Sports
Ziemas sports

Krievijas tiesa turpina ignorēt SOK: Zubkovam dzimtenē joprojām ir olimpiskā čempiona statuss2


Aleksandrs Zubkovs un Maskavas pilsētas tiesa ņirgājas par SOK lēmumiem.
Aleksandrs Zubkovs un Maskavas pilsētas tiesa ņirgājas par SOK lēmumiem.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Krievijas bobslejistam Aleksandram Zubkovam Krievijā ir olimpiskā čempiona statuss, piektdien lēmusi Maskavas pilsētas tiesa, turpinot ignorēt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumus.

Zubkovam pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) piespriestās diskvalifikācijas bija jāatgriež 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas. Jau novembrī Maskavas pilsētas tiesa lēma, ka Zubkovs var paturēt izcīnītās medaļas un viņam dzimtenē ir olimpiskā čempiona statuss.

Krievijas Olimpiskā komiteja pēc tam, kad SOK izdarīja spiedienu un draudēja ar sankcijām, pārsūdzēja Maskavas tiesas lēmumu. Tomēr piektdien Maskavas tiesa, spītējot olimpiskajām komitejām, paturēja spēkā iepriekš pieņemto lēmumu. Tiesa uzsver, ka Zubkovam Krievijā joprojām ir olimpiskā čempiona statuss, tādējādi viņš pilnībā var saņemt visas valsts garantētās prēmijas.

Saistītie raksti

SOK jau pirms kāda laika oficiālā paziņojumā norādīja, ka Krievijas Bobsleja federācijas tagadējam prezidentam Zubkovam un vēl vairākiem Krievijas sportistiem jāatdot Sočos izcīnītās medaļas. Godalgu atgriešanas process jākontrolē Krievijas Olimpiskajai komitejai.

Pēc dopinga pārkāpumos pieķertā Zubkova diskvalifikācijas Soču olimpiskajās spēlēs zelts bobsleja četriniekos pienākas Latvijas pilota Oskara Melbārža ekipāžai ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Jāni Strengu un Arvi Vilkastu, kamēr Melbārdim un Dreiškenam ir jāsaņem arī bronza divniekos, taču pagaidām gan vēl Latvijas sportisti godalgas nav saņēmuši.

LA.lv