Foto-REUTERS

Krievijas valdība “iesit vārtus” saviem iedzīvotājiem 1

Krievijas opozīcijas politiķi apsūdzējuši Kremli Pasaules futbola kausa spēļu izmantošanā par aizsegu nepopulāru politisku lēmumu pieņemšanai.

Reklāma
Reklāma

Opozīcija plāno protestus

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Krievijas futbola izlases negaidīti veiksmīgais starts turnīra pirmajās spēlēs izraisījis sabiedrības interesi, novēršot uzmanību no valdības pieņemtajiem lēmumiem par pensijas vecuma paaugstināšanu un pievienotās vērtības nodokļa palielināšanu. Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs bija izziņojis protesta demonstrāciju rīkošanu 1. jūlijā pret valdības pieņemtajiem lēmumiem pilsētās, kur nenotiek Pasaules kausa spēles, jo tiesībsargāšanas iestādes var aizliegt masu demonstrāciju rīkošanu Krievijas lielākajās pilsētās, kur notiek Pasaules kausa izcīņas spēles, atzīmē aģentūra “Reuters”.

Īpaši nepopulārs Krievijas iedzīvotāju vidū ir valdības nodoms paaugstināt pensijas vecumu vīriešiem no 60 gadiem šobrīd līdz 65 gadiem un sievietēm no 55 gadiem pašreiz līdz 63 gadiem. Ņemot vērā vīriešu vidējo dzīves ilgumu Krievijā, kas, pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, ir 66 gadi, analītiķi atzīmē, ka aptuveni divas piektdaļas vīriešu var nenodzīvot līdz pensijas vecumam. Likumprojektu paredzēts oficiāli apstiprināt līdz šā gada beigām. Krievijas Darba konfederācijas (KDK) statistika liecina, ka vīriešu vidējais dzīves ilgums vairākumā valsts apgabalu ir mazāks par 65 gadiem. Pēc KDK aprēķiniem, aptuveni 40 procenti vīriešu un 20 procenti sieviešu var nenodzīvot līdz pensijas vecumam pēc jaunajiem noteikumiem, tāpēc KDK tos neatbalsta un paredz sākt kampaņu pret to īstenošanu. Petīciju pret valdības paredzēto pensijas vecuma paaugstināšanu jau parakstījuši 2,3 miljoni iedzīvotāju.

Kremlis aizliedz masu saietus

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas Federālais statistikas birojs, kam ir iespēja manipulēt ar skaitļiem, paziņojis, ka līdz 2034. gadam vīriešu vidējais dzīves ilgums sasniegšot 74 gadus. 2005. gadā toreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš joprojām ir pie varas, paziņoja, ka viņa valdīšanas laikā pensijas vecums netiks paaugstināts. “Tas bija pirms 13 gadiem, un kopš tā laika Krievijā notikušas demogrāfiskas un ekonomiskas izmaiņas, mainījusies starptautiskā situācija, jo neviena valsts nepastāv vakuumā,” valdības nepopulāro lēmumu centās skaidrot Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Ar īpašu prezidenta rīkojumu Pasaules kausa turnīra laikā jebkādi masu saieti, kas nav saistīti ar futbolu, ir aizliegti, ja vien nav saņemta īpaša varas iestāžu atļauja. Krievijas Augstākā tiesa lēmusi, ka prezidenta dekrēts par masu pasākumu aizliegumu Pasaules kausa laikā ir likumīgs. Maskavas pašvaldība aizliegusi trīs protestus pret pensiju reformu, ko opozīcijas kustības plānoja jūlija sākumā. “Kad visa valsts pievēršas kādam lielam sporta pasākumam, ir labākais laiks klusībā virzīt priekšlikumus, kas citos apstākļos būtu politisko ziņu centrā,” intervijā aģentūrai “Reuters” izteicies opozīcijas politiķis un Maskavas mēra kandidāts Iļja Jašins.

Eksperti atzīmē, ka Krievijas valdība jau labu laiku apsvērusi pensijas vecuma paaugstināšanu, lai mazinātu spiedienu uz sociālo budžetu, samazinoties iedzīvotāju skaitam. “Plāns par pensijas vecuma paaugstināšanu tika paziņots 14. jūnijā, kad Pasaules kausa izcīņas pirmajā spēlē Krievijas izlase ar 5:0 uzvarēja Saūda Arābiju. Taču uzvaras prieku aptumšoja Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva “iesistie vārti” saviem iedzīvotājiem Pasaules kausa aizsegā,” atzīmē laikraksts “Vedomosti”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.