×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Krievijas TV kanāli pārņem Latvijas auditoriju (19)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto.

Latvijas TV kanālu pirmajā trijniekā notikušas būtiskas pārmaiņas: jūlijā salīdzinājumā ar jūniju visvairāk skatītais kanāls bija “Pirmais Baltijas kanāls” (“PBK”) ar skatīšanās laika daļu 10,2%, bet otrajā vietā ierindojās “NTV Mir Baltic”, kuram veltīti 9,8% no kopējā TV skatīšanās laika. Tikai trešais bija TV3 ar skatīšanās laika daļu 9,1%.

Pēc “TNS Latvia” veiktā pētījuma rezultātiem, pirmajā pusgadā šogad četri populārākie krieviski raidošie kanāli Latvijā vidēji nedēļas laikā sasniedza gandrīz pusi jeb 47,6% no latviešu skatītājiem. LTV1, kas jūnijā bija visvairāk skatītais kanāls, jūlijā ir noslīdējis uz ceturto vietu (veltīti 8,7% no kopējā TV skatīšanās laika), tam seko kanāls LNT (7,9%), “REN TV Baltic” (3,2%), “3+” (3%), LTV7 (2,9%), TV6 (2,6%), “RīgaTV 24” (1,1%) un citi. Jūlijā viens TV skatītājs pie TV ekrāna pavadījis vidēji četras stundas un 28 minūtes dienā, kas bija par vienu minūti vairāk nekā jūnijā.

Kā iepriekš uzsvērusi “MTG TV Latvia” (pieder kanāli TV3 un LNT) vadītāja Baiba Zūzena, noturēt latviešus Latvijas mediju telpā ir regulatora atbildība. Viņa norāda, pērn mediju tirgū turpināja dominēt satraucošas tendences. “Latvieši aizvien vairāk lieto Krievijas televīzijas saturu, reklāmas tirgus stagnē, reklāmas nauda pieaugošā apjomā aiziet uz ārzemju portāliem, normālu konkurenci un tirgus attīstību turpina kropļot sabiedrisko mediju atrašanās reklāmas tirgū.” “MTG TV Latvia” šīm problēmām vēloties pievērst regulatora uzmanību, jo tā esot regulatora atbildība un tikai regulatoram ir pilnvaras to mainīt.

“Tas ir ļoti bīstami situācijā, kad sabiedriskā medija skatītāju struktūra noveco, pieaugot skatītāju īpatsvaram vecumā virs 55 gadiem. “TNS Latvia” pētījuma dati par pirmo pusgadu šogad liecina, ka 72,3% LTV1 un LTV7 sasniegtās auditorijas ir vecāka par 55 gadiem, bet vidēji 65% no nelatviešu auditorijas nedēļas laikā sabiedriskie mediji nesasniedz vispār. Tas nozīmē, ka Krievijas informatīvajā telpā dzīvo ne tikai nelatvieši, bet arī latvieši arvien vairāk sāk patērēt Maskavas ražoto saturu, kas kļūst par nopietnu apdraudējumu valsts drošībai,” uzsver Zūzena.

Zūzena tāpat norāda, ka komercmediji Latvijā arī nelabvēlīgā tirgus situācijā atrod izdzīvošanas veidu, piemēram, iepērkot vairāk ārzemju, tostarp Krievijā un Latīņamerikā ražoto televīzijas seriālu un pārraižu, kas ir daudzkārt lētāki par Latvijā ražotu oriģinālo saturu. “Šajā gadījumā jāpiekrīt tiem analītiķiem, kuri apgalvo, ka esošais tirgus regulējums faktiski ir Maskavas interesēs, jo Krievijas mediju saturs ir skatītāju pieprasīts un ekonomiski daudz izdevīgāks,” atzīst Zūzena.

