Ekonomika
Bizness

Krievijas uzņēmumā “Pobeda” Ventspilī darbinieku skaits pieaug līdz 290

Foto – LETA

Ventspilī konditorejas fabrikā “Pobeda” atvērta jauna ražošanas līnija, kurā izgatavos šokolādes vafeļu konfektes “Lāču ģimene” un “Axiome” ar šokolādes un riekstu pildījumu, kā arī poraino šokolādi. Ražošanas līnijas izveidošanā ieguldīti vairāk nekā divi miljoni eiro, līdz ar to kopējais investīciju apjoms pamatlīdzekļos Latvijas uzņēmumā SIA “Pobeda Confectionery” veido vairāk nekā 10 miljonus eiro.

Pēc jaunās līnijas atvēršanas konditorejas fabrika gadā spēs saražot līdz 10 tūkstošiem tonnu šokolādes un konfekšu, un aptuveni 25-30% no visas apjoma būs šokolādes konfektes.

Uzņēmums no Ventspils fabrikas eksportē produkciju uz tādām valstīm, kā Vācija, ASV , Bulgārija, Ungārija, Kipra un Saūda Arābija.

“Šobrīd darbinieku skaits Latvijas uzņēmumā jau pieaudzis līdz 29 cilvēkiem un, turpinoties attīstībai, varēsim radīt aizvien jaunas darba vietas,» stāsta SIA “Pobeda Confectionery” valdes priekšsēdētāja Olga Muravjova.

Šobrīd Ventspils fabrikā tiek izgatavota vairāk nekā desmit veidu šokolāde, un daļa produkcijas ir nopērkama populāru ķēžu veikalos – Top!, Lats, Elvi, Vesko un Mego. Rimi un Maxima lielveikalos kopš 2016.gada oktobra notiek kampaņveidīga produkcijas pārdošana.

2000. gadā Piemaskavas pilsētā Jegorjevskā dibinātā kompānija “Pobeda” ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas saražo vairāk nekā 50 000 tonnu šokolādes gadā un izplata produkciju vairāk nekā 20 valstīs. Tā izvietota Maskavas pievārtē 38 000 kvadrātmetru platībā un nodarbina vairāk nekā 700 darbinieku. Savukārt SIA «Pobeda Confectionery» dibināta 2014. gada 1. aprīlī Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

LA.lv