×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2015
Drukāt

Krievijas vēstniecība: Krievijas pensiju saņēmēju vidū vērojams satraukums (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas pensiju saņēmēju vidū ir vērojams satraukums par pensiju izmaksu apmēra izmaiņām, aģentūrai LETA atzina Krievijas vēstniecībā Latvijā.

Vēstniecības konsulārā daļa norādīja, ka Latvijas teritorijā dzīvo apmēram 13 000 Krievijas Aizsardzības ministrijas pensijas saņēmēju, tajā skaitā Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kuriem ir izdienas gadi PSRS bruņoto spēku dienestā, un aptuveni 14 000 Krievijas pilsoņu, kuri saņem darba pensijas no Krievijas Pensiju fonda.

Šajā gadā personu, kuras vēlas saņemt Krievijas pensijas, skaits samazinājies par aptuveni 30% salīdzinājumā ar personu skaitu, kas Krievijas pensijas noformēja 2013.gadā. Vēstniecībā skaidro, ka saskaņā ar Krievijas spēkā esošajiem pensijas regulējošajiem normatīvajiem aktiem, Krievijas darba pensijās tiek ņemts vērā darba stāžs ārpus Krievijas robežām tikai līdz 2002.gada 1.janvārim.

“Līdz ar to personas, kuras pensijas vecumu sasniegušas 2014.gadā, Krievijas pensijas stāža ieskaitam var iesniegt samērā nelielu darba gadu skaitu, kas objektīvi atspoguļojas uz aprēķināmo pensijas apmēru,” skaidroja vēstniecībā, piebilstot, ka Krievijas pensijas tiek aprēķinātas Krievijas rubļos.

“Krievijas pensijas summa rubļos, kura pārskaitāma uz ārzemēm, maksājuma dokumentu noformēšanas dienā tiek konvertēta attiecīgajā valūtā – ASV dolāros vai eiro – saskaņā ar Krievijas Centrālās Bankas noteikto oficiālo kursu. Attiecīgi, mainoties Krievijas rubļa kursam attiecībā pret citu valstu valūtām, mainās arī pensijas apmērs valūtas ekvivalentā,” norādīja vēstniecībā, piebilstot, ka Krievijas pensiju saņēmēju vidū ir vērojams satraukums par pensiju izmaksu apmēra izmaiņām.

“Jāņem gan vērā, ka ikgadējā pensiju indeksācija, kā arī ekonomiskās situācijas stabilizācijas pasākumi, kurus veic Krievijas valdība, varēs labvēlīgi ietekmēt arī ārvalstu valūtā izmaksājamās pensijas maksājumu apmēru izlīdzināšanu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. Vareetu visi “atbriivotaaji” beidzot izbraukt uz sava “teeva maajam”…

  2. Aleksandrs lielais Atbildēt

    Neviena impērija nav pastāvējusi mūžīgi, arī Krievu impērija nebūs izņēmums.

  3. Kas maksās tās pensijas,ja Krievija sabruks ?!

Draugiem Facebook Twitter Google+