×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Krievijas Valsts domes spīkers Grībauskaitei paredz Saakašvili likteni (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes priekšsēdētājs Sergejs Nariškins paziņojis, ka Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti varētu gaidīt bijušā Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili liktenis saistībā ar viņas izteikumiem, kas vērsti pret Krieviju.

“Runājot par Lietuvas prezidentes paziņojumu, tas ir rupjš, pret Krieviju vērsts paziņojums,” Nariškins sacīja žurnālistiem otrdien, komentējot Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas deputātu ierosinājumu pārtraukt attiecības ar Lietuvu.

Grībauskaite 20.novembrī intervijā Lietuvas radiostacijā kontekstā ar Ukrainas konfliktu nodēvēja Krieviju par “teroristisku valsti”.

Nariškins norādīja, ka tādos izteikumos ir redzama Lietuvas prezidentes vēlme “iepatikties saviem saimniekiem un nacionālajiem radikāļiem, neonacistiem un citiem galēji noskaņotajiem”.

Vienlaikus Valsts domes spīkers teica, ka tas viņam atgādina citu “politisko personāžu”, kas arī izcēlās ar tamlīdzīgiem asiem paziņojumiem, kas bija vērsi pret Krieviju – Saakašvili.

“Un kur viņš ir pašlaik? Viņš pašlaik ir padzīts no Gruzijas, un viņam neviens nevēlas pasniegt roku,” Nariškins klāstīja.

Komentējot Komunistiskās partijas frakcijas ierosinājumu pārtraukt diplomātiskās attiecības ar Lietuvu, Nariškins teica, ka to neatbalsta. “Lietuva – tā ir maza un skaista valsts, bet lietuvieši – tā ir strādīga un gudra tauta, tomēr tauta arī dažreiz kļūdās, izvēloties savus politiķus,” sacīja Valsts domes spīkers.

Viņš norādīja, ka Lietuvas prezidentes paustajiem līdzīgi paziņojumi nestiprina uzticību Eiropā. “Un visiem saprātīgi domājošiem politiķiem – vispār visiem politiķiem – vajadzētu to saprast,” viņš piebilda.

Jau ziņots, ka Grībauskaite intervijā Lietuvas sabiedriskajai radiostacijai pagājušo ceturtdien paziņoja, ka agresija var izplatīties Eiropā, ja Krieviju Ukrainā neviens neapturēs, un nosauca Krieviju par teroristisku valsti. “Pašlaik Ukraina cīnās par mieru visā Eiropā, par mums visiem. Ja teroristiska valsts, kas īsteno agresiju pret savu kaimiņu, netiek apturēta, tāda agresija var izplatīties Eiropā un ārpus tās robežām,” teica Lietuvas prezidente.

Ideju Grībauskaite turpināja tajā pašā dienā kopīgā preses konferencē ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, kad paziņoja, ka “mēs visi redzam, ka mūsu kaimiņš un Ukrainas kaimiņš rīkojas tā, kā kaimiņam nevajadzētu, ja tas grib ievērot starptautiskās tiesības un starptautiskās saistības, kā arī parakstītos līgumus. Mēs šodien redzam Krievijas karavīru klātbūtni Ukrainas austrumos, kamēr valsts atklāti melo, noliedzot to visu. Valsts, kas pavēl saviem karavīriem noņemt pazīšanās zīmes, valsts, kas ieved armiju un smago bruņojumu bez pazīšanās zīmēm – šādai valstij ir visas starptautiskā terorisma pazīmes. To es varu pateikt”.

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) pēc tam pārmeta Grībauskaitei “provokatīvus izteikumus” pret Krieviju un uzsvēra, ka tie “tikai apgrūtina risinājumu meklēšanu Ukrainas krīzes noregulēšanai”.

Savukārt Viļņas universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta politoloģe Dovile Jakņūnaite pirmdien pieļāva, ka Krievijas noteiktie ierobežojumi Lietuvas transportlīdzekļiem uz abu valstu robežas ir reakcija uz Grībauskaites nesenajiem izteikumiem, kuros viņa nodēvēja Krieviju par teroristisku valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. … Redz ka piepildijas Gribauskaites teiktais … gluzi ka VVF, par Krimas okupaciju pec Sociem … !

