×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Krievijas Valsts dome neapmierināta par PSRS simbolikas aizliegšanu Latvijā

LETALETA

Krievijas Valsts dome paudusi neapmierinātību par PSRS simbolikas izrādīšanas aizliegšanu Latvijā, vēsta Krievijas mediji.

Komentējot Latvijas Saeimā pieņemtos likuma grozījumus, kas publiska pasākuma laikā aizliedz izmantot PSRS un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un atsevišķus citus simbolus, Krievijas Valsts domes NVS lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis paziņojis, ka “padomju un nacistu simbolu pielīdzināšana ir zaimošana”.

Pēc Slucka sacītā, PSRS simbolikas aizliegšana apgānot “cīņā ar fašismu kritušo piemiņu un diskriminē Otrā pasaules kara veterānu tiesības”.

Sluckis arī paziņoja, ka “mums atkal nāksies pievērst pasaules parlamentu institūciju, kā EPPA, uzmanību un aicināt viņus reaģēt uz šāda veida faktiem”.

Kā jau LETA ziņoja, Saeimas deputāti ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas publiska pasākuma laikā aizliedz izmantot PSRS un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un atsevišķus citus simbolus. Likumā noteikti izņēmuma gadījumi, kad minētos simbolus varēs izmantot.

Par grozījumiem nobalsoja 56 koalīcijas un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti, bet balsojumā atturējās 21 apvienības “Saskaņas centrs” pārstāvis.

Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteikts aizliegums publiska pasākuma norises laikā “izmantot, tai skaitā stilizētā veidā, bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju sirpi un āmuru ar piecstaru zvaigzni”.

Tomēr aizliegumam noteikti izņēmuma gadījumi, kad minēto simbolu izmantošanas mērķis nebūs saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Tāpat publiska pasākuma laikā būs liegts vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus un sludināt vardarbību, naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju.

Aizliegta arī kara propagandas veikšana, kā arī aicinājumi izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus vai to slavēšana. Dalībnieki nedrīkstēs rīkoties tādā veidā, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Jau vēstīts, ka, iesniedzot grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, koalīcijas deputāti sākotnēji rosināja liegt izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku.

Vārds “simbolika” likuma grozījumos netiks minēts, taču ir iekļauti daži papildu simboli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+