×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Krievijas TV nejauši parāda slepenus dokumentus

Ekrānattēls no videoEkrānattēls no video

Kremlis apstiprinājis, ka Krievijas televīzijas kanāli “NTV” un “Pirmais kanāls” nejauši atklājuši slepenu informāciju, ēterā parādot dokumentus par plāniem ražot kodolenerģijas torpēdu, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Kadri ar slepenajiem dokumentiem nofilmēti pirmdien, 9. novembrī, Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās laikā ar militārpersonām Sočos. Televīzijas ēterā tie parādīti nākamajā dienā pēc sanāksmes un vēlāk pārpublicēti vairākās mājas lapās.

Nofilmētajā materiālā redzams kodolieroču zemūdens sistēmas «Statuss-6» apraksts. Šī ieroča mērķis ir “svarīgu pretinieka ekonomisku objektu iznīcināšana piekrastes teritorijā un maksimāla kaitējuma nodarīšana, izveidojot plašu radioaktīvā piesārņojuma zonu, kas padara to uz ilgu laiku nederīgu militārai, ekonomiskai vai jebkurai citai darbībai,” teikts dokumentā, kas ekrānā redzams vairākas sekundes.

Šo projektu Krievija plāno realizēt jau 2020. gadā.

Britu izdevums “Guardian” gan apšauba, ka Kremļa kontrolētie TV kanāli “nejauši” iemūžinājuši dokumentus. Laikraksts pieļauj, ka “nejaušā” noplūde notikusi saistībā ar ASV paziņojumiem par sava kodolarsenāla modernizāciju un jaunu ieroču izstrādi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+