×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Krievijas uzņēmēji pievēršas labdarībai – palīdzēs slimiem bērniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau šogad desmit Latvijas bērniem, kas slimo ar retām un smagām slimībām, būs iespēja ārstēties un saņemt rehabilitāciju labākajās Krievijas klīnikās, bet nākamgad šādu palīdzību varēs saņemt vēl desmit.

 

 

To paredz starpvalstu vienošanās, ko piektdien, 21. septembrī, noslēdza lielākais Latvijas labdarības fonds “Ziedot.lv” un akciju sabiedrība – Vienotā ķīmijas kompānija “URALHIM”, kas slimo bērnu atbalstam ziedojusi 80 000 eiro jeb 
55 000 latu.

“Latvijas bērniem, kas slimo ar retām saslimšanām un kurus nepieciešams ārstēt ārpus Latvijas, valsts apmaksā ārstēšanos tikai tajās medicīnas iestādes, kas atrodas Eiropas Savienībā. Ja ārstējošais ārsts ieteicis slimo bērnu vest uz kādu Krievijas vadošo klīniku, ģimenēm jāsaskaras ar to, ka nepietiek naudas ceļam un medicīnas izdevumu apmaksai,” stāsta fonda vadītāja Rūta Dimanta, atklājot, ka jaunā starpvalstu labdarības programma 
ļaus iegādāties biļetes un rezervēt vietas viesnīcās, kā arī apmaksāt rēķinus par mazo pacientu ārstēšanos.

“Mēs šo projektu finansējam, bet fonds rīkosies ar finanšu līdzekļiem, novirzīs to ģimenēm, kurām nepieciešama palīdzība slimo bērnu ārstēšanai,” norāda “URALHIM” ģenerāldirektors Dmitrijs Koņajevs.

Krievijas kompānija, kas ir viena no lielākajām minerālmēslu ražotājām pasaulē, kopš 2009. gada īsteno Latvijā liela mēroga loģistikas projektu – minerālmēslu pārkraušanas termināļa izveidi Rīgas ostas teritorijā.

 

Tā kā uzņēmums visos reģionos, kur veic uzņēmējdarbību, tradicionāli īsteno sociāli atbildīgus projektus, pieņemts lēmums ziedot līdzekļus, lai Latvijas bērni ar smagiem veselības traucējumiem varētu saņemt visaugstākā līmeņa ārstēšanu Krievijā.

 

Programmas “Palīdzība smagi slimiem bērniem” dalībniekus izraudzījies fonds “Ziedot.lv”, pamatojoties uz ārstu rekomendācijām un vecāku pieteikumiem, kuri lūguši finansiālu palīdzību smagu slimību ārstēšanai, kā, piemēram, autisms, cerebrālā trieka, redzes zudums, arī bērna attīstības traucējumu novēršanai.

 

 

Uzziņa

Labdarības fonda “Ziedot.lv” 2011. gadā organizētā un sniegtā palīdzība slimo bērnu atbalstam: akcijās “Eņģeļi pār Latviju”, “Labestības diena” un “Palīdzi skrienot” sniegta palīdzība 200 bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai, no ziedojumiem sniegta palīdzība vēl 274 bērniem un 9 jauniešiem. Akcijā “Mīļā auklīte” 60 smagi slimiem bērniem nodrošināta asistenta palīdzība.

Uzņēmumam “URALHIM”, kas nodarbina 11,5 tūkstošus cilvēku, Krievijā ir četras rūpnīcas, kas atrodas Permā, kā arī Kirovas un Maskavas apgabalā. Pērn tas ziedoja vairāk nekā 2,4 miljonus eiro bērnu un jauniešu sporta un izglītības programmām, kā arī veterānu un invalīdu atbalstam.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+