Kā, prezentējot jaunākos pētījumu datus, atzina “TNS Latvija” rīkotājdirektors Mārtiņš Traubergs, Latvijas valsts sabiedriskos medijus neskatās cittautiešu jaunieši un arī kopējā šo kanālu auditorija cittautiešu vidū ir maza. Pirmā pusgada dati rāda, ka cittautiešu topā ir kanāls PBK, “NTV Mir” un “Rossija RTR”, kamēr latviešu auditorija priekšroku dod TV3, LTV1 un LNT. Pētot četru populārāko Krievijas televīziju auditoriju, atklājies, ka tie nedēļā sasniedz 72,6% cittautiešu un 47,6% latviešu. Latvieši tiem atvēl 12,3% no TV skatāmā laika, bet cittautieši – 41,7%.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Cik ilgi mes atlausim tam muldonam no 1 krievijas kanala ,kas nak pec krievu zinam ,latvijas laiks runat mulkibas,un musinat naidu stap cilvekiem.Ka ari runat nepatiesibu,melus.Tas aksts ir georgijs zubarevs.Vai tiesam ,tas nav kriminali sodams?Kur skatas musu institucijas,kas atlauj apmelot vesturi un musu valsti.Atbildiet ,cik ilgi?

 2. Tirgojiet tik TUA, tad jau viss būs kārtībā. Neceriet, ka krievi skatīsies Latvijas TV.
  Process jau ir pusceļā. Vēl pēc gadiem 10 atliks referendumu uzrīkot par Latvijas pievienošanu impērijai un loks noslēgsies. Klusi un mierīgi būsim kļuvuši visvarenākās un bagātākās valsts pavalstnieki, un izvēles vairs nebūs nekādas.
  Ko rādīs, to skatīsieties.
  Tāpēc vēl paspirinieties, kamēr atļauj – ne to rāda, seriāli veci, raidījumi bāli.
  Kādi paši, tādi raidījumi. Dzīvot vajag radošāk. Adiet zeķes, spēlējieties ar saviem bērniem, ķeriet pokemonus, lasiet grāmatas, ja TV sūdīgs. Baigi jums to kasti vajag?

 3. Pareizi vismaz krievu kanalos iet normalas filmas, neka stulbo letini citu nemak ka debilos sovus par maucibu un muzigie dziedataji ,riebas pat slekt musu kanalus gaudo tik ari par begliem un politiku

 4. Lēnam, paši liek sev cilpi kaklā; nevajag nemaz Trumpa palīgu.

 5. neatkarīgā vakara stundās Atbildēt

  Kas var mani regulēt,ko man skatītīties un ko nē??????!!!!!!!
  Ja būs saturīgi raidījumi, un filmas ko var skatīties ,ne tikai dienas laikā ,kad mājas ir jaunās māmiņas un pensionāri,bet arī vakaros.Vienkāršāk ir raudāt ,ka ka skatās citu valstu raidījumus,nekā radoši ar izdomu strādāt.Varbūt vienkāršāk slēgt Latvijas nerentablos TV kanālus.

 6. Ko lai dara, nu nav LTV interesants. Apnīk skatities kā labējie melo, zog in ceļ nodokļus.

 7. Vai tajās visaptverošajās Lattelekom pakās ir kaut pāris ES valstu kanāli? Toties Maskavas- cik uziet. Un pat atteikties nevari no tām.

 8. Pasaulē notiek daudz satraucoša, bet mūsu TV kanāli par tiem klusē. Rezultātus uzzināsiet vakara ziņu pārraidē. Bet notikumam tad jau būs vismaz 24 stundas gara bārda. Pat ziņu kanāli izmanto skrejošās rindas ātrākai informācijas novadīšanai, bet Latvijā tas ir neapgūts jaunums. Gribot negribot jāmeklē citi ziņu kanāli. Tā kā veči neprot angļu val. tad BBC vai Euronews vietā skatās Maskavu. Vismaz ātrāk. LTV vadītājs droši vien vēl arvien meklē auditoriju savam bijušajam PBK. Kuro reizi jau jāskatās Hiacinte? Cik gadus midsommeras slepkavības? Acīm redzot mūsu mākslas skolas nespēj sagatavot labus speciālistus izklaides šovam vai arī TV ļaudis šīs vietiņas pietaupa savām, ne visai talantīgām, atvasēm. Tādasb pārraides kā 1:1 Rēdera vadībā pārvērtušas par MASKAVAS zemā intelekta propogandētāju, vai savu cilvēku aprējēju. Ko tad lai skatās?

