×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. decembris, 2014
Drukāt

Krievijas Tuapses pilsētā izsludināts ārkārtas stāvoklis pēc naftas ieplūšanas upē (1)

nafta_LETA

MASKAVA, Dec 25, BNS/AFP – Krievijas Melnās jūras piekrastes pilsētā Tuapsē ceturtdien izsludināja ārkārtas stāvokli pēc tam, kad pārplīsušas caurules dēļ upē ieplūda nafta.

Līdzās pilsētai esošā caurule pārplīsa otrdien, paziņoja Krievijas lielākās naftas transporta kompānijas “Transņeftj” meitasuzņēmums “ČernomorTransņeftj”. Kompānija norādīja, ka caurules pārplīšanas rezultātā 8,4 kubikmetri naftas ieplūda Tuapses upē, kas ietek Melnajā jūrā.

Vides aktīvisti gan norādīja, ka noplūdes apjoms ir 100 reizes lielāks.

“Transņeftj” uzsvēra, ka kompānija vēl neizmantoja bojātās caurules posmu, jo tas atradās būvniecības stadijā, kuru veica Krievijas naftas kompānijas “Rosņeftj” meitaskompānija.
Krievijas jūras un upju transporta aģentūra paziņoja, ka trešdien ir uzsākti noplūdes savākšanas darbi, bet vējainais laiks tos apgrūtina.

Ceturtdien vietējās varas iestādes izsludināja ārkārtas stāvokli, un vairāk nekā 300 strādnieki piedalās noplūdes seku novēršanā, liecina Krasnodaras apgabala vadības mājas lapā esošā informācija..

Pasaules Dabas fonds ceturtdien paziņoja, ka naftas noplūde jau ir piesārņojusi 15 kilometrus garu Melnās jūras piekrasti, un apsūdzēja “Rosņeftj” un “Transņeftj” nespējā pietiekami ātri reaģēt un saprast postījumu patiesos apmērus. Fonds uzsvēra, ka noplūdušas ir 500 līdz 700 tonnas naftas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pūķins jau sāk pieķēzīt Melno jūru.

Draugiem Facebook Twitter Google+