Pasaulē

Krievijas Valsts dome atsakās pieminēt Ņemcovu ar klusuma brīdi 2

Foto – AFP/LETA

Krievijas Valsts dome nav sekojusi aicinājumam un nav piecēlusies, lai pieminētu ar klusuma brīdi noslepkavoto opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu.

Ar aicinājumu plenārsēdes dienaskārtības apspriešanas laikā nāca klajā deputāts Dmitrijs Gudkovs. “Lai arī ne visi piekrita viņa viedoklim, uzskatu, ka cilvēciski pareizi būtu pieminēt viņu ar klusuma brīdi,” paziņoja Gudkovs. Tviterī viņš raksta: “Piecēlos tikai es un Valērijs Zubovs.” Gudkova priekšlikums netika izvirzīts balsošanai. Palātas spīkers Sergejs Nariškins informēja, ka traģēdijas dienā nosūtījis Ņemcova tuviniekiem telegrammu, kurā izteicis līdzjūtību gan no sevis personiski, gan visas palātas vārdā.

Ņemcovs tika noslepkavots 27. februāra vakarā Maskavas centrā līdzās Kremlim. Tiesībsargājošajās iestādēs uzskata, ka slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš. Saistībā ar apsūdzībām Ņemcova slepkavības organizēšanā Krievijas varasiestādes arestējušas piecus čečenus – Zauru Dadajevu, Anzoru un Šadidu Gubaševus, Hamzatu Bahajevu un Tamerlanu Eskerhanovu.

Atbilstoši provizoriskajai informācijai tiešais slepkavības izpildītājs ir bijušais čečenu bataljona “Sever” komandiera vietnieks Dadajevs, apliecināja avots tiesībsargājošajās struktūrās. Pirmdien Dadajeva advokāts paziņoja, ka viņa klientam ir alibi. Tiesa gan, nekādas detaļas aizstāvis nav atklājis.

LA.lv