×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Krievijas tiesa Navaļnijam piespriež piecu gadu cietumsodu

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas tiesa atzinusi opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vainu naudas līdzekļu piesavināšanā un piespriedusi viņam piecu gadu cietumsodu.

Kirovas tiesas tiesnesis Sergejs Bļinovs, nolasot spriedumu, paziņoja, ka Navaļnijs, darbojoties kā neapmaksāts reģionālās valdības padomnieks, slepeni vienojies par mežrūpniecības uzņēmuma “Kirovļes” līdzekļu piesavināšanos.

Bļinovs uzsvēra, ka Navaļnijs “pastrādājis smagu noziegumu”.

“Tiesa konstatēja, ka Navaļnijs organizējis noziedzīgu nodarījumu un vadījis šīs vērienīgās krāpšanas īstenošanu,” sacīja tiesnesis.

Tūlīt pēc sprieduma nolasīšanas Navaļnijs tiesas zālē tika saslēgts rokudzelžos un aizvests.

Pjotram Oficerovam, kurš arī bija apsūdzēts tā dēvētajā “Kirovļes” lietā, piespriesti četri gadi cietumā.

Tiesnesis norādīja, ka “nav pamata nosacīta soda piemērošanai”.

“Labi. Jūs te bez manis neskumstiet. Bet, galvenais, – neslinkojiet, krupis pats sevi no naftas caurules nenometīs,” vēl pirms saslēgšanas roku dzelžos tviterī paspēja ierakstīt Navaļnijs.

Apsūdzēto advokāti spriedumu jau nodēvējuši par “nelikumīgu” un solījuši to pārsūdzēt.

Opozīcijas aktīvisti nosodījuši visu prāvu, kas ir pēdējā vairāku šādu tiesas procesu virknē, ar kuru palīdzību Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšas apslāpēt katru neapmierinātības izpausmi pret viņa 13 gadus ilgušo varu.

“Tā bija pilnībā safabricēta no sākuma līdz galam, un pat tiesnesis nevarēja pateikt, kas bijis šī nozieguma iemesls, kāda bijusi tā jēga,” žurnālistiem sacīja bijušais Krievijas vicepremjers un viens no opozīcijas līderiem Boriss Ņemcovs, kurš arī bija klāt tiesas sēdē.

Līdzās tiesas namam Navaļnija atbalstītāji sauca – “Nost ar policejisko valsti!” – un centās izlauzties cauri policijas nožogojumam. Uz dažu T-krekliem bija rakstīts – “Putins ir zaglis”.

Tiesa, rīkojoties situācijai netipiski, ļāva sēdes gaitu filmēt, turklāt tā arī tiešajā ēterā tika pārraidīta tīmeklī.

Tomēr Krievijas valsts televīzija sprieduma pasludināšanai veltījusi maz uzmanības, ziņu izlaidumos pirmkārt vēstot par Krievijas sportistu panākumiem Universiādē Kazaņā.

Opozīcijas aktīvisti solījuši Maskavā pie Kremļa sienām vēl ceturtdien sarīkot protesta akciju pret spriedumu. Savukārt Maskavas mērija brīdinājusi, ka šādas akcijas būtu nelikumīgas.

“Nav saņemts pieteikums atļaujas iegūšanai, un tas tiks uzskatīts par pretlikumīgu pasākumu,” sacīja Maskavas drošības departamenta vadītājs Aleksejs Majorovs.

Navaļnijs teicis, ka 2018.gada prezidenta vēlēšanās metīs izaicinājumu Putinam. Viņš ir autors Kremļa partijas “Vienotā Krievija” palamai “blēžu un zagļu partija”, kas ir kļuvusi par populāru šī politiskā spēka apzīmējumu.

Savā ierastajā bezkompromisa manierē Navaļnijs vēl šonedēļ publicēja detalizētu ziņojumu, kurā viens no tuvākajiem Putina sabiedrotajiem – Krievijas dzelzceļa uzņēmuma priekšnieks Vladimirs Jakuņins – tika apsūdzēts par to, ka viņam pieder plaši nedeklarēti īpašumi un biznesa aktīvi.

Prokuratūra prāvā pieprasīja piespriest Navaļnijam sešus gadus ilgu cietumsodu un un miljona rubļu (16 300 latu) sodanaudu.

Navaļnijs tika apsūdzēts par 16 miljonu rubļu (276 800 latu) piesavināšanos no mežrūpniecības uzņēmuma “Kirovļes”, kas notikusi pirms vairākiem gadiem, kad Navaļnijs strādāja par Kirovas apgabala gubernatora Nikolaja Beliha padomnieku.

Trešdien Navaļnijs oficiāli tika reģistrēts kā kandidāts Maskavas mēra vēlēšanām, tomēr pēc sprieduma pasludināšanas viņa priekšvēlēšanu štāba vadītājs Leonīds Volkovs paziņoja, ka “atbilstoši iepriekš saskaņotam lēmumam” Navaļnija kandidatūra tiek atsaukta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+