 9. Laikam būtu jāpadomā par LVT lietderību. Nodokļu maksātāju naudu tur nevajadzētu izsviest. Kā skatījāmies Padomijas laikos krievu tv, tā skatāmies, jo tai kvalitāte augstāka un mazāk melīga propogranda.

 10. Pilnīgs sviests. Nevienu krievu kanālu neskatos, un nav tur arī nekā ko redzēt.

 11. Regulators nevar mainīt, ietekmēt paradumu skatīties kādu noteiktu tv kanālu. Vislabākā ietekme ir dzīves līmenim, jeb šķīvja saturam uz tava galda. Tātad, gaidāma kārtējā aizlieguma, jeb tv kanālu atslēgšanas deva. Bet varbūt vispirms vajadzētu ieslēgt smadzenes, gan skatītājiem, gan regulētājiem?

 12. Lai piesaistītu krievu auditoriju pie latviešu pārraidēm, vajag ieviest soda naudu par latviešu valodas nelietošanu 1000,-Eu, bet latviešu raidījumos regulāri ziņot no cikiem līdz cikiem šodien, piemēram, soda nauda ir spēkā. Kā gribēs no mājas iziet, tā uzreiz kādu latviešu pārraidi paskatīsies, jo kaimiņiene Vaļa var arī samelot, ka šodien, piemēram, soda nauda ir spēkā no 13-14.

 13. Krievija ir lielvalsts un tās TV var atrast praktiski jebkuras gaumes raidījumus.
  Tātad konkurē / -s ne tikai ar LTV, bet arī vācu un angļu TV jebkurā gadījumā.
  Ar to jārēķinās. Ko mēs varam darīt?
  Nu, kaut vai:
  – laika ziņas atjaunot ik pa 1/2 stundai no Rīgas, Ventspils, Liepājas lidostām un kaut kur no Latgales ar;
  – nekavējoši informēt par jebkurām nodokļu izmaiņām, cenu izmaiņām;
  – ziņot kur kas lētāks / labāks nopērkams;
  – palaist tiešrādē ko līdzīgu ss.lv;
  – jaunākās anekdotes;
  – zināmu propogandu, ja tāda vēl iespējama;
  – analītiskus raidījumus par vēsturi, ne tikai Latvijas, bet galvenokart tomēr Latvijas;
  – labākās filmas, kaut brīvi pieejamos vesternus. Ne kādu tipa Bordertown -u, bet piem. “Once Upon a Time in the West” utml.;
  + vēl kaut ko jau nu varētu izdomāt.

 14. Varbūt beidzot vajadzētu izvērtēt Latvijas TV piedāvājumu un kaut ko darīt lietas labā? Tukšas programmas, Meksikas vai kādi tur seriāli, primitīvi pakaļdarinājumu šovi, vājas diskusijas, kurās reizēm nav pat nojausmas par analītisku pieeju. Vecu ierakstu atkārtojums nez kuru reizi. Maz ir kvalitatīvu raidījumu, kurus būtu jēga skatīties. Taisnības labad jāsaka – parādās pa kādam, bet pārāk maz, lai piesaistītu skatītāju.
  Cerēt, ka krieviski runājošā auditorija skatīsies bālus raidījumus latviešu valodā, ir naivi. Lielākā daļa dzīvo un dzīvos krieviskajā telpā, jo vairāk tāpēc, ka latviešu valodas prasme ir vāja vai vispār nav.

 15. Zviedru banksteru hoļivuda nerullē – Latvijas jaunieši tvarsta pokemonus, nevis sēž pie zilajiem ekrāniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+