  …Ko nu Narskin … ludzu atvainojies …

 2. Lai putina trupas klauni nebaz savus purnus tur,kur viniem nav teiksana.

 3. negrib straadaat ar zemnieciibu Atbildēt

  Interesanti Putina vairs nav .Tad buus fantastisks haoss Kremla gaitenii vieni saraush miljardiem dolaaru,citam shaudiitos savaa starpaa,pseidospecnaziem shaus raketes nezin uz kuru puseem.

 4. no Krimas to ho- ho Atbildēt

  Par kadu tiesu Jus runajiet ? Taisniba pieder tam kuram ir vairak speka.Beidziet stastit pasakas par demonkratiju.

 5. KĀPĒC KRIEVIJAS VADOŠIE CILVĒKI UN DEPUTĀTI VAR ATĻAUTIES RUNĀT SAZINKO CITU VALSTU ADRESĒ, BET KĀPĒC TO NEVAR LIETUVAS PRZIDENTE? KĀPĒC??????? Interesanti, ko Krievija teiktu, ja kāda cita valsts iejauktos kaimiņvalsts dzīvē un darbotos līdzīgi kā Krievija tagad uzvedas Ukrainā??? KĀPĒC REGULĀRI TIEK ATRASTI ATTAINOJUMI TUR, KUR VIŅU NAV????

 6. Tev jau paredzēt strakā krekls.

 7. Kādu likteni .. Nariškins paredz Pūķinam ?

 8. … ‘ … tas ir rupjs pret Krieviju versts pazinojums …’, ta Nariskins … ko citu vins varetu teikt – patiesiba ir patiesiba, un kadam ta ir jasaka … citadi ‘Lielie meli’ turpinasies bez apstajas !

  … Patiesiba, par savas valsts ANO Hartas neieverosanu, internacionalu konvenciju un starpvalstisku ligumu lausana sakara ar iesakto agresiju pret citam valstim, nepatiktu nevienam politikim … seviski Kremla padotiem !

  … Esot tuvu ANO Starptautiskas tiesas uzaicinajumam par nelegalu iebrukumu Ukraina un kriminalsodamu agresijas formas izversanu citas suverenas valst robezas … Kremlis pus sava propagandas taure cik var …. nepalidzes … bus jaatbild tiesas prieksa !

 9. no Krimas vienkarsajam latvietim Atbildēt

  Ar Jusu smadzenem var vienigi ateju limeni tikai domat.

  • 1. Ja no tatāru zemes Krimas rakstošajai cilvēkveidīgajai būtnei būtu attīstītāks prātiņš, tad šī būtne pastudētu vēsturi un atrastu faktu, ka Rumānijas diktators Čaušesku un viņa sieva tika nošauti pie tualetes sienas. Rumāņi ir prakstiski un tūrīgi – Čaušesku asintiņas no flīzēm vieglāk notīrīt.
   2. Jo atrāk beigsies putina dzīve, jo ātrāk krievijas okupanti tiks izdzīti no Krimas. Novēlu ukraiņiem uzvarēt nacistiskās krievijas karaspēku. Un šai uzvarā palīdzēs Krievijas iedzīvotāji, kuri nogalinās savu diktatoru.

 10. Putinam Vikentija Berijas liktenis nāves sods cietuma kamerā.

 11. Ja tā būtu reakcija uz Lietuvas prezidentes izteikumiem, tad ierobežojumi nebūtu arī uz Latvijas- Krievijas
  robežas, bet tādi ir. Latvijas vadošie jau kūkumus uzmetuši, neko tādu neuzdrošinās teikt, bet tāpat
  bonusus nav nopelnījuši. Lietuva vismaz zina iespējamos iemeslus, bet Latvija – nekā.

 12. Vienkāršais latvietis Atbildēt

  Es putinam paredzu Čaušesku likteni – putinu pieliks pie atejas sienas, mazliet paspīdzinās un tad nošaus. Un to izdarīs Krievijas iedzīvotāji, kuriem apnicis krievnacistu režīms un mazais .. vova.
  Un Krievijai paredzu sadalīšanos 15-20 mazākās valstīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+