×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Krievijas tiesa pagaidām liek atbrīvot Navaļniju

LETA/AFPLETA/AFP

Kirovas apgabala tiesa piektdien, 19.jūlijā, devusi rīkojumu atbrīvot dienu iepriekš notiesāto Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju un viņa lietā līdzapsūdzēto Pjotru Oficerovu.

Tiesa lēmumu pieņēmusi, pamatojoties uz prokuratūras iesniegumu, kurā norādīts, ka abu notiesāto apcietināšana tiesas zālē bijusi nepamatota, jo tiesas spriedums vēl nav stājies spēkā.

Tūlīt pēc lēmuma pieņemšanas abi notiesātie tiesas zālē tika atbrīvoti.

Viņiem kā drošības līdzeklis piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Pats Navaļnijs atzinis, ka notiekošais viņu pārsteidzis.

“Tas, kas te notiek, ir vēl viens pierādījums pilnīgai procesa nepamatotībai,” norādīja opozīcijas līderis. “Paldies cilvēkiem, kas izgāja ielās. Bez viņiem nebūru iespējams tas, ka mūs tagad var atlaist.”

Kā ziņots, Kirovas pilsētas Ļeņina rajona tiesa ceturtdien Navaļnijam tā dēvētajā “Kirovļes” lietā piesprieda piecus, bet otram apsūdzētajam – Oficerovam – četrus gadus cietumā.

Tiesnesis Sergejs Bļinovs, nolasot spriedumu, paziņoja, ka Navaļnijs, darbojoties kā neapmaksāts reģionālās valdības padomnieks, slepeni vienojies par mežrūpniecības uzņēmuma “Kirovļes” līdzekļu piesavināšanos.

Bļinovs uzsvēra, ka Navaļnijs “pastrādājis smagu noziegumu”.

“Tiesa konstatēja, ka Navaļnijs organizējis noziedzīgu nodarījumu un vadījis šīs vērienīgās krāpšanas īstenošanu,” sacīja tiesnesis.

Tūlīt pēc sprieduma nolasīšanas Navaļnijs tiesas zālē tika saslēgts rokudzelžos un aizvests.

Tiesnesis norādīja, ka “nav pamata nosacīta soda piemērošanai”.

“Labi. Jūs te bez manis neskumstiet. Bet, galvenais, – neslinkojiet, krupis pats sevi no naftas caurules nenometīs,” vēl pirms saslēgšanas roku dzelžos tviterī paspēja ierakstīt Navaļnijs.

Apsūdzēto advokāti spriedumu jau nodēvējuši par “nelikumīgu” un solījuši to pārsūdzēt.

Opozīcijas aktīvisti nosodījuši visu prāvu, kas ir pēdējā vairāku šādu tiesas procesu virknē, ar kuru palīdzību prezidents Vladimirs Putins cenšas apslāpēt katru neapmierinātības izpausmi pret viņa 13 gadus ilgušo varu.

“Tā bija pilnībā safabricēta no sākuma līdz galam, un pat tiesnesis nevarēja pateikt, kas bijis šī nozieguma iemesls, kāda bijusi tā jēga,” žurnālistiem sacīja bijušais Krievijas vicepremjers un viens no opozīcijas līderiem Boriss Ņemcovs, kurš arī bija klāt tiesas sēdē.

Opozīcijas aktīvisti Maskavas centrā ceturtdien sarīkoja protesta akciju pret spriedumu, kuras laikā tika aizturēti 209 cilvēki. Lielākā daļa aizturēto pēc “profilaktiskām pārrunām” ir atbrīvota.

Kā ziņo aģentūras AFP korespondents, aptuveni 2000 cilvēku pret Navaļnija notiesāšanu protestēja arī Krievijas otrajā lielākajā pilsētā Sanktpēterburgā. Arī tur aizturēti vairāki desmiti demonstrantu.

Protesta akcijas notikušas arī vairākās citās Krievijas pilsētās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+