Mobilā versija
+16.2°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Krievijas tiesa notiesā Navaļnija līdzgaitnieku par “gleznas zādzību”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Vladimiras pilsētas tiesa opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija līdzgaitnieku Georgiju Alburovu atzinusi par vainīgu “gleznas zādzībā”, piespriežot viņam 240 stundas piespiedu darba.

Navaļnija izveidotā Korupcijas apkarošanas fonda vadītājam Alburovam prokuratūra bija pieprasījusi piespriest nosacītu trīs gadu cietumsodu par zīmējuma “Slikts un labs cilvēks” noņemšanu no sētas vienā no Vladimiras pilsētas ielām. Zīmējuma autors ir vietējais sētnieks Sergejs Sotovs.

Aizstāvības puse norādīja uz nozieguma sastāva trūkumu šajā lietā un ir pārliecināta, ka aiz tās stāv prezidenta administrācijas amatpersonas, atriebjoties par fonda veiktajām korupcijas izmeklēšanām.

Par “gleznas zādzības” lietu kļuva zināms pagājušajā jūnijā, kad likumsargi kratīšanā Navaļnija dzīvoklī atrada šo zīmējumu. Fonda darbinieki paskaidroja, ka zīmējumu uzdāvinājuši viņam dzimšanas dienā. Izmeklēšanas komisija paziņoja, ka pēc Sotova iesnieguma ierosināta krimināllieta pēc panta par zādzību. Pats Sotovs intervijās vēlāk apgalvoja, ka iesniegums par zīmējuma zādzību no viņa iegūts viltus ceļā.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+