×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Krievijas TV melus par zvērībām Ukrainā ilustrē ar civiliedzīvotāju masu kapiem Čečenijā (7)

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

Krievijas valsts medijs “Pervij Kanal” melus par nežēlīgām zvērībām Donbasā ilustrējis ar fotoattēliem, kuros patiesībā dokumentēti Krievijas pastrādātie kara noziegumi Čečenijā.

Fotogrāfija, kurā redzams masu kapa malā stāvošs karavīrs, iepriekšējās nedēļās plaši koplietota sociālajos medijos, bet nedēļas nogalē “Pervij Kanal” to demonstrēja sižetā ar komentāru: “Briesmīgi kadri no Donbasa, kurus nerāda Ukrainas televīzija.”

Krievijas televīzijas sižetā melots, ka prokrieviskam hakeru grupējumam “Kiber-Berkut” izdevies Kijevas iedzīvotājiem parādīt patiesību par “zvērībām Donbasā”. Hakeriem esot izdevies piekļūt desmitiem reklāmas ekrānu Kijevas centrā, lai uz tiem parādītu attiecīgos fotoattēlus.

“Cilvēki apstājās pie monitoriem, kur upuru fotogrāfijas mijās ar politiķu portretiem,” apgalvoja “Pervij Kanal”.

“Donbasa zvērību” ilustrācijai izmantota fotogrāfija, kurā patiesībā redzama civiliedzīvotāju apbedīšana pēc kaujām par Grozniju 1994.-1995.gada ziemā.

Krievijas armijas uzbrukumā Groznija tika smagi nopostīta. Pēc toreizējā Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina padomnieka cilvēktiesību jautājumos Sergeja Kovaļeva aprēķiniem, Krievijas uzlidojumos, artilērijas apšaudēs un abu pušu kaujās 1994.-1995.gada ziemā dzīvību zaudēja aptuveni 27 000 Groznijas civiliedzīvotāju.

Starptautiskie novērotāji no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) kauju par Grozniju nodēvēja par “prātam neaptveramu katastrofu”.

Krievijas propagandas mediji arī iepriekš melus par nežēlīgām zvērībām Ukrainā ilustrējuši ar fotoattēliem, kuros patiesībā dokumentēti Krievijas kara noziegumi Čečenijā, kā arī ar ainām no dažādiem citiem konfliktiem pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Latvija jauna mde -nesat makaronus uz ausim.Labakie makaroni ir no Usa un Es .Ta ari bija 2008. gada.Makaroni var izbeigties,zults puslis ari neliels.Kara psihoze mksimala augstuma .Kas talak?

  2. Nu cik var d..i..r..s..t un kurināt naidu ar meliem, viltojumiem un dezinformāciju. Šajā specialitātē Latvijas mediji ir visai pasaulei priekšā un jau ir kļuvuši nesasniedzami. Kroplīgai tautai, kriplīgi mediji un kroplīga koalīcijas valdība.Bet ir labā ziņa.
    Latvieši ir pelnījuši visu to pašu, bet vēl 100 reizes sliktāku.

  3. kā jau Krievijā…

  4. kur pierādījumi, katrs lej ko grib

Draugiem Facebook Twitter Google+