×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Krievijas un Ukrainas situācijas dēļ deviņos mēnešos par 21,5% sarucis koncerna “Grindeks” apgrozījums (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Farmācijas uzņēmuma AS "Grindeks" jaunatklātā Kvalitātes kontroles laboratorija.

Koncerna “Grindeks” apgrozījums šī gada deviņos mēnešos bija 63,1 miljons eiro, kas ir par 17,3 miljoni eiro vai par 21,5% mazāk nekā deviņos mēnešos pērn, liecina deviņu mēnešu nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati, kas iesniegti “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna peļņa šī gada deviņos mēnešos bija 3,7 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar deviņiem mēnešiem pērn, ir samazinājusies par četriem miljoniem eiro vai 52,4%. Tikmēr peļņas rentabilitāte bija 5,8%.

Šī gada deviņos mēnešos koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 57 pasaules valstīm, kopumā par 59,7 miljoniem eiro, kas ir par 16,4 miljoniem eiro vai par 21,5% mazāk nekā deviņos mēnešos pērn.

Šī gada deviņos mēnešos apgrozījuma rādītāju salīdzinājumā ar iepriekšējā gada to pašu periodu ir ietekmējuši vairāki būtiski faktori – ģeopolitiskā situācija Krievijā un Ukrainā, kas veicinājusi nacionālo valūtu devalvāciju, kā arī vairumtirdzniecības noliktavu atlikumu optimizācija.

Līdz ar to kompānijas prognoze, ka darbības rādītāji Krievijā šī gada otrajā pusgadā uzlabosies, nav sasniegusi plānoto rezultātu, savukārt peļņas rādītāja samazinājums ir skaidrojams ar ieguldījumu pieaugumu pētniecībā un attīstībā divos stratēģiskajos projektos.

Sadarbībā ar Latvijas zinātniekiem sekmīgi pabeigti kardioprotektīvās vielas – hidroksilāzes inhibitora ar oriģinālu struktūru – ķīmiskie un preklīniskie farmakoloģiskās efektivitātes pētījumi, kas ir nozīmīgs posms jauna medicīnas preparāta radīšanā. Otrs projekts ir medikamenta “Mildronāts” reģistrācija Ķīnā, kur patlaban tiek veikts preparāta trešās fāzes klīniskais pētījums.

Kompānijas “Grindeks” gatavo zāļu pārdošanas apjoms šī gada deviņos mēnešos bija 55,6 miljoni eiro un ir samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējā gada deviņiem mēnešiem, par 15,7 miljoniem eiro vai 22%. Galvenie gatavo zāļu tirgi ir Krievija, pārējās NVS valstis, Gruzija un Baltijas valstis.

Krievijas, pārējo NVS valstu un Gruzijas pārdošanas apjoms šī gada deviņos mēnešos sasniedza 45,2 miljonus eiro, kas ir par 16 miljoniem eiro vai 26,2% mazāk nekā deviņos mēnešos pērn.

Augstāko pieaugumu, salīdzinot ar 2013.gada deviņiem mēnešiem, uzrāda Baltkrievijā, kur pieaugums ir par 51%, Azerbaidžāna – par 36%, Armēnija – par 31% un Turkmenistāna – par 29%.

Savukārt gatavo zāļu formu pārdošanas apjoms Baltijas un citās Eiropas valstīs sasniedza 10,4 miljonus eiro, kas ir par 0,3 miljoniem eiro vai 3,4% vairāk nekā deviņos mēnešos pērn.

Šī gada deviņos mēnešos “Grindeks” ir sācis gatavo zāļu eksportu uz vairākiem jauniem tirgiem – Lielbritāniju, Somiju, Slovākiju, Spāniju, Nīderlandi un Portugāli.

Sekmīgi turpinās pagājušā gadā sāktā sadarbība ar Tunisiju, veidojot 78% pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada deviņiem mēnešiem, un Vjetnamu, palielinot pārdošanas apjomu 12,1 reizi.

Tirgos, kas atrodas ārpus NVS un Baltijas valstīm, apgrozījums šī gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada deviņiem mēnešiem, ir palielinājies par 76%. Visaugstākais pieaugums, salīdzinot ar deviņiem mēnešiem pērn, ir Čehijā, sasniedzot 32%.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 7,4 miljonus eiro, kas ir par 1,7 miljoniem eiro vai 18,7% mazāk nekā deviņos mēnešos pērn.

Galvenie “Grindeks” aktīvo farmaceitisko vielu eksporta tirgi šī gada deviņos mēnešos ir Nīderlande, Vācija, Kanāda, ASV, Francija, Īrija un Japāna. “Grindeks” pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas ir zopiklons, oksitocīns, ftorafūrs, droperidols, ksilazīns, medetomidīns, detomidīns.

“Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis skaidro, ka darbība augsta riska tirgos rada papildu izaicinājumus, taču “Grindeks” turpina izstrādāt produktus, realizēt savas ieceres un apgūt jaunus tirgus.

“Kompānija “Grindeks” patlaban soli pa solim strādā pie dažādu risku mazināšanas un diversifikācijas, biznesa attīstības jaunos tirgos, un, lai samazinātu darbības atkarību no situācijas kādā noteiktā reģionā, slēdzam arī līgumus ar jauniem klientiem esošajos tirgos. Nozīmīgi faktori, kas liecina par pozitīvu tendenci un uzlabos “Grindeks” darbības rādītājus nākotnē, ir stabilais pieprasījums pēc “Grindeks” produktiem un jaunu produktu reģistrācija dažādos tirgos,” atzīst Bundulis.

“Grindeks” koncernā ietilpst četri meitasuzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā, kā arī pārstāvniecības 13 valstīs.

Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 59 valstīm un veido 95% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Krievija un pārējās NVS valstis, Baltijas valstis, Vācija, Nīderlande, ASV un Japāna.

Pērn koncerns “Grindeks” apgrozīja 118,5 miljonus eiro, kas ir par 0,8 miljoniem eiro jeb par 1% vairāk nekā 2012.gadā, bet koncerna peļņa 2013.gadā bija 13,4 miljoni eiro.

AS “Grindeks” lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans – 33,29%, “AB.LV Private Equity fund 2010” – 22,66%, Anna Lipmane – 16,69%, “Swedbank AS Clients Account” (nominālturētājs) – 10,47%.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kam tad tie Lipmani ir lojali? Atbildēt

    Ja tas Grindeks nespej pastavet bez Putina Krievijas naudas, tam vispar nav verts izdzivot. Ir tagad Grindeksam zelta izdeviba meklet jaunus tirgus un bagatibu citas zemes…. ja tas ir patiesam neatkarigs koncerns.

Draugiem Facebook Twitter Google+