ka Krievijas mediji joprojām aktīvi publicē informāciju, ka krievi un ukraiņi ir viena nācija, kā arī to, ka Maidans tika mākslīgi radīs ar ieinteresēto ārvalstu palīdzību. Tomēr pēdējo nedēļu laikā, kas sasaucas ar ASV notikušajām prezidenta vēlēšanām, kā arī, iespējams, Eiropas Parlamenta (EP) balsojumu par rezolūciju, kurā dalībvalstis aicinātas pievērst uzmanību Krievijas un teroristisko organizāciju izvērstajai propagandai, īpaša uzmanība tiek pievērsta Baltijas valstīm.

Apskatā vērsta uzmanība uz faktu, ka vairāki sarunu šovi atsevišķos televīzijas kanālos būtiski palielinājuši uzbrukumu skaitu Baltijas valstīm. Tajos tiek aplami norādīts, ka Baltijas valstīm patiesībā būtu jāizrāda pateicība, ka tām tika ļauts pamest PSRS miermīlīgā ceļā. Dezinformācijas atspēkojumā gan tiek atgādināts, ka neatkarības atgūšanas laikā krita vairāki Lietuvas un Latvijas iedzīvotāji.

Tāpat Krievijas mediji izplata apgalvojumus, ka “Krievija deva Baltijas valstīm brīvību, par kurām tās tik ļoti sapņoja”, nepieminot faktu, ka tieši PSRS bija tā, kuras dēļ Baltijas valstis savu neatkarību zaudēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Боже, какое самомнение. Успокойтесь господа, вы никому не интересны.

Draugiem Facebook Twitter Google+