Pasaulē
Baltija

Krievijas tiešsaistes taksometru firma “Yandex.Taxi” sāk darbību Tartu0

Foto – LETA/ITAR-TASS

Krievijas taksometru tiešsaistes pakalpojumu operators “Yandex.Taxi” pirmdien sācis darboties Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu.

Līdz ar ar to Tartu kļūvusi par otro Igaunijas pilsētu, kur pieejami “Yandex.Taxi” pakalpojumi. Kopš 1.maija tie pieejami Tallinā.

“Yandex.Taxi” strādā nevis nepastarpināti ar vadītājiem, bet gan sadarbojas tikai ar taksometru firmām un dispečerdienestiem. Izsaukt taksometru iespējams mobilajā lietotnē. Serviss automātiski nosaka lietotāja atrašanās vietu un nosūta pieprasījumu vistuvāk esošajam vadītājam.

Par plānu ieiet Baltijas valstu tirgos “Yandex.Taxi” paziņoja 2016.gadā. Kopš šā gada marta “Yandex.Taxi” darbojas Rīgā.

Pēdējā laikā liela uzmanība “Yandex.Taxi” pievērsta Lietuvā, kur Aizsardzības ministrijai pakļautais Nacionālais kiberdrošības centrs ieteicis neizmantot “Yandex.Taxi” lietotni, jo konstatējis, ka šī lietotne sūta datus uz Krievijas interneta adresēm. Centrs norādījis, ka lietotnes vajadzība saņemt informāciju no mobilās ierīces “iespējams, rada apstākļus personas datu nelikumīgai vākšanai un uzkrāšanai, bet tas rada bažas saistībā ar drošību”.

“Yandex.Taxi”, kas ir Krievijas kapitāla kompānija, paziņojusi, ka lietotni administrē Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Yandex.Taxi BV” un tas ievēro Eiropas Savienības Vispārējo datu aizsardzības regulu.

Komentējot lietotnes darbību, uzņēmuma pārstāvji norāda, ka tā izmanto mobilajā ierīcē iebūvētās funkcijas. Piemēram, lietotnei nepieciešama piekļuve GPS datiem, lai noteiktu klienta atrašanās vietu un uz to nosūtītu taksometru. Savukārt piekļuve mikrofonam nepieciešama, lai nodrošinātu iespēju ierunāt brauciena galapunktu.

Saistītie raksti

Arī Latvijas informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” veikusi “Yandex.Taxi” lietotnes analīzi. Tajā iegūtie dati nosūtīti izvērtēšanai Tieslietu ministrijai un Datu valsts inspekcijai, pagājušajā mēnesī telekanālam LNT teica “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.

“Yandex.Taxi” sniedz taksometrus izsaukšanas pakalpojumus arī Krievijā, Armēnijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Gruzijā, Kazahstānā, Kirgizstānā, Moldovā, Ukrainā un Uzbekistānā.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Fukusimas AES tuvumā pirmo reizi 8 gadu laikā atpūtniekiem atvērta pludmale
14 stundas
LE
LETA-INTERFAX
Pasaulē
Maskavas centrā 21,5 tūkstoši cilvēku pieprasa brīvas un godīgas vēlēšanas
16 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irānas padome: “Stena Impero” sagrābšana ir atbilde uz Irānas tankkuģa aizturēšanu Gibraltārā
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
Nīcas novada svētkos atdzīvinās leģendāro filmu “Kāzas Nīcā”
10 minūtes
LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
50 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro: nevis algu pacelt, bet gan neapliekamo minimumu
35 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Izskatās pēc politiskā teātra un spekulācijām.” Eksperti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Divus policistus apsūdz par vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu aizturētajam
23 minūtes