×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Krievijas vadošajām bankām notikuši kiberuzbrukumi

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Vismaz piecām vadošām Krievijas bankām notikuši plaši kiberuzbrukumi, ceturtdien paziņojusi Maskavā bāzētā interneta drošības firma “Kaspersky”.

Krievijas lielākā banka “Sberbank” atklāja, ka tai hakeru uzbrukums noticis otrdien, tomēr bankai uzbrukumu izdevies neitralizēt, netraucējot tās darbību.

“Kaspersky” norādīja, ka tā sauktais izkliedētā pakalpojuma atteikuma uzbrukums (“Distributed denial of service attack”, DDoS) sācies otrdien ap plkst.15 pēc Latvijas laika un tas bijis vērsts pret “vismaz piecām labi zināmām finanšu institūcijām” Krievijā, kas ir desmit lielāko Krievijas banku vidū.

Kiberuzbrukumi turpinājušies arī ceturtdien. Vairums ilguši stundu, bet ilgākais – pat 12 stundas, informēja “Kaspersky”.

DDoS uzbrukumi notikuši no 24 000 hakeru uzlauztu ierīču, kas atradušās 30 valstīs. Vairāk nekā puse šo ierīču atradušās ASV, Indijā, Izraēlā un Taivānā, atklāja interneta drošības firma.

Krievijas centrālā banka aģentūrai AFP apstiprināja, ka identificējusi “uzbrukumus vairākām lielām bankām”, raksturojot kiberuzbrukumu spēku kā “vidēju” un norādot, ka tie neapturēja piekļuvi banku pakalpojumiem.

“Sberbank” valdes priekšsēdētāja vietnieks Staņislavs Kuzņecovs pavēstīja aģentūrai “Interfax”, ka bankai šogad notikuši 68 šāda veida uzbrukumi un pēdējais uzbrukums bijis viens no spēcīgākajiem.

“Kaspersky” skaidroja, ka DDoS uzbrukumi jau ilgi esot ļoti iecienīti noziedznieku instrumenti, lai uzbruktu uzņēmumiem.

Šādi uzbrukumi pēdējos gados kļuvuši plašāk izplatīti, ņemot vērā banku tiešsaistes pakalpojumu attīstību, kā arī Ukrainas konflikta kontekstā, un kiberuzbrukumi ir vērsti arī pret Kremļa un NATO vietnēm.

Vašingtona arī apsūdzējusi Maskavu par kiberuzbrukumiem ASV Demokrātu partijai laikā pirms Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+