Pasaulē
Citur

Krievijas valdošā partija cietusi sakāvi divu reģionu gubernatoru vēlēšanās0

Foto: AFP/LETA

Nerimstoties iedzīvotāju neapmierinātībai ar valdības iecerēto pensiju reformu, Krievijas valdošā partija nedēļas nogalē cietusi sakāvi divu reģionu gubernatoru vēlēšanās.

Gubernatoru vēlēšanu otrajā kārtā Vladimiras apgabalā, kas atrodas divsimt kilometrus no Maskavas, ar 57% balsu uzvarējis Liberāldemokrātiskās partijas kandidāts Vladimirs Sipjagins, bet līdzšinējā gubernatore Svetlana Orlova, kas pārstāv valdošo partiju “Vienotā Krievija”, ieguvusi tikai 37,5% balsu.

Arī Habarovskas apgabalā Tālajos Austrumos uzvarējis bēdīgi slavenā lielkrievu nacionālista Vladimira Žirinovska vadīto liberāldemokrātu kandidāts Sergejs Furgals, par kuru balsojuši 70% vēlētāju, bet līdzšinējais gubernators un “Vienotās Krievijas” pārstāvis Vjačeslavs Šports cietis pazemojošu sakāvi.

Krievijas Komunistiskās partijas priekšsēdis Genadijs Zjuganovs un Liberāldemokrātiskās partijas vadonis Vladimirs Žirinovskis vienojušies par koalīcijas valdību veidošanu trijos apgabalos, kur Kremļa kandidāti zaudējuši gubernatoru vēlēšanās.

Hakasijas Republikas līdzšinējam gubernatoram atsaucot savu dalību vēlēšanās, 7. oktobrī par gubernatora amatu sacentīsies kompartijas un partijas “Taisnīga Krievija” kandidāti. “Mēs izveidosim koalīcijas valdības Habarovskā, Vladimirā un Hakasijā,” intervijā aģentūrai “Interfax” paziņojis Zjuganovs.

Stratēģiski svarīgajā Piejūras novadā Krievijas Tālajos Austrumos nācās atcelt pirms nedēļas notikušo gubernatora vēlēšanu otrās kārtas rezultātus, jo tajās tika pieļauta īpaši nekaunīga rezultātu viltošana, ko pēc tūkstošiem protestu saņemšanas nespēja noklusināt arī Centrālā vēlēšanu komisija.

CVK lēma anulēt Piejūras novada gubernatora vēlēšanu rezultātus, atzīstot, ka vēlēšanu procesā notikuši pārkāpumi.

Piejūras novadā par gubernatora amatu sacentās komunistu kandidāts Andrejs Iščenko un valdošās partijas “Vienotā Krievija” pārstāvis Andrejs Tarasenko.

Jaunas vēlēšanas Piejūras novadā jāsarīko trīs mēnešu laikā, par atskaites punktu ņemot 16. septembri, paziņojis Piejūras vēlēšanu komisijas pārstāvis.

Saistītie raksti

Analītiķi atzīmē, ka liberāldemokrātu un komunistu relatīvos panākumus šajās vēlēšanās nevar uzskatīt par reālu opozīcijas izpausmi pret prezidenta Vladimira Putina režīmu, jo gan liberāldemokrāti, gan komunisti tiek uzskatīti par Kremlim lojālu kabatas opozīciju, kas kopumā atbalsta gan Maskavas iekšpolitiku, gan ārpolitiku.

Piemēram, vienā no radiostacijas “Eho Moskvi” tīmekļa vietnē publicētajiem komentāriem svētdienas balsojuma iznākums Vladimiras un Habarovskas apgabalos nosaukts par “mēra uzvaru pār holeru”. Citā “Eho Moskvi” komentārā atzīts, ka, nepastāvot reālai izvēlei starp konkurējošiem kandidātiem, daļa vēlētāju reģionos ir gatava balsot pat par “pašu nelabo”, ja tikai tādējādi var izrādīt savu nepatiku Maskavas centrālajai valdībai.

LA.lv